Wybór procesora i płyty głównej do 800zł

Witam

Proszę o pomoc w wyborze odpowiedniego procesora i płyty głównej do reszty podzespołów, które aktualnie posiadam (takie jak w podpisie).

Chciałbym przeznaczyć na zakup do 800 zł.

jeśli komp do gier to moim zdaniem najbardziej opłacalne będzie zmiana obecnego procesora na AMD Phenom II X4 Quad Core 965 Black Edition

stary procesor i kartę graficzną sprzedaj dołóż to co zostanie z tych 800zł i kup np radeona HD7850

wymiana płyty i procesora choćby na najtańszego Core i5-3350P 3,10 GHz i płytę MSI B75MA-E33 trochę przekroczy twój budżet a poprawa wydajności w nie będzie mocno odczuwalna przy twojej leciwej już karcie 5770 w stosunku do wydanych za to pieniędzy ~800zł

Do 22 w dobrej cenie…

http://www.x-kom.pl/goracy_strzal/981

Sam mam 955 i w połączeniu z mocną kartą wszystko śmiga aż miło :slight_smile:

Przepraszam, że wcześniej dokładniej nie przedstawiłem sprawy, ale stary procesor oraz płyta główna uległy spaleniu.

Wymiana karty graficznej na tę chwilę nie wchodzi w grę, ponieważ budżet mi na to nie pozwala.

Myślałem o takim połączeniu: Gigabyte GA-970A-UD3 + AMD Phenom II X4 965 Black Edition

Ewentualnie czy jest w ogóle opłacalne dołożenie do tego procesora: AMD X6 FX-6300 :?:

Według mnie nie (w grach FX nie jest lepszy od Phenoma 965).

Dodane 18.06.2013 (Wt) 19:47

W takiej konfiguracji można by “trochę” podkręcić poczciwego Phenom’a.

A może warto poszukać coś od AMD ze zintegrowaną grafika, która i tak byłaby szybsza od twojego radeona a i mógłbyś go spieniężyć na alledrogo. Do HD 5770 nie watro pchać nic ponad intela G2020.

A co sądzicie o takim połączeniu zamiast leciwego Phenom’a: Intel Core i3-3220 + MSI B75A-G43 :?: