Wybór płyty pod OC oraz obudowy

Witam.

ty myslisz o poważnym OC? ??

 

czy takim o 100 mhz w góre?

 

i3 chcesz kręcić?

 

za bardzo ograniczony budzet moim zdaniem rewelacji nie bedzie.

Chcesz za 80 zł z przesyłką kupić obudowę, to zostaje tobie tylko chińska lub używana nie kupisz za 80 zł dobrej obudowy.

Dobra buda to koszt ok 250 zł :slight_smile: Dobra płyta do OC to koszt ok 450 - 800 … Popatrz ile chcesz wydać i zastanów się nad OC.

Jeżeli chodzi o te podzespoły co są w podpisie, to by trzeba było zacząć też od tego, ze Zasilacz kupić porządna konstrukcje jak chcesz coś kręcić.

Do tego obudowa, i porządne chłodzenie, sama płyta mało da.

Jak powiedziano za płytę trzeba liczyć około 300 zł minimum.

 

Wiec popatrz na budżet zastanów i dozbieraj kasy, i może dozbieraj trochę więcej i przesiądź się na coś nowszego, i już może z odblokowanym mnożnikiem.

Więc tak, chłodzenie też kupuję, mam drugi temat, powinienem wszystko w jednym umieścić. Płytę chcę kupić, ponieważ obecnie zakupiłem i5 2310, ale to przejściowe, bo miałem na prawdę okazję go kupić, a cały czas próbuję wylicytować i7 2***k, ponieważ potrzebuję dobrego procka do obróbki filmów i zabawy w CS6, a niestety potrzebują one mocnych i prawdziwych 4 rdzeni. Co do zasilacza, nie wiem, co od niego chcesz, jest bardzo duży zapas mocy, ma mocną linię, więc nie mam zamiaru go zmieniać, tym bardziej, że na tracer higlander 400w podkręcałem e8400 i jakoś nie było problemu, więc dlaczego Chieftec ma zawieść ?

Płyta, tak jak napisałem, używana, wiem, że do 200 zł nowej płyty pod OC nie kupię, dlatego wyraźnie to napisałem, że używanej, mogę do tych 200 dozbierać, ale przeglądałem allegro i dało się znaleźć za 170 zł na chipsecie Z77 lub Z68 np. http://allegro.pl/asrock-z68-pro3-ddr3-s-1155-max-32gb-ram-gw-fv-i4307469954.html

 

Co do obudowy, czasami morele lub inne sklepy wyprzedają obudowy swoje sklepowe, powystawowe lub te, które miały wady, uszkodziły się podczas wysyłki i wystawiają je za grosze, ale zapytałem się, czy w podobnych cenach nowych tych skrzynek jest coś konkurencyjnego ? 

I nie mowa tutaj o “100 Mhz w górę”, tylko takie OC, które będę potrzebował, nie potrafię określić, może to być nawet o 1 GHz a może to być tylko 500 MHz, w zależności od zapotrzebowania, wydajności procesora, jakiego kupię.

 

Widzę, że jednak sam będę musiał sobie poradzić, bo na tyle to i ja się znam, ale myślałem, że jednak coś mi doradzicie. No nic, dzięki za chęci. Chyba, że chcecie mi jednak doradzić to czekam :slight_smile:

Witam, Jeśli chcesz tanią, dobrą obudowę proponuję http://forum.dobreprogramy.pl/s-bia%C5%82a-elegancka-i-tania-obudowa-t476057/

 

mogę zejść do 80zł razem z wliczoną wysyłką

 

wiem kiepskie miejsce na reklame ale nie da się do Ciebie wysłać PW

Nie, dzięki, ale biała nie wchodzi w gre.