Wybór procesora

(thommy181) #1

Chcę wymienić procesor. Aktualnie posiadam intel core i5-2300. Chciałem go wymienić na i5-3350P oraz wymienić RAM na taki o częstotliwości 1600 MHz DDR3. Czy to jest dobry wybór ? Zasadniczo podchodząc do tematu czytałem, że wzrost wydajności w porównaniu do i5-2300 może wynieść nawet 25%. Inni zaś twierdzą, że taki upgrade nie jest opłacalny, bo najlepiej kupić coś pod socket 1150. Przy czym to wszystko są koszty, które niekoniecznie chcę teraz ponosić tym bardziej, że z obecnej płyty głównej jestem zadowolony. Co sądzicie o takiej przebudowie ? Moja płyta główna to Asrock p67 pro3 b3. Posiadacie może inne propozycje, kwota jaka jest do wydania to 760 zł. Interesuje mnie sprzęt nowy.

(Piotrek2255) #2

Pytanie tylko co chcesz osiągnąć taką wymianą? Jakiegoś szalonego wzrostu wydajności nie będzie, ot taka wymiana dla samej wymiany.

(Odyniec_Stary) #3

Wymiana procesora mało opłacalna. Jeśli już mieniać, to na i7. 

Wymiana RAM to samo.

Lepiej zrobisz kupując SSD na system i do tego kartę graficzną. o ile potrzebujesz.

(CrisPL) #4

760zł chcesz wydać na procesor, który i tak jest już dobry? Popatrz człowieku i wymień lepiej kartę za tą kasę to masz r9 270x.