Wybór redakcji i wybór użytkowników i program do aktualizacj

Co wy na to aby wprowadzić :

  • znaczek “WYBÓR REDAKCJI” dla najlepszego programu w swojej kategorii (freeware i payware?) na podstawie testów odbywających się co jakiś czas np co pół roku

  • znaczek “WYBÓR UŻYTKOWNIKÓW” dla najlepszego programu w swojej kategorii (freeware i payware) według liczby pobrań i oceny

  • program który by sprawdzał i powiadamiał czy są nowsze wersje zainstalowanych programów w systemie

Takie programy już są (np. FileHippo) osobiście jednak dodałem sobie programy, których używam do ulubionych na portalu DobreProgramy i włączyłem powiadamianie na jabbera. Wadą takiego rozwiązania jest to, że dostaję informację o wszystkich wersjach używanych przeze mnie programów (również w fazie beta).

Co do reszty propozycji to:

  • jak dla mnie sortowanie po liczbie pobrań, ocenie i typie licencji jest wystarczający,

  • co za dużo to niezdrowo.

Jeśli miałbym optować za jakimś rozwiązaniem to byłaby to możliwość wyłączenia powiadomień o programach w wersji beta.

  1. “Wybór redakcji” - IMO bez sensu, gdyż jak wspomniał KAMIL_W można sobie posortować względem rodzaju licencji, ilości pobrań. A jeśli już to powinno być redakcyjne uzasadnienie poparte recenzją…

1.1. “Testy programów” - IMO ma sens ale tylko w przypadku programów, których testy mają znaczenie: antywirusy, pakiety bezpieczeństwa, firewalle, przeglądarki… Takie których używamy codziennie - mając lub nie o tym pojęcia - a są aktualizowane dosyć często.

  1. “Wybór użytkowników” - j/w.

  2. “Program do sprawdzania aktualizacji” - rozumiem, ale nie rozumiem…

Ja wyznaję i stosuję ‘starą szkołę’ trzymania instalek na dysku. Na DP jestem codziennie (zajrzeć na forum, pomóc komuś w czymś, wypowiedzieć się, ale przy okazji samemu sobie sprawdzić aktualizacje wersji instalacyjnych). Programy do sprawdzania aktualizacji najczęściej mają własne bazy programów, które z kolei działają na jakichśtam własnych zasadach. Stąd często informacja o “nowej” wersji programu będącą po prostu betą o czym pisał KAMIL_W