Wybór procesora

Chcę wymienić procesor. Aktualnie posiadam intel core i5-2300. Chciałem go wymienić na i5-3350P oraz wymienić RAM na taki o częstotliwości 1600 MHz DDR3. Czy to jest dobry wybór ? Zasadniczo podchodząc do tematu czytałem, że wzrost wydajności w porównaniu do i5-2300 może wynieść nawet 25%. Inni zaś twierdzą, że taki upgrade nie jest opłacalny, bo najlepiej kupić coś pod socket 1150. Przy czym to wszystko są koszty, które niekoniecznie chcę teraz ponosić tym bardziej, że z obecnej płyty głównej jestem zadowolony. Co sądzicie o takiej przebudowie ? Moja płyta główna to Asrock p67 pro3 b3. Posiadacie może inne propozycje, kwota jaka jest do wydania to 760 zł. Interesuje mnie sprzęt nowy.

Pytanie tylko co chcesz osiągnąć taką wymianą? Jakiegoś szalonego wzrostu wydajności nie będzie, ot taka wymiana dla samej wymiany.

Wymiana procesora mało opłacalna. Jeśli już mieniać, to na i7. 

Wymiana RAM to samo.

 

Lepiej zrobisz kupując SSD na system i do tego kartę graficzną. o ile potrzebujesz.

760zł chcesz wydać na procesor, który i tak jest już dobry? Popatrz człowieku i wymień lepiej kartę za tą kasę to masz r9 270x.