Wybór Procesora

Witam!

Potrzebuję porady do wyboru procesora jakiegoś do 500zł. Chciałbym dostać informację o firmie.

ID płyty głównej: 63-164-0000010-00101111-091906-VIA$AS2GL000_ALIVESATA2-GLAN BIOS P1.70

Nazwa płyty głównej: ALiveSATA2-GLAN / K8T900

Zasilacz: DEER DR-8400BTX

Pozdrawiam, matief

Najpierw wymień zasilacz na ModeCom MC-350W , potem procesor.

CPU

PSU

razem 515zł, trochę ponad budżet, ale myślę, że warto zainwestować w zasilacz.

A ten procesor to jaki? Bo chciałbym ponad 4 GHz. A się na tym nie znam

Nie ma procesorów 4 ghz. I osobiście na twoim miejscu bym się wstrzymał z zakupem ceny teraz poszły strasznie do góry

A tego AMD podkręcisz max do 3.5, bo on akurat nie jest za dobry do oc.

Chodziło mi np o dwurdzeniowy po 2GHz

Taktowań się nie sumuje! :wink:

Tego się nie sumuje!!

Nie chce mi się teraz tego tłumaczyć, ale wystarczy, że tego się nie sumuje.

A po drugie ten procesor ma 2x3.2ghz

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=10229

Ok czyli radzicie kupić ten procesor z zasilaczem w poście 2#

Dodane 02.04.2009 (Cz) 20:38

I dlaczego warto zainwestować w zasilcz? Bo na kompach się za bardzo nie znam.

Ponieważ słaby zasilacz może spalić ci kilka podzespołów paląc przy tym samego siebie. :wink:

Bo ten, który masz obecnie nadaje się tylko na kasację, zaraz wyjaśnię dlaczego.

Po 1: Jego moc nie jest rzeczywista.

Po 2: Producent to dno.

Po 3: Nie trzyma napięć, ewentualnie trzyma teraz, ale za miesiąc może się spalić i zabrać ze sobą np. dysk twardy.

Procesor, który Ci podałem jest moim zdaniem najlepszy z platformy AMD, które obsłuży Twoja płyta, do 500zł. Ma 2mb cache’u, i 3.2ghz, szkoda tylko, że wykonany jest w 90nm. Jeśli chcesz procesor 2ghz dwurdzeniowy, będzie on duużo słabszy niż ten co Ci podałem, bo takim jest np. 4000+

Tylko pytanie czy jest to jakikolwiek sens wkładania tak prądożernego proca ?? ciągnie z ponad 100W a wydajność nie jest bóg wie jak zauważalna jeżeli weźmie np energooszczędną wersję a z tego co widzę przy aktualizacji biosu może założyć AMD athlona x2 5200 z taktowniem 2700 mhz.

Oczywiście broń boże że ten athlon x2 6400 jest słabym prockiem jest wydajny i wogóle tylko że pobiera sporo prądu.

Ewentualnie jeżeli nie chce bawić się w zmiane biosu itd to niech weźmie http://www.techplanet.pl/index.php?gk=0 … a&&&f=more niewiele wolniejszy a sporo tańszy :wink: sam się nad nim zastanawiam

Nie chodzi mi ile zapłacę za prąd, tylko potrzebuje proca na parę latek do nowości z gier. No ja podałem minimalny 2x 2GHz, bo myślałem że są drogie procesory, i w 500zł się nie zmniejszę. Jak już pisałem to potrzebuje proca do gier, czyli im lepszy tym lepiej. (nie ważne ile ciągnie W)

A co do zasilacza, to to 15zł mogę dopłacić, bo poco mam marnować pieniądze, jak się proc spali, A zasilacz mam chyba od 3-4 lat :frowning:

Jak do gier na parę latek to za mało kasy masz.

no ale parę latek to chodzi mi góra 3 jak nie wcześniej. A po za tym nie wydam więcej kasy na procesor, bo jeszcze potrzebuję kupić RAM. Ja chciałbym najlepsze rozwiązanie w cenie ok. 500zł z zasilaczem włącznie.

Procesory akurat w ostatnim okresie najmniej się starzeją ten procesor co ci zaproponowali jest już na rynku ponad 3 lata i moim zdaniem wkładanie tyle pieniędzy w niego mija się z celem. Ten procesor co ci podałem jest tańszy o ponad 120 zł a wydajność ma gorszą może góra 10%.

Ja bym na twoim miejscu kupiłbym tego Athlona x2 5600 na windstorze i do tego naprawdę porządna zasiłka na OCZ 500W

Edge , a mógłbyś podać link do jakiegoś procesora lepszego?

Akurat to zależy od gry czy procek da rade, tym nowsze gry tym większe wymagania wystarczy popatrzeć na GTA4, Crysis.

Autor tematu nie napisał przy jakich ustawieniach ma zamiar grać i w jakie gry.

Na na kilka lat starczy. Teraz w większości gier średnie wymagania, a później niskie (no w sumie to zależy też od karty graficznej jaką masz)

Ehh… Gubię się trochę, napisałem temat bo jestem zielony w tych sprawach, a muszę jakiś dobry kupić. A wcześniej kolega z forum w temacie napisał abym kupił też nowy zasilacz, więc nie wiem jaki kupić. Ale muszę się zmieścić w ok. 500zł i żeby procek starczył na parę latek. I dobrze żeby procek był przynajmniej dwurdzeniowy tak ok po 2-3GHz.