Wybór płyty głównej

witam chciałem się poradzić jaką płytę główna kupić bo stara płyta mnie denerwuje te zacinanie 

chce kopic płytę główna ale żeby pasował procesor i cooler ze starej płyty

jaką polecanie? tylko nie z firmy asus  

moje wymagania do nowej płyty głównej

1.sata 3

2.ddr3

strata płyta główna   asus M4A78-E amd athlon 2 X3 450 procesor

dziękuje i pozdrawiam

Nie podałeś ram cenowych…

Wnioskując jednak po niezbyt mocnym procku, płyta do max. 150-200zł.

W tym momencie jednak przychodzi informacja o SATA III

 

Przy tym rozwiązaniu ceny już idą w górę i najtańsza polecane płyta z tym złączem to 
ASRock 960GM/U3S3 - 229zł / jest to micro ATX, ale na tym sprzęcie nie ma co inwestować w pełne wersje za ponad 300zł

 

ASRock 970M PRO3 - 265zł / także micro ATX, ale już lepsza jakość i zdecydowanie oferuje więcej

 

-ew. rozszerzona wersja 970, w pełnym standardzie ATX

Gigabyte GA-970A-DS3P - 289zł 

Oj jaki paskudny błąd w tytule posta!

dzięki za odpowiedz wiem że się nie opłaca ale jak na razie to musi mi wystarczyć procesor tym czasowy ale w przyszłości kupie lepszy

300zł-350zł a tak przy okazji czemu ta konstrukcja nie jest dobra?

a tym sata 3 bo mam taki dysk morze być sata 2 ale ddr3. po 3 chce zmodernizować komputer do gier ale w rozsądnej cenie jakieś propozycje czy to się opłaca inwestować w ten komputer 

witam do mojej wypłaty to jeszcze długo mam pytanie kupiłbym płytę   ASROCK 970 EXTREME3 + procesor koło 6 rdzeni  czy to będzie pasowało do siebie albo płyta główna troszkę droższa tak do 400zł czy to będzie dobry wybór proszę o odpowiedz pozdrawiam

Chcesz kupić FX 6300?

Napisz jaką masz kartę graficzną, obudowę, RAM i zasilacz oraz do czego ma to być komputer? Oczywiście warto napisac ile masz maksymalnie pieniędzy do wydania.

to -->>  ASROCK 970 EXTREME3 

plus to** -->> **procesor koło 6 rdzeni 

da Tobie intela i5 oraz tańszą płytę główną ,co będzie bardziej opłacalne.

witam chce tylko mieć dobre komputer średniej klasy do grania parametry starego komputera a kasy z każdego miesiąca  mogę wydać koło 700zł 

parametry komputera albo wymienić płytę główna i ramy a z następnego miesiąca procesor 

płyta główna asus M4A78-E

ram 2x 2GB ddr2 800 mhz

grafika 1 GB ati radeon HD 5570

amd athlon 2 X3 450 procesor

2 dyski twarde 

1.WD1002faex-00z3a0 1TB

2.SAMSUNG hd502hj  500gb

zasilacz  Thermaltake Smart SE Modular 530W 

obudowa mercury km86 

procesor np i5 2400 400zł

płyta główna 200zł

RAM 100zł

I to jest jedyne sensowne rozwiązanie, trzymanie się na siłę tego procesora co masz to głupota bo pod ten socket nie ma sensownych procesorów