Wybór programu

Witam!

Zastanawiam się nad kupnem programu graficznego i mam kilka pytań.

Czy dostanę jeszcze gdzieś starsze wersje Photoshop’a ( 7 i 8 ) ? - Nie stać mnie na 9 :wink:

Czym różni się Corel Paint Shop Pro X, od Corel Paint Shop Pro wersja dla nauczycieli, uczniów, studentów ? Czy jest to okrojona wersja ? Na pewno różni się ceną, ale czy czymś jeszcze ? Zadaje to pytanie, ponieważ nie natknąłem się na jakieś porównanie obu wersji.

I jeszcze takie pytanie, nie związane z powyższymi pytaniami. Czy OEM’owską wersję można zainstalować raz na jednej maszynie, czy jak ? Na czym ona „polega”.

Pozdrawiam,

Kaspius

To jest ten sam program, tylko mają różne licencje. Wersja edukacyjna nie pozwala na komercyjne wykorzystywanie programu.

Proszę zmienić temat postu na konkretny,opcja zmień i popraw.JNJN

Wersja OEM upoważnia do zainstalowania kopii programu na jednym komputerze. Z tego co wyczytałem (http://pl.wikipedia.org/wiki/OEM) można taką aplikację zainstalować tylko na jednej, określonej maszynie, ale na 100% nie jestem pewien, bo różnie z tymi wersjami bywa… :slight_smile:

oem jest dołaczana do jakiesgos softu wiec np do myszki i mozesz ja mieć zainstalowaną tylko wtedy gdy używasz tej myszy ;]