Wybór procka AM3+

Witam jako nowicjusz na forum.
Potrzebuje wymienić mój AMD FX-8300 na coś mocniejszego i zastanawiam się nad FX-8370. Cena wydaje się być w miare przystępna, chyba że ktoś może mi polecić coś lepszego na AM3+. Uprzedzając pytanie - nie zamierzam wymieniać płyty głównej.

Nie ma taka wymiana absolutnie żadnego sensu. Podkręć procesor, jeśli płyta i chłodzenie to umożliwiają.

najnowszy to FX-9590

No to kolego wykorzystałeś już maksimum co oferuje AM3+ musisz poznać socket AM4.
Wtedy będzie do dyspozycji Ryzem5 albo AMD A12-9800 naprawę nie chcesz poczuć mocy 12 Rdzeni taktowane z boostem do 4.0Ghz i malutki pobór prądu nie 125w ?
No to trudno :confused:

Coś mi się wydaje że Ryzen R7 jest na AM3+ :wink:

http://www.jaki-procesor.pl/amd-ryzen

Nie jest.

AM3+ jest martwe, nic wyraźnie wydajniejszego niż FX8300 nie ma. Pozostaje zmiana platformy.

Ryzen jest na AM4 i DDR4.Więc i tak musisz wymienić co najmniej płytę,procesor i pamięć.

Płyta AM3+ Procek FX i ramy DDR3 na aukcje. Na Amso już czeka gotowy komp z Amd Ryzen5 za 900. Ryzen5 na aukcje i kupisz Ryzen5 mocniejszy lub Ryzen7. Kombinejted XD

[quote=“mitrax, post:1, topic:525643, full:true”]
Witam jako nowicjusz na forum.
Potrzebuje wymienić mój AMD FX-8300 na coś mocniejszego i zastanawiam się nad FX-8370. Cena wydaje się być w miare przystępna, chyba że ktoś może mi polecić coś lepszego na AM3+. Uprzedzając pytanie - nie zamierzam wymieniać płyty głównej.
[/quote]Cześć,
zacznijmy od podstawowej kwestii: jak budżet? Następnej: szczegółowo jakie zastosowanie?
Bez wymiany płyty nie odczujesz sensownego skoku wydajności względem CPU.

No właśnie budżet niestety ograniczony do ok 1500zł. Gdybym dysponował większymi środkami to na pewno przeszedł bym na wyższą platformę. A może myśląc o wymianie przejść na Intela?

[quote=“mitrax, post:10, topic:525643, full:true”]
No właśnie budżet niestety ograniczony do ok 1500zł. Gdybym dysponował większymi środkami to na pewno przeszedł bym na wyższą platformę. A może myśląc o wymianie przejść na Intela?
[/quote]Jak mam Ci odpowiedzieć tudzież rzetelnie pomóc, skoro czytasz wybiórczo i nawet nie odpowiadasz na już zadane pytania, na które powinieneś znaleźć miejsce w pierwszym poście i jego opisie już w momencie zakładania wątku?

1 polubienie

ale AM4 bedzie na styk
Ryzen5 1600 za 1037zł a płyta główna około 250zł ramy ddr4 155zł

1 polubienie

witam,

do czego używasz kompa?
bez tego nie ruszysz :smiley:

komp jest do gier

masz już coś skompletowane?

zainwestuj w intela




w grach odczujesz różnice
jeszcze powiedz jakie gpu posiadasz