Wybór preferowanej sieci do transmisji danych komórkowych

Cześć.

Mam telefon Asus ZenFone 3 Max ZC553KL.

Ostatnio po aktualizacji systemu (aktualnie android 7.1.1) pojawił się następujący problem. Telefon zrestartował się jak zwykle po aktualizacji i wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że mogę wysyłać normalnie smsy, natomiast nie mogę odpalić internetu sieciowego (włączam transmisję danych komórkowych, jednak internet się nie uruchamia). Wchodzę w ustawienia dwóch kart SIM (aktualnie mam jedną kartę, drugie wejście jest puste) i po dezaktywacji i ponownej aktywacji karty mogę włączyć internet ale… nie mogę wysyłać smsów - pojawia się komunikat “nie wybrano preferowanej karty SIM do wysyłania SMS”. Ponowny restart telefonu nic nie daje, dopiero po dezaktywacji i aktywacji karty odzyskuję możliwość wysyłania smsów, ale znów blokuje się internet.

Dodam, że wi-fi działa normalnie.

Proszę o porady, nie jestem specem od nowinek i nie mogę sobie poradzić z tym problemem :slight_smile:

1 polubienie

Jeśli nie masz karty w drugi gnieździe, to wyłącz drugie slot SIM w ustawieniach. Ten smartfon ma Dual SIM pracujący tylko w trybie standby, więc oba gniazda SIM się wykluczają (albo jeden, albo drugi), czyli jak jest zajęty (coś się dzieje) pierwszy slot, to drugi przechodzi w tzw. tryb StandBy - En. czuwania.
Jeśli to nie pomoże, to spróbuj przełożyć kartę do drugiego slotu - może to jest wina gniazda, choć wątpię w to, skoro przed update’em wszystko chodziło.

Ostatecznie zrób sobie backup i factory reset/wipe. Być może z wersji na wersję Androida coś się popsuło.
Ja przechodząc z 6.0.1 na 7.0 tak zrobiłem, bo też było parę problemów z tego tytułu.
(tylko, że na smartfonie innej marki)

Witam. Mam taki sam telefon i identyczny problem. Wszystko zaczelo sie od ostatniej aktualizacji systemu. Ustawienia fabryczne nie pomogly. Problem rozwiazalem przypadkowo przez wyjecie slotu na karty i ponownym jego wsunieciu na wlaczonym telefonie, wprawdzie po ponownym uruhomieniu telefonu znowu jest ten sam problem ( transmisja danych sie nie odpala) ale dobre i to, i tak w sumie wogole nie wylaczam telefonu a puki co wszystko smiga. Pozostaje czekac na nowa aktualizacje. Pozdrawiam :slight_smile:

Cześć,

Zgadza się, też po wyjęciu i wsunięciu slotu zadziałało na jakiś czas ale później błąd powrócił. Teraz dodatkowo cały czas mam komunikat o włączonym roamingu danych. Problem z niewłączającym internetem można rozwiązać następująco: Uruchamiasz komórkową transmisję danych, pojawia się komunikat “połączenie transmisji danych zostało utracone, ponieważ opuszczono sieć macierzystą przy wyłączonej opcji danych w roamingu”. Trzeba kliknąć na ten komunikat a następnie aktywować opcję “Roaming danych. Połącz z usługami przesyłu danych podczas roamingu”. Wtedy internet będzie działał.

Pytanie kiedy będzie kolejna aktualizacja systemu i czy ona rozwiąże problem :slight_smile:

Wystarczy wyłączyć wiadomošci w aplikacjach zainstalować inne wiadomości sms ze sklepu Google Play i wszystko działa.