Wybór prędkości Neostrady

Witam,

Mam zamiar założyć dodatkowy internet w domu i jako, że mam tel. z TP najbardziej mi się chyba opłaca wziąść Neostrade (ze względu na niskie koszty podłączenia/aktywacji). Zastanawiam się, która prędkość jest w moim przypadku optymalna. Raczej nie będę korzystał z programów P2P, zależy mi przede wszystkim na szybkim przeglądaniu www itp. Co sądzicie o Neostradzie 1024kb/s?

Mieszkam w dużym mieście więc zapewne działa tu większość krajowych dostawców internetu, więc może lepiej zainteresować się inną firmą? Warunek - dynamiczne IP.

p.s.

Czy zamawiając net z TP muszę obowiązkowo zakupić od nich modem (aktualnie oferują cztery modele)? Jeżeli nie jestem właścicielem numeru tel. TP (tzn. nie przychodzą na mnie rachunki) to czy mogę na siebie wziąść Neostrade?

Do przeglądania internetu starczyłby już 256kb/s, do oglądania filmów z YouTube czy czasem ściągania programu wystarczy 512-1024kb/s.

Z programami P2P pod Neostradą jest ten problem, że są limity przesyłu. Zmienny IP czasem niewiele daje, w logach TP mają kto kiedy z jakiego IP korzystał. Dla zachowania anonimowości lepiej korzystać z TOR-a.

Limity są dawno zdjęte. eNeS A prędkość w twoim przypadku to 1024kb/s spokojnie wystarczy.

limity w neostradzie to były kiedyś, teraz już chyba nie ma:>

a niema innej opcij niz neostrada niemasz wpoblirzu innego dostawcy neta i dac sobie spokuj z neostrada

A dlaczego??Ja mam NEO już 3 lata i nie narzekam,wszystko działa spoko.Ale jak ma alternatywę to niech porówna sobie oferty.

Witam. Korzystam z Neostrady ponad 1.5roku więc pewne doświadczenie mam. Wbrew niektórym opiniom wcale Neo nie jest taka zła, niech mi ktoś pokaże idealnego dostawcę. Zapomnij o 256kb/s. 512kb/s wystarczyłoby. Problem w tym że czasami internet dosłownie pełza innym razem błyskawica więc żeby oszczędzić nerwów radzę Ci opcję 1024kb/s. Modem dostajesz po podpisaniu umowy i staje się on Twoją własnością. Jeżeli w domu jest więcej kompów lepszy będzie router ale jeżeli nie myślisz o Tv i telefonie z Neo to nie bierz LiveBoxa. Niby płacisz nie za wiele ale nigdy nie będzie Twój. Pozdrawiam.P.s.- Rachunek za internet przychodzi razem z rachunkiem za telefon więc wydaje mi się że przy podpisaniu umowy musi być abonent numeru tel. ale 100% wiedzy nie mam.

Dobrze Ci się wydaje :smiley:

Oprócz neostrady na łączach TP świadczą usługi internetowe też Tele2 , Netia , Orange.

Warto przeanalizować i porównać oferty cenowe !

Pozdrawiam!

Dzięki za odp.

Z tego co widze to usługi internetowe u poszczególnych operatorów można zamawiać przez internet, więc chyba jednak obecność właściciela numeru przy podpisaniu umowy nie jest konieczna.

Oprócz Neostrady pod uwage biorę też Netie, na Tele2 sporo ludzi narzeka (przynajmniej takie mam wrażenie po wizycie na kilku forach).

Zastanawiam się czy podłączając się do Netii będe zmuszony zainwestować w dodatkowy modem, czy wystarczy ten który mam w laptopie - Motorola SM56 Data Fax Modem.

W TP nie mam wyjścia - zakup modemu jest obowiązkowy. Jako, że mam laptopa to najbardziej by mi pasował z ich oferty modem Sagem F@st 800 bo jest na USB. Ciekawi mnie tylko czy jest różnica w transferze pomiędzy modemami USB a tymi zintegrowanymi z płytą główną (lub na PCI)?

Modem musi być ADSL, czyli taki zwykły w laptopie się nie nadaje. Najlepiej to weź sobie livebox’a z wifi i po problemie (no tyle że trzeba bulić za dzierżawę 10,00 zł co miesiąc) albo kupić dobry router bezprzewodowy. A jeśli chodzi o prędkości to mi ma w zupełności wystarczy 1024kb/s na 2 kompy a i czasami pociągnie się coś z P2P :twisted:

Za livebox płacisz 10zł miesięcznie, a potem i tak nadal jest własnością TP [zabierają Ci go po skonczeniu umowy - bez sensu] (lepiej kupić router ADSL lub zostać przy ich modemie (sagem w TP)

Co do prędkości - 1024 jest niewiele droższe lub takie same cenowo co 512 więc oczywiście brać 1024Kbps, zauważając że za 1,2,3 ( takie są umowy ) średnia prędkości internetu będzie około 2Mbps, teraz Netia kusi promocjami, że możesz nawet w trakcie trwania umowy zmienić ją na lepsza i tanszą ( bardzo dobre)

Co do operatora - Mam Netię ( ich oferta za 1024 jest tańsza od TP) i jakość przewyższa Neostradę ( TP )

To na tyle

Pozdr.