Wybór procka AM3+

(mitrax) #1

Witam jako nowicjusz na forum.
Potrzebuje wymienić mój AMD FX-8300 na coś mocniejszego i zastanawiam się nad FX-8370. Cena wydaje się być w miare przystępna, chyba że ktoś może mi polecić coś lepszego na AM3+. Uprzedzając pytanie - nie zamierzam wymieniać płyty głównej.

(Odyniec_Stary) #2

Nie ma taka wymiana absolutnie żadnego sensu. Podkręć procesor, jeśli płyta i chłodzenie to umożliwiają.

(gosciuW7) #3

najnowszy to FX-9590

No to kolego wykorzystałeś już maksimum co oferuje AM3+ musisz poznać socket AM4.
Wtedy będzie do dyspozycji Ryzem5 albo AMD A12-9800 naprawę nie chcesz poczuć mocy 12 Rdzeni taktowane z boostem do 4.0Ghz i malutki pobór prądu nie 125w ?
No to trudno :confused:

(mitrax) #4

Coś mi się wydaje że Ryzen R7 jest na AM3+ :wink:

(ybu) #5

http://www.jaki-procesor.pl/amd-ryzen

(piotrekplay) #6

Nie jest.

AM3+ jest martwe, nic wyraźnie wydajniejszego niż FX8300 nie ma. Pozostaje zmiana platformy.

(Johny) #7

Ryzen jest na AM4 i DDR4.Więc i tak musisz wymienić co najmniej płytę,procesor i pamięć.

(gosciuW7) #8

Płyta AM3+ Procek FX i ramy DDR3 na aukcje. Na Amso już czeka gotowy komp z Amd Ryzen5 za 900. Ryzen5 na aukcje i kupisz Ryzen5 mocniejszy lub Ryzen7. Kombinejted XD

(nietopyrz) #9

[quote=“mitrax, post:1, topic:525643, full:true”]
Witam jako nowicjusz na forum.
Potrzebuje wymienić mój AMD FX-8300 na coś mocniejszego i zastanawiam się nad FX-8370. Cena wydaje się być w miare przystępna, chyba że ktoś może mi polecić coś lepszego na AM3+. Uprzedzając pytanie - nie zamierzam wymieniać płyty głównej.
[/quote]Cześć,
zacznijmy od podstawowej kwestii: jak budżet? Następnej: szczegółowo jakie zastosowanie?
Bez wymiany płyty nie odczujesz sensownego skoku wydajności względem CPU.

(mitrax) #10

No właśnie budżet niestety ograniczony do ok 1500zł. Gdybym dysponował większymi środkami to na pewno przeszedł bym na wyższą platformę. A może myśląc o wymianie przejść na Intela?

(nietopyrz) #11

[quote=“mitrax, post:10, topic:525643, full:true”]
No właśnie budżet niestety ograniczony do ok 1500zł. Gdybym dysponował większymi środkami to na pewno przeszedł bym na wyższą platformę. A może myśląc o wymianie przejść na Intela?
[/quote]Jak mam Ci odpowiedzieć tudzież rzetelnie pomóc, skoro czytasz wybiórczo i nawet nie odpowiadasz na już zadane pytania, na które powinieneś znaleźć miejsce w pierwszym poście i jego opisie już w momencie zakładania wątku?

(gosciuW7) #12

ale AM4 bedzie na styk
Ryzen5 1600 za 1037zł a płyta główna około 250zł ramy ddr4 155zł

(hubert987) #13

witam,

do czego używasz kompa?
bez tego nie ruszysz :smiley:

(mitrax) #14

komp jest do gier

(gosciuW7) #15

masz już coś skompletowane?

(hubert987) #16