Wybór podzespołów do komputera za max 4000zł

Mam pytanie. Chciałbym złożyć komputer za 4000zł i nie wiem jakich użyć podzespołów bardzo proszę o pomoc.

Komputera bedę używał do grania w nowe wymagające gry więc zależy mi na wydajności jeśli ktoś bedzie odpowiadał na moje pytanie to proszę o spełnienie w tym zestwie koputerowym następujących warunków

-obudowa jakaś tania nie zależy mi na wyglądzie

-procesor najlepiej od intela

-prosze o dobre chłodzenie i zasilacz bo będe podkręcał procesor i karte graficzną

-od 8 do 16 GB ramu

-dysk SSD najlepiej od ADATY ale nie musi byc i z mała pojemnością bo dane będe przechowywał na 2 dysku

-2 dysk prosze żeby miał pojemność 1TB

-prosze nie patrzeć przy wyboże podzespołów na kulturę pracy bo komputer będę miał pod biórkiem. Komputer nie musi być enerogoszczędny

-komputer będe co jakiś czas abgrejdował więc prosze na to zwrócić uwagę przy wyboże płyty głównej

-oraz prosze zachować balans pomiędzy kartą graficzną a procesorem, bo chcę aby kata i procesor miały podobna moc obliczeniowa

-kiedy chodzi o kartę masz wolną ręke nie faworyzuje żadnych producentów

  • i prosze wziąść pod uwagę oprogramowanie windows 10 w wersji BOX

                                                   DZIEKUJE ZA POMOC

witam
ja to widzę tak









  • rx 570 którego obecnie brak gdziekolwiek

tylko jakiego producenta jak wiesz każdy producent oferuje inna wydajnośc i cene

Znaczy wydajnośc jest taka sama. Producentów weź
Sapphire
MSI
Gigabyte AORUS
Power color
Szukaj jak najbardziej opłacalnego modelu i nie przepłać (wersja 4gb to 800-900pln a 8gb 900-1000)

szukałem i nigdzie niema a jak jest to przepłacona niemógł by kolega podać karty innej o tych samych parametrach np jakiś gtx czy cos
Czy jednak poczekać jak będzie. Jak by co to mi się nie śpieszy więc moge troche poczekac

słyszałeś o koparkach? to przez to karty w średnim segmencie cenowym są nie do kupienia.
radze najpierw kupić kompa tak a pod koniec wakacji (tak myślę) gdy rynek gpu się ogarnie to zakupić kartę.
najlepiej napisz tu.

ew. możesz kupić kartę w niemczech w przystępnej cenie
w dobrej cenie masz gtx 1060, ale musisz przekroczyć budżet o 400zł





lub jak nie chcesz przekraczać budżetu to wersje 3gb.


to nawyżej poczekam zresztą nie pali mi sie aby mieć kompa na już i dzięki za pomoc

pozdrawiam Eniek

pozdro