Wybór radia samochodowego

Witam :wink: Potrzebuje pomocy w wyborze radia samochodowego. Myślę o kilku modelach:

  1. Sony gt450 ( http://www.sony.pl/product/ich-usb/cdx-gt450u )

  2. Sony gt40 lub gt44 ( http://www.sony.pl/product/ich-usb/cdx-gt44u )

  3. Jvc r431 lub r432 ( http://m.ceneo.pl/produkt,parametry,14888459.html )

Który z tych modeli byłby najlepszy? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Jeżeli uważacie ze żaden z modeli nie jest dobry, to proszę o propozycje do 300 zł, bardzo dobrym radiem, przydało by się żeby była możliwość podpięcia subwoofera do radia, bo możliwe ze zakupie go w przyszłości, ale sam dokonca nie wiem. Oraz musi mieć odtwarzacz płyt CD i MP3.

Dziękuję za porady.

Kenwood KDC-415UR

Pioneer DEH-142UB

jak wyżej: PIONEER DEH-1420UB i raczej nie ma się co dalej zastanawiać…

Pionieer jest przereklamowany. Tańsze modele to tandeta, tak jak i sony i inne kenwoody. Za dobre radio trzeba zapłacić. Poszukaj na aukcjach Becker Indianapolis (może być drogie), albo Becker Traffic Pro High Speed i do tego czytnik USB / SD pod interfejs zmieniarki. Lepszego dźwięku nie słyszałem, a słucham dość wymagającej muzyki.

Ja mam Beckera Traffic Pro HS, ma możliwość podpięcia woofera, chociaż nie używam. Takie sony jak podałeś kiedyś kupiłem, po miesiącu schowałem do pudełka i nie mam zamiaru to tej tandety wracać. Zamierzam zmienić na Indianapolis jak tylko upoluję jakieś używane w okolicach 400 zł, Indianapolis obsługuje MP3-ki na CD. Dodam, że ten mój obecny Becker ma nawigację wbudowaną, pomimo, że mapy stare, to nigdy nie zabłądziłem.

Aha. A jaką moc powinno mieć radio? Niektóre maja 4x45 W lub 5x50 W. Czy to robi różnice?

Tandeta, tandeta a jakoś na forach polecają wyżej podane. Myślisz że ktoś kto szuka radia za 300zł jest audiofilem i będzie robił demo car z 8 głośnikami i 2 subuferami w bagażniku?

No to na forach polecają tandetę. Nie trzeba być audiofilem, żeby usłyszeć różnicę. A traffic pro właśnie koło 300 zł kosztuje. Fakt, sprzęt stary, ale przeżyje dłużej od chinoli. Kolega się pytał, to mu odpowiadam co jest dobre.

Ok :wink: Zależy mi na każdej opinii i bardzo wam za to dziękuję :wink: A na co zwracać uwagę przy szukaniu odpowiedniego radia?

Dodane 05.07.2012 (Cz) 15:14

Mam pytanie. Mam upatrzonych kilka modeli :

  1. http://www.sony.pl/product/ich-usb/cdx-gt450u#/Overview

  2. http://www.sony.pl/product/ich-usb/cdx-gt40u

http://www.sony.pl/product/ich-usb/cdx-gt44u#/Overview

  1. http://www.pioneer.pl/pl/products/25/12 … index.html

http://www.pioneer.pl/pl/products/25/12 … index.html

  1. ewentualnie http://www.pioneer.pl/pl/products/25/12 … index.html

Który z nich jest najlepszy i dlaczego wybraliście ten model w porównaniu do pozostałych.