Wybór routera ADSL (Neostrada, Netia, Orange FreeDom itp.)

U mnie też są nowe łącza, ale z tego co wiem Orange na razie usługi światłowodowe oferuje w Warszawie u mnie na pomorzu będzie to dostępne najpóźniej do 30.09 tego roku jeżeli chodzi o moją miejscowość. 

Witam, mam taki problem iż mam dom 2 poziomowy, gniazdo internetowe jest tylko na dole a router mam na górze i kabel idzie przez cały dom ;(. Tak więc moje pytanie jaki router kupić żeby połączył się z tym na dole (przełoże go na dół) a 2 u góry do kompa wepne. 2 nie musi mieć nawet wifi tylko żeby się przez ethernet połączył.

Mam neostrade narazie (do 10mbs ale zmieniam na jesień)

Mam TP-Link TP W8901G

Szukam ruter do 150 zł dla kolegi. Ma on radiówkę do 20 mb/s czego oczekuje: dobry zasięg, stabilność no i 20 mb/s :slight_smile:

Tylko nie wiem, czy ADSL będzie działać u mnie działa bo mam neostrade, ale u niego na radiówce nie musi być WLAN?

Jeśli tak to podajcie dobry ruter do 150 zł pod radiówkę taki co będzie działał, bo nie mam pojęcia jaki to ma być.

Witam serdecznie,

 

Posiadam w firmie internet 80mb/s neostrady wraz z modemo-routerem Funbox (sagemcom F@st 5310).

Zakupiłem właśnie Routerboard firmy Mikrotik (http://routerboard.c…-24G-1S-2HnD-IN), jednak nie sprawdziłem wcześniej (i właśnie sobie uświadomiłem), że mój nieszczęsny neostradowy Funbox nie ma możliwości przestawienia go w tryb bridge. W związku z tym planuję spakować go do pudełka i jestem zmuszony do zakupu jakiegoś modemu VDSL, który posłuży mi jako most.

 

Macie coś do polecenia, moi drodzy znawcy?

Linki do produktów bardzo mile widziane.

Siema

Siemka. Poszukuję routera Wi-Fi do Neostrady do 10 MB (faktycznie mam stałe 1.5Mb) i bardzo słabe łącza. Chodzi mi o taki router abym do niego podpiął ethernetem PS3 i PS4 w taki sposób aby po podłączeniu nie trzeba konfigurować żadnych ■■■■■ół tzn. przekierowanie portów, DMZ i inne rzeczy. I żeby można było swobodnie grać ze wszystkimi (tak teraz mam taki problem że nie mogę dołączyć do znajomych ani oni do mnie) Co moglibyście polecić tak do 250zł (chciałbym jakiegoś Linksysa bo dobre mają opinie). Pozdrawiam

WRT54GL, potencjał routerka ogromny, z graniem na konsolach nigdy problemu nie miałem :slight_smile:

I on podejdzie do neostrady? bo z tego co widzę to nie ma ADSL :frowning:

A czym aktualnie obslugujesz swoją neostrade? Zrób bridge z “tego czegoś”, podepnij do niego wrt54gl i finał :wink:

No właśnie a który lepiej kupić: Linksys WRT54GL czy WAG200N do PS3 i PS4 po ethernecie?

Witam wszystkich chce kupić router na 8 gniazd, oto moje wymogi co do niego:

 

  • 8 protów

  • Zgodność z neostradą

  • Dobre Wi-Fi

  • Stabilny

 

prosił bym o wasze ewentualne sugestie na co zwracać uwagę, i co polecacie zakupić. Wątek jest długi wiec przyznam szczerze że nie czytałem czy gdzieś sie podobne pytanie nie pojawiło.

Z routerem ADSL na 8 portów lan będzie ciężko.

 

Proponuje: TP-Link TD-W8970 plus osobno switch. 

Witaj dzięki wielkie za zainteresowanie moim pytaniem opisze dokładnie może w czym tkwi mój problem, otóż tak: mam w domu dwa routery plus switch. Wygląda to tak, w jednym pokoju gdzie jest router, który bezpośrednio łączy się z internetem z działającym Wi-Fi (D-Link DSL-2640B) wpięty mam tam też switch do którego mam wpięte kilka urządzeń (tak naprawdę w routerze matka brakuje mi jedno gniazdo aby móc zrezygnować z tego switcha całkowicie), kabel który pociągnięty jest do drugiego pokoju wpięty mam bezpośrednio pod router matkę, w tym drugim pokoju mam też router (Pentagram p6331-4r), który ustawiony jest jako switch z tym, że z aktywnym również Wi-FI. I wszystko działa. Wi-Fi w obu pokojach pod inną nazwą wiec kłótni na lini Wi-Fi brak. Problem jaki mam to nieregularnie wywala internet na tym routerze ostatnim w drugim pokoju ;/. pomaga tylko restart urządzenia. Pomyślałem że jak zrezygnuję ze switcha wpiętego do matki jakoś się ustabilizuje. Wypisałem urządzenia z jakich korzystam może po prostu czas na zmianę routerów? Ten który podajesz sprawdzony masz osobiście możesz coś na jego temat powiedzieć jak się sprawdza?

Ma dobre opinie. Osobiście nie posiadam.

Witam obecnie posiadam umowę z Netią na internet + telefon. Posiadam ich router i jest bardzo słaby internet jest tylko w pokoju w którym jest router i też w korytarzu i w drugim pokoju jak jest się przy ścianie tego pokoju z routerem i jest masakra. Jaki mi proponujecie kupić router do 150zł taki żeby był internet w całym domu obecnie posiadam ten router http://www.netia.pl/…x-ar-1004g.html

Oprócz tego słyszałem coś o routerze mifi co to w ogóle jest ?

Istotną informacją by było jaki to dom… ilość pięter, metraż etc…

3 piętra :smiley:

Czesć. Co sądzicie o tym routerze? TD-W8968 300M Wi-Fi Czy to zwykły router, podepnę się przez niego do wifi i w ogóle będzie działał? Słyszałem, że ma adsl a powinno być dsl?

Witam

Jestem użytkownikiem neostrady fiber w technologii VDSL i chciałbym kupić jakiś alternatywny router do tego badziewia jaki mi dali do usługi

obecnie mam router funbox od Orange ale po prostu diabli mnie z nim biorą, najpierw przestała działać usługa NO-IP na tym routerze, odpuściłem bo aż tak mi to nie potrzebne chociaż się przydaje, ale dziś nie mam dostępu do zakładek NAT i DHCP, więc ani nie mogę przekierować portów ani przypisać IP do mac adresów, chciałbym kupić coś normalnego… Podpowiedzcie proszę co można kupić w zamian za ten szrot