Wybór procesora do gier

Witajcie,

chciałbym spytać się Was drodzy Forumowicze, jaki procesor do gier w cenie do 600zł będzie najlepszy?

Mam straszny dylemat zastanawiałem się na Bulldozerem FX-6100 [oczywiście jeśli sytuacja będzie tego wymagać do kupie nowe chłodzenie procka].

Proszę Was na procka mogę wydać max. 600zł i ani złotówki więcej :smiley: , ponieważ chcę mieć więcej kasy na jakąś dobrą grafikę.

Liczę na szybką pomoc :slight_smile:

Edit:

Najlepiej gdyby procesor był dostępny w firmie morele.net.

W tej cenie najlepszym procesorem do gier jest i3-2120, tutaj masz dowód: http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/di … html#sect0

Jednak nie napisałeś ile masz kasy na płytkę, ewentualnie z twojej wypowiedzi może wynikać, że masz już płytę pod procki od AMD. Jeśli tak to kupuj Phenom II X4 960T.

Takie pytanko chyba różnica między 2 a 6 rdzeniami to dużo nieprawdaż?

Na płytkę główną mogę przeznaczyć ok. 300 zł

Tylko pokaż mi która gra wykorzystuje 6 rdzeni. Najwięcej jest tych, które korzystają z 2 rdzeni, teraz powoli zaczynają korzystać z 4. i3-2120 ma dwa rdzenie + dwa wątki i to będzie wystarczające na następne kilka lat. Zresztą przesłałem ci linka, w którym widać, że Phenom X4 955 radzi sobie gorzej niż i3-2120…

W takim razie do tego proponuję przyszłościową płytę ASRock P67 Pro3 B3, która obsłuży procesory Ivy Bridge - w przyszłości jak już będzie ci brakować mocy to wymieniasz procesor i działasz dalej… :slight_smile:

Skoro tak sądzisz to Ci zaufam :smiley:

Jeszcze jedno pytanko, a w zasadzie dwa na stronce morele.net są polecane przedmioty do tej płyty:

  1. Czy powinienem kupić mocniejszy radiator?

  2. Które z polecanych RAMów powinienem wziąść?

  1. Do tego procesora nie jest to konieczne, bo z tym prockiem nie zrobisz dużego OC. Jeśli jednak masz teraz na to pieniądze to czemu nie, będziesz miał ciszej, a temperatury będą mniejsze, z nie najdroższych polecam: Spartan < Fortis < Contac 29 < Macho (zależy też od wielkości obudowy).

  2. Te będą wystarczające: GoodRam DDR3 4GB 1333MHz.

PS. A co z resztą komputera? Ile ogólnie masz kasy i których części potrzebujesz (czy masz dysk, nagrywarkę)?

A powiedz jak oceniasz ten procesor z grafiką GTX 560 DC II w grach takich jak BF3, DiRT3, Saints Row 3, AC: Revelations lub Skyrim?

Da radę na full detalach w roz. 1280x1024?

W takiej rozdziałce pójdzie bez problemu na Full :wink:

Zamiast karty od Asusa proponowałbym tą wersję z dopiskiem Ti MSI GTX560Ti Twin Frozr II/OC 1GB, bo sam “GTX560” nie jest super opłacalny. Chyba, że nie możesz aż tyle zapłacić.

Szałowej różnicy nie ma http://www.hwcompare.com/10981/geforce-gtx-560-vs-geforce-gtx-560-ti/

A jest jakaś lepsza karta do 700 zł?

W tej cenie konkurencją jest tylko Radeon HD6870 , ale ja bym raczej wybrał GTX’a.

Tak myślałem :slight_smile:

Sam miałem dylemat między Radziem a tym GTSem, ale wezmę GTX i być może z dopiskiem Ti :razz:

Wielkie dzięki za pomoc mistrzu :smiley:

Do zamknięcia!