Wybór procesora do gtx 970

Witam mam pytanie jaki procesor będzie pasował do gtx 970 na sockecie 1155 ? Obecnie mam i3 2120 i gościu na morele powiedział ,że jak bym chciał odpalić gta V to mi nie pójdzie tak samo powiedział o i5 2500 ,że jest za słabe .Pozdrawiam .

Czy ja wiem czy nie pójdzie https://www.youtube.com/watch?v=Qi8CnbYRPtk :slight_smile:

Sam nie wiem .Ale jak u tego gościa co wysłałeś link na ustawieniach wysokich miał 40 FPS .

i3 2120 faktycznie jest trochę za słaby, gra się odpali ale nie będzie w pełni płynna. gtx970 to dość mocna karta, przydałby się jej procesor przynajmniej i7 2600

Spawel a na najniższej grafice będzie te 30 FPS ?

Przede wszystkim taka konfiguracja jest bardzo nieoptymalna - 2 rdzeniowa i3 będzie mocno dusiła wydajność GTX 970.
4 rdzeniowy i5 2500 znacząco poprawi ogólną wydajność w grach, choć oczywiście nadal będzie w jakimś stopniu blokował wydajność tej karty graficznej.

będzie 30-45 fps ale to nie będzie przyjemne granie… gra wyraźnie będzie się przycinać… jeśli masz mało gotówki warto wymienić procesor na minimum i5 2500, który w gta5 podniesie poziom fps do 45-60 i to już będzie przyjemność z rozrywki. i7 2600 podniesie poziom fps do 75-90 i to byłby odpowiedni procesor do Twojej karty graficznej.

Przy zmianie procesora na tej podstawce też brałbym pod uwagę tego i7. Poniżej porównanie z benchmarku:

Dzięki wszystkim za za odpowiedzi .Uzbieram sobie na tego i7-2600 lub na i7-2600k .Jeszcze raz dzięki za pomoc .

i7 2600 będzie tańszy niż i7 2600k, a w zupełności wystarczy, bierz tańszego :slight_smile:

Do tego procka wypadałoby mieć odpowiednią płytę inaczej szkoda kasy.

A czy nie lepiej będzie kupić nową płytę główną na socket 1151 ?

najpierw pieniążki uzbieraj :exploding_head:

No. Ale wydaje mi się ,że w zupełności wystarczy i7-2600 .

wystarczy na pewno. nie napisałeś ile masz ramu, warto żebyś miał minimum 8GB, jak masz mniej tez przydalo by się dokupic

Tak wiem .

A i jeszcze jedno pytanie ,czy gtx 970 lepszy jest od 1050ti .Bo dzisiaj ma mi przyjść gtx970 ,a taki typek na yt powiedział mi że 1050ti jest lepsze .

http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-970-vs-GeForce-GTX-1050-Ti

Spoko dzięki :slight_smile:

Jeśli twoja płyta główna ma możliwość obsługi procesorów Ivy Bridge celowałbym w np. i5 3570 który jest teraz bardzo tani na popularnych portalach aukcyjnych.