Wybór procesora i zasilacza

Mam zamiar dokupić do mojego komputera dwie nowe część mianowicie : procesor oraz zasilacz.

Niestety słabo znam się na tego typu sprawach, a nie chcę zmarnować pieniędzy.

Szukam zasilacza w cenie do 300zł oraz procesora do tej samej ceny, chciałbym również aby procesor był marki intel.

Informacje o moim komputerze znajdują się w podpisie.

Chcąc intela musiałbyś płytę zmienić. Do tej płyty co masz teraz wsadzisz maksymalnie athlona 3700+ (wg. info na stronie ecs). Odnośnie zasilacza to faktycznie przydałby się lepszy, ale nie za 300 zł. Do tego zestawu co masz spokojnie wystarczy fortron/delta za 70-80 zł.

Jak piszesz że tu 300zł i tam 300zł to połowa sukcesu prawie. Lepiej według mnie zostawić te 600zł i dozbierać, będą święta, może jakaś kasa wpadnie:P To wtedy będzie można coś uzbierać ewentualnie jak nie będzie za wiele kupić coś na allegro. Według mnie ładowanie w to aż tyle tj 300zł na prawdę szkoda twoich pieniędzy. Jak już coś to nową płytę z ddr/ddr2 z prockiem poszukać na allegro i jeśli masz te 2GB ram dołożyć. Jak nie coś taniego z ramem poszukać. Jak coś jeszcze chcesz wiedzieć to pytaj.

Pozdrawiam

Do tej płyty nic intela nie włożysz, max 3700+ na s754 którego pewnie nie dostaniesz na allegro. Z resztą czemu Intel, myślisz że jak kupisz proca od Intela to zamiast np 12 fps w GTA4 będzie ich 120?

http://www.ecs.com.tw/ECSWebSite/Produc … =1&LanID=0

Lepiej trochę dołożyć i zmienić platformę na nowszą, grafika zintegrowana nie jest wiele gorsza od obecnej, za jakiś czas dołożyć coś na PCI-E

AMD Athlon II X2 250 BOX (3GHz, Dual Core, 2MB, 65W, AM3)

220 zł

MSI 785GM-E51 785G VGA HD4200 DDR3, SATA2, RAID, GBLAN, mATX, AM3

220 zł

DDR3 2GB 1333MHz A-Data CL9

161 zł

ATX 400W Seasonic SS-400ET (Fan 120mm, Active PFC, 80+)

112 zł

Razem brutto: 713 zł ceny ze sklepu gral.pl

Jak nie będziesz zmieniał platformy to szukaj na allegro najmocniejszego A64 3x00+, 3700 pewnie nie dostaniesz, i Seasonica SS-400ET.

ja bym na twoim miejscu sprzedał płytę z procem i ramem i kupił nowy zestaw. nowszy minimalnie droższy ram będzie 2 do 4 x szybszy od starego

Wbrew pozorom, w komputerze bardzo ważny jest solidny zasilacz. Większość typowych użytkowników nie przykłada do tego wagi, biorąc to co mu dają w zestawie, standardowo w obudowie. Wszystko do czasu pierwszej poważniejszej awarii. Z osobistych doświadczeń, mogę polecić zasilacze Tagan. Jedyne, na których się nie zawiodłem. Tanie nie są, ale solidne.