Wybór routera ADSL (Neostrada, Netia, Orange FreeDom itp.)

Witam.

Mam problem z neostradą. Posiadam modem/router TP-LINK TD-W8951ND. Jako, że mieszkam w domu to urządzenie jest za słabe… Połączenie przez wi-fi jest zrywane co około 2 minuty… Zdarza się, że przez dłuższy czas mogę nacieszyć się niezrywającym się bez przerwy połączeniem ale raczej moja radość nie przekracza 15 minut…

I teraz moje pytanie: Jaki router/modem wybrać by współpracował z Neostradą, podkreślam w domu jednorodzinnym (parter, piętro ! ), w domu posiadam 4 komputery (1 pc, 3 laptopy) oczywiście rzadko wszystkie 4 korzystają z Internetu w tym samym czasie, dobrze by było by współpracował także z ps 3 na tym samym piętrze co router/modem (w niedługiej przyszłości także ps4), smartphon’em ?? Chciałabym się zmieścić w cenie około 250zł.

Z góry serdecznie dziękuję za pomoc.

Witam.

Mam pytanie odnośnie routera Tp-link WDR3500. Czy jest on oparty na chipsecie Broadcom. Mieszkam na wsi i zależy mi na tym żeby to był Broadcom :wink: .

Z góry dzieki.

WDR3500 to nie router ADSL tylko zwykły DSL i jest na Athreos-ie.

Witam! Poszukuję jakiegoś w miarę taniego routera do internetu z Netii 50 Mb/s ADSL. Proszę o pomoc ponieważ nie znam się na tym, a zależy mi na WiFi. Router, który dostałem od operatora to jakiś zwykły, przewodowy szmelc marki Technicolor. Z góry dziękuję za pomoc.

Dzięki.

Jaki router na Broadcomie polecacie. Dobrze by było, gdyby miał port USB.

Witam. Na początek powiem, że mnie ze mnie laik i proszę o wyrozumiałość i takie tam. Otóż posiadam modem USB E352 bodajże z kartą Orange, ale co się okazało, że jest to jakaś karta sim nowej generacji i nie można wyłączyć w niej weryfikacji pinowej. Trochę to chore i pierwszy raz się z czymś takim spotkałem, bo nie ma to dla mnie żadnego sensu, ale do rzeczy. Chciałbym kupić router, do którego mógłbym podłączyć ten modem, z którego korzystałby komputer, tv i PS3. Czy możliwe jest kupno takiego routera? Nie ukrywam, że zależy mi na cenie. Nie jestem zbytnio oblatany w cenach, ale powiedzmy 100-150 zł, a jak mniej to oczywiście jeszcze lepiej. Jest to modem 3G dodam, maksymalnie 44 MB/s chyba, a wszystkie urządzenia będą się znajdowały w jednym pokoju. Jakie modele routerów polecacie?

Szukam nowego routera co obsłuży Neostrade i w przyszłości Vectre. Istnieją takie wynalazki czy będe musiał kupować dwa razy?

Cena do 180 zł.

Witam. Posiadam internet 100Mb /s po swiatlowodzie z dialogu. Od modemu mam kabel Ethernet pod kompa. Chciałbym wykorzystać modem który został mi z Neostrady vdsl i podłączyć go pod ten modem który obecnie posiadam. Jest to wogole możliwe?

Witam :smiley:

 

Chcę u siebie w domu założyć sieć wifi i poszukuje dobrego routera :smiley: . Zastanawiam się nad dwoma routerami  ASUS RT-N12E i TP-LINK TL-WR841N   co o nich sadzicie ?

Może polecacie jakieś inne (do kwoty 100zł) ?

Mam internet radiowy 4Mb.

