Wybór procesora pod stary sprzęt

Witam, piszę tutaj w sprawie iż nie wiem jaki procesor wybrać do sprzętu poniżej w granicach 200-300zł (używany) (na razie nie zamierzam zmieniać nic innego) będę kupował PC, ale dopiero za rok, więc jak na razie chcę zmienić tylko procesor. Procesor ma służyć głownie do gier typu League Of Legends czy Counter Strike Global Offensive. Jak na razie mam Q6600, ale pada przy tych grach momentami jest dramat, a o to specyfikacja mojego obecnego “sprzętu”:
-Płyta główna Asus N13219 (wiem, że nie taka nowa, ale mam nadzieję, że będzie okay)
-Karta graficzna GTX 650 Ti 2GB OC
-Pamięć ram (jakieś 8GB DDR2 od samsunga)
-Zasilacz (Chieftec 500w, nie pamiętam jaki model, ale na pewno da radę, bo jest certyfikowany i 500w powinno wystarczyć)
-Chłodzenie (nie wiem jakie dokładnie, ale nie box’owe i kupiłem je z 0,5 roku temu za 70zł, a teraz nie mam możliwości sprawdzenia)

Dziękuję za pomoc! :slight_smile:

Twoja płyta to zapewne Asus P5LP-LE, OEMówka dla HP.
I na pewno masz Core 2 Quad Q6600 a nie Core 2 Duo E6600? Według specyfikacji ta płyta nie obsługuje Core2Quad.
https://support.hp.com/rs-en/document/c00864946

I niestety, nic wiele lepszego na niej nie zainstalujesz - w grę wchodzi jedynie Core 2 Duo E6700, a jego wydajność możesz osiągnąć lekkim podbiciem FSB w BIOSie (o ile ta płyta w ogóle to umożliwia).

Na pewno mam taką płytę i procesor, bo sprawdzałem, to nie wiem jakim cudem to mi działa w moim komputerze…

Ta płyta obsługuje max. Q6700 więc raczej nie opłaca się wymianiać. Jeśli możesz to podnieś trochę FSB.

To jaka dobra płyta z procesorem do 500zł? Pod tą kartę graficzną?

Wszystkie sensowne platformy obsługują już pamięci min DDR3. Konieczna jest więc też wymiana pamięci RAM. Za 500zł możesz szukać i5 min 2gen http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=6815401834

Rozpatrzę to, a powiedz mi dlaczego czasem komputer zacina się i jest taki dźwięk przycięcia i dopóki nie zresetuję to się nie naprawi i piszę jak włączam PC, że failed itp… Temperaturki i reszta takich rzeczy normalne. Czy to wina procesora/dysku czy może grafy? (Zasilacz w porządku)