Wybór procesora do 300 zł

Witam,
przymierzam się do wymiany procesora ponieważ mój już ledwo zipie a chciałbym jeszcze na moim komputerze pograć w jakieś gry. Nie orientuję się jakie procesory są kompatybilne z moją płytą główną. Są jakieś dobre procesory do 300zł czy nie znajde nic lepszego niż ten staroć?

Płyta: Gigabyte Technology Co. Ltd. GA-MA74GMT-S2 (Socket M2)

Procesor: AMD Athlon II X4 640 Technologia Propus 45nm

Wszystkie Phenom II X6 do 95W TDP max Phenom II X6 1065T. Najwięcej na Allegro leży 1045T i 1055T, ale uważaj, bo 1055T występuje w wersji 125W i 95W - interesuje Cię ta mniejsza wartość.

1 polubienie

Dałbyś rade podesłać jakiś przykładowy link z procesorem? Czy te procesory poradzą sobie z nowszymi grami?

Jaką masz kartę graficzną?

Tu masz 1045T

1055T nie widzę w wersji z TDP 95W. Czy poradzą sobie z najnowszymi grami… To już jest stara technologia i radzi sobie ok, aczkolwiek nie oczekiwałbym wielkiej wydajności. W połączeniu z karta Nvidii będzie znośnie, aczkolwiek myśl już o wymianie platformy w najbliższym czasie.

1 polubienie

Jak procesor w AM3 ma pasowac w AM2?? AM3 pasowały i nie wszystkie w AM2+ z tego co pamiętam, ale w AM2 nie pasowały.

Zanim coś napiszesz, upewnij się, że masz wszystkie informacje na temat problemu:

Gdzie tu masz podaną rewizję tej płyty głównej??

Jakbyś sprawdził to wiedziałbyś, że w każdej rewizji ten procesor jest obslugiwany - ewentualnie trzeba wykonać update Biosu. Nowa rewizja płyty nie oznacza nagle, że dochodzi obsługa nowego sprzętu, ktorego stara rewizja nie była w stanie obsłużyć nawet po aktualizacji Bios.

To tak trochę wygląda jakbyś jednak to Ty się czepiał osoby, która grzecznie Ci wszystko wyjaśniła :smiley:


Według mnie ten jest najlepszy prawie najwyższy model tylko bez wentylatora.

1 polubienie

Czyli mimo, iż posiadam socket M2 to wejdzie nawet M3?

GeForce GTX 960 (MSI) 4GB

Płyta nie obsłuży. Procesory do max 95W, 1090T ma 125.

Kto Ci powiedział, że masz AM2? Podałeś model płyty głównej - na stronie producenta napisano, że to AM3, procesor, który masz zamontowany jest pod podstawkę AM3 tylko i wyłącznie. Masz złe informacje o swojej płycie.

1 polubienie

Wybacz, jestem zielony w te sprawy, ale po to założyłem ten temat.

Zawsze byłem przekonany, że główną rzeczą na która patrze przy doborze procesora jest socket.

Pytanie brzmi, czy gdy widzę przy nazwie “(socket M2)” jest to ta sama rzecz co AM2?

Właśnie zastanawiałem się co oznacza ten Socket M2. Nie wiem skąd to info się wzięło, ale szukam po sieci i niczego o M2 nie mogę znaleźć.

Powiem Ci tylko tyle, że przesiadka z Athlona na Phenoma - nawet o tej samej liczbie rdzeni/wątków da Ci skok wydajności, a co dopiero przesiadka na Phenoma II x6.

1 polubienie

Podsumowując, muszę wybrać procesor z wejściem AM3 oraz do 95W.
Bardzo Ci dziękuję za pomoc i za bardzo szybko udzielane odpowiedzi.

Pozdrawiam :slight_smile:

Do nowych gierek deczko słaba ta grafika, jezeli chcesz miec wypas grafikę :slight_smile:

Problemem jest przestarzały procesor a nie grafika. Ja nie wymagam, aby każda gra działała na ULTRA ustawieniach. Wystarczą średnie, ale stabline 40-60 fps.

Głownie grywam w Arme3 która wyciska ostatnie soki z tego procesora dlatego miałbym zamiar go wymienić.

To tak jak LORDEK chcesz poczuć róznice tylko Phenom, wymiana z Athlona na Athlona traci w ogóle sens :slight_smile: