Wybór pomiędzy ESET i Kaspersky

Jak w temacie który antywirus jest lepszy mój wybór padł na ESET a może jeszcze inny ???

Przy podobnej cenie, brałbym Kaspra, najnowszy nie muli kompa i ma lepszą wykrywalność niż ESET…

Nie podam Ci innego, ale powiem, że sam używam ESS (Eset Smart Security) i jestem zadowolony.

Jest jedno ale. Jak nie używasz głowy podczas korzystania z netu, to choćbyś miał najlepszy antywirus to i tak coś złapiesz… Trzeba korzystać z netu z głową… :wink: Ale zdecydowanie polecam… :slight_smile: :wink:

Mam Eset od dość dawna i nie miałem żadnych problemów z nim ani z wirusami.To chyba najlżejszy pełny pakiet ochronny.Polecam

ESET jest lepszy. Mniej obciąża komputer i dobrze wyrywa wirusy, trojany itp. Kaspersky zaś strasznie obciąża kompa.

a bym na twoim miejscu kupił Nortona Internet Security 2009 PL

Ściągnij sobie wersję testową ESETa (pełna funkcjonalność przez 3-4 tygodnie) i potestuj.

Kaspersky też pewnie jest dostępny w wersji demo.

Jeden i drugi ma coś w sobie :slight_smile: U mnie Nod znalazł po Avirze 5 wirusów. Ale trochę mi zaczął obciążać kompa podczas skanowania więc zmieniłem go na Kaspersky’ego, i mam jako taki spokój z wirusami, bo ani Nod Ani Kaspersky nic nie wykrywa, a i Kaspersky nie obciąża zbytnio systemu, więc ja bym obstawiał Kacpra :slight_smile: Ale wybór pozostawiam tobie :slight_smile: Pozdrawiam :slight_smile:

Uzasadnij swą poradę. Na jakiej podstawie tak sądzisz?

Miałem 30 dniowego kaspeskiego i miałem problem z grą Colin Mcrae Dirt, Kaspersky ciągle ją blokował po mimo żedodałem ją do zaufanych aplikacji .

A może ją blokował bo była scrackowana? :wink: :stuck_out_tongue:

Był to oryginał? :wink: Czasami wszystkie antywiry tak maja ze im coś nie pasuje. :wink:

a teraz każdy będzie zachwalał to co ma na komputerze. Zaraz znajda sie fani ClamAV i będą gadac, że to najlepszy antywirus :wink:

Najlepiej to ściągnij wersję testową tego i tego programu. Wypróbuj (oczywiście nie instaluj obu na raz) i wtedy zobaczysz czy lepszy ten czy ten. Pamiętaj, ze to od człowieka wszystko zalezy, a nie od programu antywirusowaego

Z autopsji wiem, że Kaspersky jest bardzo dobrym antywirusem - o ile dysponuje się szybką maszyną. U mnie niestety zżera namiętnie zasoby i nieco utrudnia pracę. Poza tą niedogodnością - Kaspersky Internet Security 2009 doskonale wyłapuje zagrożenia i skutecznie je zblokuje.

Ja polecałbym ESS jak i wspomnianego NIS 2009. ESS sam mam od jakiegoś czasu, na dwóch kompach, na których do tej pory miałem NIS 2009 i sprawuje się świetnie, podczas skanowania komp jest do normalnego użytku (patrzę akurat na ten z podpisu, drugi ma słabsze parametry, ale daje radę też). NIS 2009 (ważne, że właśnie ta edycja) także jest godny polecenia. Kaspersky-ego mam półrocznego AV, nie IS, ale też jest dobry, wykrywalność porównywalna do NIS, ESS to troszkę niższa półeczka, ale nie za wiele, nie odstaje tutaj i także jest dobry.

Pod warunkiem, że będziesz korzystał z internetu z głową, nie powinieneś mieć większego problemu z wirusami.

Żaden crack poczytaj sobie inne fora i to samo Kaspesky od wersji 8 blokuje NAWET ORYGINALNERGO Colina dirta

Dodane 13 maja 2009, o 14:05

I tu jest problem bo mam wolny internet i se nie moge tak o ściągać

No to masz jakiś strasznie wolne łącze, bo to nie są porażające wielkie pliki. Ale bazę do programów i tak będziesz musiał ściagnąć, więc…

To, że masz ESETa, t nie znaczy, że Kaspersky od razu jest według ciebie lepszy.

I w cale nie obciąża komputera, bo u mnie zero mulenia, 1% obciążenia procesora i 30MB pamięci.

Testowałam EES 4, NIS 2009, FIS 2009 i KIS 2009. Dla mnie Kaspersky najlepszy. Czytelny (+ łatwa konfiguracja), zero mulenia, trojany miałam 4 z avastem darmowym, które mi tylko KIS wykrył.

No i o kilka złotych tańszy.

Polecam!

Wolny tzn? Modem 56 kbps? Osobiście mam wolne łącze 256kbps. A poza ty instalatory nie zajmują tak dużo.

Radiowe 1mbit + 256kb

No to nie przesadzaj - to jest do pobrania max 30 - 40 MB w przypadku Eseta http://www.eset.pl/wersje-testowe.html