Wybór podzespołów

1.Obudowa - Aerocool Aero-800
2. Płyta główna - MSI Z270 GAMING PLUS
3. Procesor - Intel Core i7 7700k
4. Karta graficzna - MSI GeForce GTX 1080 GAMING X
5. Chłodzenia procesora - Corsair Extreme Cooler H115i
6. Zasilacz - Corsair CS 650W
7. Wentylator (1 czy 2) - be quiet! Shadow Wings SW1
8. Dysk HDD - Seagate BarraCuda 3TB
9. Dysk SSD - SanDisk PLUS 240GB
10. RAM - Kingston HyperX FURY 16GB (2x8GB)

Komputer będzie przeznaczony do streamów, gier, vr, i nie chcę często inwestować w części.
Więc podstawowe pytanie czy wszystko do siebie pasuje?
Czy użyć jakiś tańszych ale lepszych zamienników?

Cena całkowita wynosi ok 7.2 tys

Pozdrawiam.

Kiedy będziesz ten zestaw kupował?
Jaki masz monitor?
Procesor oczywiście zamierzasz podkręcać?

Myślę już nad zamawianiem pojedynczych podzespołów.
Monitor też będę kupował ale na niego przeznaczę oddzielny budżet, myślę nad 144hz z gsync.
Procesor tak, dlatego wybrałem chłodzenie cieczą, chyba że to nie jest konieczne?

Czyli zamierzasz kupować zestaw po kawałku i chować do szuflady w oczekiwaniu na resztę podzespołów zamiast kupić całość od razu? Jeśli tak to jest to kompletnie nietrafiony pomysł. Kupuje się całość od razu albo wcale.

Konieczne nie jest. Aczkolwiek budżet masz spory także od biedy można iść w to pseudo wodne chłodzenie jeśli chcesz :wink:

Po kawałku tylko dlatego że wychodzi taniej z kilku niż z jednego sklepu.
Więc ogólnie zestaw spoko?
Nada się tez do rozdzielenia monitorów w razie potrzeby?
Ewentualnie kiedyś mogę dołożyć drugi gtx 1080? Słyszałem różne opinie, czy warto?

No dobra, ale mam nadzieję, że tego zestawu nie zamierzasz składać przez kilka miesięcy?

Ogólnie to zestaw ja bym sporo poprawił, ale tutaj głównie kwestia kiedy to zamierzasz kupić. Bo przykładowo w przyszłym miesiącu powinny zadebiutować procesory Coffe Lake.

Drugiego GTX 1080 bym nie dokładał. Zanim się zdecydujesz na taki ruch to najpewniej bardziej opłacalnym ruchem będzie wymiana karty na nowszą niż dokładanie kolejnej.