Wybór ramu do komputera

Witam! Od pewnego czasu jestem posiadaczem lenovo ideaCentre 710 z procesorem intel i7 skylake 6700. Posiada on jednak tylko 8gb ramu ddr4 2133. Moje pytanie polega to czy mogę kupić kości z większym taktowaniem czy moja karta po prostu tego nie wykryje i czy warto inwestować w większe taktowanie i kupić 4 nowe kości z wyższym taktowaniem czy uzupełnić pozostałe 3 kości ramem o tych samych parametrach. Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź gdyż jestem w tym totalnie zielony i nie chciałbym przepłacać lub się zawieść

Widać :wink:

8 GB to nie tragedia, ale można dokupić druga taką samą kosć, nie pójdą szybciej niż wolniejsza + ryzyko niezgodności.

Z całą pewnością nie wykryje, karta nie wykrywa RAM.

Nie warto, zakup drugiej takiej Samej 8, czyli do 16 GB, zapewni mu RAM do śmierci, wyższe taktowanie niewiele da.

Z Twojego posta wnioskuję, ze masz problem z grafiką, z wydajnością dokładniej i chcesz ją poprawić? Zgaduję, ze masz albo “kartę graficzna marki intel HD”, na tym nie pograsz w nic, albo GTX 1050 2 GB pamięci, na tym pograsz we wszystko ale tylko w minimalnych -> wyiana karty :wink:

Dziękuje za informacje myslę ze tez akurat źle wyjaśniłem. Mam karte GTX 960 i nie narzekam na problemy z gra patrzac na to co gram ale jestem człowiekiem co lubi mieć pare kart na chromie gdy coś robi innego i to przy 8gb moze okazać się trudne. W takim razie zakupie tylko kość dzięki za informacje

Tak, tylko sprawdź dokładnie jaka masz, najlepiej gdybys po numerze na plakietce na kości szukał :wink:

Druga sprawa, jeżeli zestaw ma kilka lat, to możesz hdd na ssd wymienić lub, jeżeli nie chcesz a amsz hdd, sprawdź hdtunem jak wygląda dysk. Z czasem ich “prędkość spada” :wink:

Ogólnie na Twoim zestawie, po dodaniu RAM możesz siedzieć długie lata.