Wybór przeglądarki www

Odkąd Firefox zrobił się chromowaty, trudno mi znaleźć idealną przeglądarkę. Jak na razie używam Slimjet, ale ostatnio coś się zepsuł mi profil i musiałabym założyć nowy. W związku z tym zastanawiam się, czy jednak całkiem nie zmienić przeglądarki.
Która Waszym zdaniem będzie najlepsza dla osoby ceniącej sobie duże możliwości konfiguracji, personalizację, wbudowany translator do tłumaczenia całych stron i mnogość dodatków? Ważne, aby była po polsku.
Na tą chwilę rozważam, czy zostać przy Slimjet, czy lepiej wypróbować Kinzę.

  • Kinza
  • Slimjet

0 głosujących

Proszę o zagłosowanie lub propozycję innej przeglądarki, która Waszym zdaniem lepiej spełni opisane wymagania

firefox przeszedł na silnik chrome czy coś mnie ominęło w IT?

@anon77365263 Ja tam się na silnikach nie znam, ale wygląd stał się chromopodobny i dodatki też takie same. W każdym razie coś tam zostało mocno zmienione i przestały pasować stare dodatki. Mnie tam zwisa, co dokładnie :stuck_out_tongue: Pytanie jest o wybór przeglądarki, nie o silnik FF :wink: Stara wersja była dla mnie idealna, nowej dałam szansę przez jakieś 3 miesiące, ale mnie wkurzała, więc zmieniłam na Slimjet

Firefox jest jedynym słusznym wyborem, jeśli zależy Ci na prywatności. Ale skoro nie FF, to wybierz Brave. Czy spełnia Twoje wymagania? Nie wiem. Sprawdź sama.

@anon17641694 A czy ja gdzieś pisałam o prywatności?
Napisałam co jest dla mnie najważniejsze i o prywatności nic tam nie było…
Sama, to sobie mogę tak sprawdzać do wiosny :stuck_out_tongue: Nie po to pytam, żeby testować każdą po kolei :wink:
Brave nawet nie jest po polsku, więc zdecydowanie nie spełnia wymagań :stuck_out_tongue:

Ale jak tam sobie chcesz.

1 polubienie

a które wtyczki nie działają? poza tym wczoraj wyszła wersja 70 FF, więc troszkę się zmieniło pod względem wtyczek. Developerzy którzy piszą wtyczki pod FF już dawno dostali wiadomość, że będą zmiany. Co do wyglądu FF i jego zmiany w “chromowatość” to troszkę przesadzone :stuck_out_tongue: nadal bym został przy firefoxie ew szukajać innych wtyczek które działają z nową wersją :slight_smile:

@anon17641694 Na stronie DP nie ma flagi PL, nie jest oznaczony jako dostępny po polsku, dlatego tak napisałam. To może ktoś powinien zgłosić, żeby zaktualizowali opis?

@anon77365263 - nie działało kilka, a kilka działało gorzej niż wcześniej , z okrojonymi opcjami, ale to było dawno. Może teraz jest z tym lepiej. W sumie to już nie pamiętam, co tam jeszcze mnie wkurzało. Chyba strona fb chodziła gorzej niż w Slimjet i być może jakieś problemy z YT były, nie pamiętam już…
Dla mnie dość ważny jest wygląd interfejsu, ale chyba nie ma przeglądarki, w której jest tak jak było na starym lisku, czyli karty poniżej zakładek, a pasek adresu/nawigacji na samej górze. Szkoda, bo taki układ najbardziej mi odpowiadał. Pamiętam, że w nowym FF próbowałam tak przestawiać i niby się dało, ale było jakoś ułomnie, nie dało się wykorzystać całej szerokości ekranu

Przeglądarek trochę jest Firefox,Opera,Chrome,Vivaldi,Chromium,Cyberfox,Waterfox,Slimjet,Maxthon.To jest wszystko do wypróbowania,zobaczysz która ci odpowiada.O ile wiem Firefox ma swój silnik.Opera i Vivaldi są oparte na Chrome.

@Johny - wiem, że trochę jest. Dlatego właśnie napisałam tutaj, bo może ktoś używał niektórych i będzie wiedział, która najlepiej wpisuje się w opisane preferencje. Testowanie i konfiguracja każdej po kolei zajmie masę czasu, bo używam mnóstwa dodatków. Bez dodatków, to w sumie żadna nie jest wiele warta.
Vivaldi używa znajoma i wiem, że jest tam jakiś problem z YT. Czasami też coś się źle wyświetla. Nie wiem jak teraz, ale kiedyś nie miała wbudowanego translatora, a nie wiem, czy jest jakiś dobry dodatek, który potrafi tłumaczyć całe strony…

@anon17641694 - no ja się nie czuję kompetentna, skoro nawet nie używałam i nigdy nie instalowałam tej przeglądarki. Może to spolszczenie trzeba tam jakoś dodatkowo instalować, może w najnowszej wersji go nie ma albo jest niepełne? Powinna zgłosić osoba, która używa i wie na 100% że wszystko z nim ok, więc nie wiem, po co te głupie memy :stuck_out_tongue:
Ty zgłoś :wink:

Java, Unity Web Player, od 2020 pewnie i Flash.

Nie chodziło mi o wtyczki, bo te mi niepotrzebne, tylko o rozszerzenia/dodatki czy jak to się tam zwie. Ich używam bardzo dużo. Np. nie mogę teraz znaleźć dodatku, który wczytuje kilkanaście/kilkadziesiąt (zależy jak się wybierze) podstron jednocześnie, a było to dla mnie bardzo użyteczne, kiedy chciałam coś wyszukać w skrzynce wiadomości prywatnych na forum , gdzie mam kilkaset podstron albo szukałam czegoś w jakimś dziale forum, gdzie też jest kilkadziesiąt podstron. Znalazłam niby jakieś zastępcze, ale okazały się do kitu :frowning: