Wybór procesora

Przy składaniu komputera pojawił się problem wyboru procesora.

Kupić AMD 955 czy i2500k, natomiast różnicę w cenie przeznaczyć na zakup lepszej karty graficznej. Średnia różnica w cenie ok.300- 350 zł, co daje do myślenia. Nie mam zamiaru nic podkręcać, komputer tylko i wyłącznie do grania.

350 zł piechotą nie chodzi, wtedy mogę kupić kartę do 1300 zł.

Na koniec drobna uwaga - może ktoś zauważył że podzespoły zdrożały średnio ok. 10%.

eee a takie małe pytanko…płytę główną już masz czy dopiero chcesz kupić? Jeżeli masz płyte pod Amd to tego 2500k tam nie wsadzisz(bo to intel) i na odwrót. Ja osobiście mam phenoma II 965BE podkręconego do 3.8 (fabrycznie 3.4) i nie narzekam. Jak będziesz brał phenoma to od razu kup sobie cichsze chłodzenie, bo na fabrycznym myślałem,że mieszkam na lotnisku.

i5-2500K jest o tyle lepszy co droższy…

Chcesz kupić GTX’a 570 pod Phenoma 955? :slight_smile: Ta karta będzie ograniczana przez ten procesor, chyba że wykręcisz go na ponad 3,8 GHz (ale nie zapominajmy, że ta grafika również świetnie się kręci).

Pod tego AMD maksymalne rozwiązanie to GTX560Ti - OC procka również potrzebne.

W takim razie lepiej dopłacić do i5-2500k i mieć trochę gorszą grafikę, niż później brać się za wymianę całej platformy: Phenom II X4 955 vs i5-2500k

Najlepiej będzie jeśli podasz swój budżet to złoży się coś optymalnego.

Hej, to i ja się dołączę do pytanka…

myślicie, że warto kusić się jeszcze w tej chwili na składanie nowego kompa opartego o (już nie najnowszego) quada od intela - http://www.komputronik.pl/product/65057/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/Intel_Core2_Quad_Q8300_2_50_GHz_BOX.html czy za te pieniądze zrobić kompa na AMD też 4-rdzeniowym http://www.komputronik.pl/product/90426/Sprzet_komputerowy/Podzespoly_PC/AMD_Phenom_II_Quad_Core_965_BOX_Black_Edition.html ?

Mam dylemat i nie wiem w co iść. Plus dla intela w moim wypadku jest taki, że nie muszę zmieniać płyty głównej, będzie chodził na mojej, więc oszczędzam, tylko to stary procek dość. AMD jest nowocześniejszy, ma dobrą cenę (nawet może być wybrał niższy model jak jest i go sobie podkręcił po prostu) no i płytki do niego są tanie.