Wybór płyty głównej


(Dudas bad boy) #1

Siema. Mam problem mam starą płyte główną mercury i chciałbym ją w najbliższym czasie wymienić co byście polecili?? Nie chodzi mi o coś super tylko żeby osbsługiwała procesor althona złącze agp pamięć ddr2 i najlepiej jakby miała duala. Co byście polecili w miare taniego??

Złączono Posta : 17.08.2006 (Czw) 6:30

Aha i dokładniejsze wiadomości o moim procku tu 10967db53db6a108m.jpg


(Pyczekkamil) #2

Przed wyborem płyty przeczytaj to http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... highlight=


(Pablo M88) #3

Hmmm... W twoim poście napisałeś, ze chciałbyć obsługę DDR2, tymczasem ten typ pamięci obsługiwany jest przez procki na podstawce AM2, a ty masz juz leciwego Socket A. Przy tym porcku nie wsadzisz do kompa DDR2 (wsadzisz może i wsadzisz, ale nie bedzie poprawnie, albo w ogóle działać). Obecnie nie ma za dużo płyt pod Socket A - wszyły one z produkcji kilka lat temu, dlatego za dużego wyboru nie masz.

Według mnie dobrym rozwiązaniem powinna byc płytka Abit NF7-S2G - ma dobry chipset nVidia nForce2 Ultra 400, DualChannel, obsługę dysków SATA, cena też nie odstrasza, bo 220zł to nie tak dużo. Jedyny problem to " Brak towaru - wyczerpane zapasy magazynowe." w komputroniku.


(McDracullo) #4

http://www.allegro.pl/item120490619_abi ... _fvat.html

:slight_smile:


(Wigrus1) #5

no ludzie strasznie mnie rozśmieszacie, sA i ddr2, nie no zabawne. Do tych procków nie wrzuci się ddr2(znaczy się do płyt z tą podstawką :stuck_out_tongue: )

i taką ja też polecam :wink: