Wybór programu do tworzenia stron WWW

(kozunio12) #1

Szukam jakiegoś programu, w którym mógłbym stworzyć własna WWW. Przyzwyczaiłem się do EdHtml, niestety nie działa on na systemie Windows Vista. Głównie zależy mi na przejrzystości kodu. Proszę o pomoc.

(system) #2

Używam programu KEd , ale nie wiem czy na viscie działa.

(Krzysiekaczor) #3

Notepad ++ spoko program ale również nie wiem czy działa pod (ś)vista

(Pavobe Reg) #4

Polecam CoreEditor.

(Aniołeczek) #5

A ja polecam NVU - edytor wizualny oraz edytor kodu źródłowego.

Największa wada - czasami przy zmianach źródła pliku się zawiesza (może to tylko u mnie)

(Marek Ciarkowski) #6

Macromedia Dreamweaver 8

(Dmirecki) #7

Ja korzystam z Zajączka

(Fingerboarding) #8

Świetny edytor , szkoda że płatny. Ale pakiet MX 2004 bije na głowę wszystkie inne programy.

(Pavobe Reg) #9

Heh. Wyszło na to, że każdy poleca co innego - jednym słowem: użyj najlepszego dla siebie :wink:.

(Aniołeczek) #10

Dokładnie :slight_smile: Wszystko praktycznie zależy też od tego, jaką chcesz tworzyć stronę i jakie masz doświadczenie. Po prostu poczytaj o nich i zobaczysz, który będzie najlepszy dla Ciebie :slight_smile:

(Skr3czu) #11

Jasne, że Zajączek 4.1 dostępny na Vortalu :wink:

(system) #12

obojętnie jaki byleby nie miał problemów z poprawnym kodowaniem znaków (do tego celu zupełnie nie nadaje się zwykły notatnik bo zamiast polskich znaków i tak krzaczki wychodzą przy poprawnym ustawieniu kodowania strony).

ja osobiście polecam pajączka ale nie najnowsze wersje tylko starszą 4.8.1 znaną też pod nazwą pajączek 2000

(Airborn) #13

To już zależy jakie kodowanie wybierzesz, z UTF-8 nie jest źle.

(Error 1102) #14

Ja bym radził Macromedia Dreamware jest the best jak dla mnie ;]

o to moje stronki które zostały zrobione przez ten program ;]

http://vircom.cba.pl/

http://www.ngade.yoyo.pl/

Właśnie robie następną i używając tego zestawu programów możesz tez zrobić ładne grafiki ;]

(Airborn) #15

block , zapłaciłeś grube $$ za program żeby robić stronki na takim (bez urazy, mam na myśli również całą zawartość strony) niskim poziomie? bez urazy, ale to jest skakanie z motyką na słońce. Bo osobie która chce robić strony polecanie iluś tam dniowej wersji trial jest raczej mało rozsądnym pomysłem.

(_mnich) #16

myślę że programów będzie tyle ile jest użytkowników ich

myślę że sam tez mogę Ci polecić np

Aptana - nie znam niczego lepszego wg mnie do html/javascript/ajax wiecęj info możesz znaleść na aptana.org lub polecam również z zapoznaniem się aptana.tv

lub eclipse z eclipse.org

myślę że sam powinieneś spróbować nie mówię że wszystkie programy masz po kolei instalować...

(Toxek1) #17

Ja używam CoreEditor jest to płatny program, ale ja mam licencje od KŚE i moim zdaniem jest to bradzo dobry program do pisania stron www. Ma w sobie nawet kursy HTML, CSS, PHP. Po prostu jest dobry i łatwy w użyciu.

Polecam jesczcze FrontPage, ale też za niego trzeba zapłacić :confused:

Darmowy jest jeszcze HateML, też fajny :smiley:

(Pavobe Reg) #18

Co do darmowych to też polecam HateML