Wybór Procesora

(Matief3) #1

Witam!

Potrzebuję porady do wyboru procesora jakiegoś do 500zł. Chciałbym dostać informację o firmie.

ID płyty głównej: 63-164-0000010-00101111-091906-VIA$AS2GL000_ALIVESATA2-GLAN BIOS P1.70

Nazwa płyty głównej: ALiveSATA2-GLAN / K8T900

Zasilacz: DEER DR-8400BTX

Pozdrawiam, matief

(Rivon) #2

Najpierw wymień zasilacz na ModeCom MC-350W , potem procesor.

CPU

PSU

razem 515zł, trochę ponad budżet, ale myślę, że warto zainwestować w zasilacz.

(Matief3) #3

A ten procesor to jaki? Bo chciałbym ponad 4 GHz. A się na tym nie znam

(Mateusz Golebiowski) #4

Nie ma procesorów 4 ghz. I osobiście na twoim miejscu bym się wstrzymał z zakupem ceny teraz poszły strasznie do góry

(Mmerchut) #5

A tego AMD podkręcisz max do 3.5, bo on akurat nie jest za dobry do oc.

(Matief3) #6

Chodziło mi np o dwurdzeniowy po 2GHz

(Tomek G15002900) #7

Taktowań się nie sumuje! :wink:

(Mmerchut) #8

Tego się nie sumuje!!

Nie chce mi się teraz tego tłumaczyć, ale wystarczy, że tego się nie sumuje.

A po drugie ten procesor ma 2x3.2ghz

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=10229

(Matief3) #9

Ok czyli radzicie kupić ten procesor z zasilaczem w poście 2#

-- Dodane 02.04.2009 (Cz) 20:38 --

I dlaczego warto zainwestować w zasilcz? Bo na kompach się za bardzo nie znam.

(Tomek G15002900) #10

Ponieważ słaby zasilacz może spalić ci kilka podzespołów paląc przy tym samego siebie. :wink:

(Rivon) #11

Bo ten, który masz obecnie nadaje się tylko na kasację, zaraz wyjaśnię dlaczego.

Po 1: Jego moc nie jest rzeczywista.

Po 2: Producent to dno.

Po 3: Nie trzyma napięć, ewentualnie trzyma teraz, ale za miesiąc może się spalić i zabrać ze sobą np. dysk twardy.

Procesor, który Ci podałem jest moim zdaniem najlepszy z platformy AMD, które obsłuży Twoja płyta, do 500zł. Ma 2mb cache'u, i 3.2ghz, szkoda tylko, że wykonany jest w 90nm. Jeśli chcesz procesor 2ghz dwurdzeniowy, będzie on duużo słabszy niż ten co Ci podałem, bo takim jest np. 4000+

(Mateusz Golebiowski) #12

Tylko pytanie czy jest to jakikolwiek sens wkładania tak prądożernego proca ?? ciągnie z ponad 100W a wydajność nie jest bóg wie jak zauważalna jeżeli weźmie np energooszczędną wersję a z tego co widzę przy aktualizacji biosu może założyć AMD athlona x2 5200 z taktowniem 2700 mhz.

Oczywiście broń boże że ten athlon x2 6400 jest słabym prockiem jest wydajny i wogóle tylko że pobiera sporo prądu.

Ewentualnie jeżeli nie chce bawić się w zmiane biosu itd to niech weźmie http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 ... a&&&f=more niewiele wolniejszy a sporo tańszy :wink: sam się nad nim zastanawiam

(Matief3) #13

Nie chodzi mi ile zapłacę za prąd, tylko potrzebuje proca na parę latek do nowości z gier. No ja podałem minimalny 2x 2GHz, bo myślałem że są drogie procesory, i w 500zł się nie zmniejszę. Jak już pisałem to potrzebuje proca do gier, czyli im lepszy tym lepiej. (nie ważne ile ciągnie W)

A co do zasilacza, to to 15zł mogę dopłacić, bo poco mam marnować pieniądze, jak się proc spali, A zasilacz mam chyba od 3-4 lat :frowning:

(Emilmlo) #14

Jak do gier na parę latek to za mało kasy masz.

(Matief3) #15

no ale parę latek to chodzi mi góra 3 jak nie wcześniej. A po za tym nie wydam więcej kasy na procesor, bo jeszcze potrzebuję kupić RAM. Ja chciałbym najlepsze rozwiązanie w cenie ok. 500zł z zasilaczem włącznie.

(Mateusz Golebiowski) #16

Procesory akurat w ostatnim okresie najmniej się starzeją ten procesor co ci zaproponowali jest już na rynku ponad 3 lata i moim zdaniem wkładanie tyle pieniędzy w niego mija się z celem. Ten procesor co ci podałem jest tańszy o ponad 120 zł a wydajność ma gorszą może góra 10%.

Ja bym na twoim miejscu kupiłbym tego Athlona x2 5600 na windstorze i do tego naprawdę porządna zasiłka na OCZ 500W

(Matief3) #17

Edge , a mógłbyś podać link do jakiegoś procesora lepszego?

(Emilmlo) #18

Akurat to zależy od gry czy procek da rade, tym nowsze gry tym większe wymagania wystarczy popatrzeć na GTA4, Crysis.

Autor tematu nie napisał przy jakich ustawieniach ma zamiar grać i w jakie gry.

(Mmerchut) #19

Na na kilka lat starczy. Teraz w większości gier średnie wymagania, a później niskie (no w sumie to zależy też od karty graficznej jaką masz)

(Matief3) #20

Ehh... Gubię się trochę, napisałem temat bo jestem zielony w tych sprawach, a muszę jakiś dobry kupić. A wcześniej kolega z forum w temacie napisał abym kupił też nowy zasilacz, więc nie wiem jaki kupić. Ale muszę się zmieścić w ok. 500zł i żeby procek starczył na parę latek. I dobrze żeby procek był przynajmniej dwurdzeniowy tak ok po 2-3GHz.