Zależy mi na mocnym zasięgu na łatwej instalacji i na niezawodności. icon_smile.gif

Fritz!Box 7170 (posiada modem adsl lub port 1 Lan służy do internetu dsl)

 

Asus DSL-N66U tylko cena koło 600 zł link

Szukam routera do dialnetu (20mb). Musi być Annex B, najlepiej jak najtańszy, bez żadnych szczególnych wymagań

Witam wszystkich. Mam dość spory problem i mam nadzieję, że grono specjalistów mi pomoże. Otóż, mam w domu 3 komputery (2 laptopy i stacjonarkę) obsługiwane przez Netię na łączach TPsy. Poszukuję routera, który da mi możliwość ręcznego ustawienia prędkości na adres MAC (jednemu z laptopów). Mam takiego jednego szkodnika, któremu z 6mb chcę przydzielić 100kb/s. Czytałam sporo o różnych modelach. Moją uwagę przykuł ten: http://www.morele.net/router-airlive-g-wireless-broadband-router-4xlan-1xwan-broadcom-open-source-wl-1600gl-211304/ - niedrogi + Tomato i pewnie bym miała co chcę (chyba?). Ale z jakichś przyczyn, nigdzie nie mogę go wyniuchać. W sklepach albo nie ma na stanie, albo “Daj znać jak będzie na stanie” i tyle. Na Allegro też wieje pustkami. 

 

Jakby ktoś mógł pomóc, to kłaniam się do samych nóżek.

 

Pozdrawiam,

Magda

Siedzę na routerach Netgear kilka lat, aktualnie starszy model, DGN2200, ale za to z USB, Qos, internet dzielony na dwa piętra i żadnych problemów.

Nawet z neo można wyciągnąć sensone osiągi łącza :wink:

Za tydzień będę w stanach i planuję tam wtedy zakupić najnowszy router Linksys wrt1900ac. Jako, że posiadam neostradę z routerem bez trybu bridge chciałbym zakupić coś taniego co posłuzy tylko do łączenia z neostradą. Co byście mi polecili.

Szukam ruter na zastępstwo Livebox 2.0 (słaby zasięg), szukam czegoś z bardzo dobrym zasięgiem nawet przez ściany, stabilny i bezpieczny. Cena do 300zł.

odezwij się na pw

Hej :wink:

Poszukuję routera do Netii. Cena do 150zł. Nie mam specjalnych wymagań, jedynie co to zasięg, który powinien być na przyzwoitym poziomie. Co możecie mi polecić?  

A na ilu urządzeniach sieciowych ma to działać ? Bo jak na kilku (do 10) to spokojnie ten TP-Link to obsłuży: http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/1955965

Te droższe mają podobny soft oraz specyfikacje techniczną. Różnią się jedynie odatkowymi funkcjonalnościami jak np wejśćie USB i możliwość skonfigurowania dysku sieciowego.

Witam,

Szukam dobry router pod ADSL Orange chodzi mi generalnie żeby nie tracił zasięgu jak obecny TP-LINK TD-W8901G i docierał do każdego zakamarku domu (300 m2) oraz działki 16 arów.

 

Co będzie podłączone pod sieć? Najczęściej komputer stacjonarny i laptop, a w jakieś maksymalne obciążenie to:

  • 3 smartfony

  • 1 tv

  • 2 laptopy

  • 1 komp stacjonarny

  • 1 tablet

Oraz po USB brother dcp-145c i dysk zewnętrzny.

Zależy mi żeby też łatwa konfiguracja była. Cena bez ograniczeń zakup na lata także chce coś porządnego kupić.

 

Z tego co już wybrać coś wartego uwagi:

 

Netgear DGN2200 

Asus DSL-N12U 

Asus DSL-N55U 

D-LINK DSL-2750B/E 

TP-LINK TD-W8968

 

Internet orange adsl annex A teoretycznie do 10 Mb/s w praktyce 

Cześć. Mam Neo Fiber 40 + router DGT, będę zmieniał na Fiber 80 i wciskają mi Funboxa lub Liveboxa. Co alternatywnego z routerów pod ten typ łącza i szybkości polecacie, cena do 400zł? Dobrze, żeby router obsługiwał większe szybkości, bo szykuje mi się przeprowadzka, a na nowym tam łączu “lata” 200Mb