Wybór programu pocztowego i grup dyskusyjnych

Mam dużo kont pocztowych i pomyślałem, że łatwiej byłoby sprawdzać pocztę mając do tego jakiś program. Tylko nie wiem który lepszy i bezpieczniejszy? Thunderbird 3 Beta 4, Poczta systemu Windows Vista czy Windows Live Mail? Czy różnią się dwa ostatnie programy?

Wyrażaj się w jednym języku. Albo Windows Mail i Windows Live Mail, albo Poczta systemu Windows i Poczta usługi Windows Mail. Takie nazewnictwo stosuje w obu wersjach językowych producent, i takiego należy się trzymać.

Ja bym wybrał z tego wszystkiego Thunderbirda, ale nie betę, a najnowszą wersję stabilną.

Windows Mail (czy też Poczta systemu Windows) to program standardowo dołączany do Windows Vista. Natomiast Windows Live Mail (lub Poczta usługi Windows Live) zasadniczo została stworzona dla Windows 7, który nie zawiera w sobie programu pocztowego. Myślę, że sytuacja jest tu podobna, jak przy Windows XP i Windows Messengerze. Można używać pod Windows XP Windows Messengera, ale można też ściągnąć nowszego Windows Live Messenger (który nie nadpisuje Windows Messengera, a instaluje się obok). Z tych dwóch programów nowsza jest Poczta usługi Windows Live.

Opera. Klient poczty i przeglądarka w jednym.