Wybór routera ADSL (Neostrada, Netia, Orange FreeDom itp.)

Marson1 sprawdź NETGEAR ProSecure UTM25S. Cena całkiem OK do tego to bezpieczeństwo i śmiga z neostradą bardzo dobrze. 

Mam router mobilny zte mf63 z kartą od tmobile jednak jest on trochę za słaby i szukam zwykłego domowego z antenką. Mam okazję odkupić router mv620r tylko muszę zdjąć simlocka bo działa on pod orange.

Mam jednak wątpliwość gdyż zte działa na hspa/umts a ten od orange cdma? Czy ten router będzie odpowiedni? Czy od tmobile nie naliczą mi inaczej danych jak się podłącze pod ten drugi?

cześć

poszukuję routera dla netii na łączach tpsa, z wbudowanym dostępem do sieci bezprzewodowej, potrzebne z opcją guest oraz z wbudowanym serwerem wydruku

kupiłem TD-W8968 niby posiada wifi guest (okazało się że w wersji sprzętowej V2, moja V1), serwer wydruku jest ale sprowadza się do tego że na każdym komputerze w sieci muszę zainstalować dodatkowy program od tp-linka z którym moja drukarka nie współpracuje

 

aktualnie posiadam usr 9108, ale już ma swoje lata, sieć tylko bg i chciałbym go wymienić, jednak nie chcę kolejny raz się naciąć i kupić coś co nie będzie spełniać moich oczekiwać

 

zastanawiam się nad

DrayTek Vigor 2760n, ma niby możliwość utworzenia kilku niezależnych sieci bezprzewodowych (pytanie czy można którejś zablokować dostęp do zasobów lokalnych) i jak wygląda obsługa prinservera w tym urządzeniu

lub

ASUS DSL-N55U

Hej osobiście polecam R7000. Sam go posiadam i jestem bardzo zadowolony a przedtem też nie miałem szczęścia do routerów. Taki porządny sprzęt będzie działać dobrych kilka lat.

Dzień dobry!

Nie używam VoiP, mam wszystko w klasycznym stylu, kabelek RJ35 czeka by go podpiąć do portu DLS.

Umowa na neostradę to 10mb/s, ale i tak infastruktura na osieldu wyciska maksymalnie 8, więc tutaj szału nie ma.

Potrzebuję podpiać 1 komputer ethernetem, a przez wifi 1 laptopa i ps3. Zasięg to jednopiętrowy dom, ew. mogłoby wychodzić trochę na ogród. Ps3 oddalone o 12 m w linii prostej i trochę ścian.

Bardzo prosze o porady! :slight_smile:

Potrzebuję szybkiej odpowiedzi. 

Potrzebuję konkretnych porad. Mam sprawny router TP-Link W8901G, lecz chcę go wymienić ze względu bezpieczeństwa, a ostatnio też dziwnie się zachowuje gubi internet (połączenie ADSL jest).

 

Poszukuję routera do 200zł. Po doświadczeniu z tym routerem jak i nowinkami, że nawet najnowszy Archer ma luki bezpieczeństwa mam nieco wątpliwości. Wymagana współpraca z Aneksem A, ADSL2 PLUS, minimum 2 anteny Wi-fi wymienne na złącze SMA RP (posiadam swoją antenę 8dBi), w razie braku dalszej aktualizacji urządzenia możliwość zainstalowania alternatywnego firmware (DD-WRT, Gargoyle itp.), możliwość podziału łącza między komputerami w lokalnej sieci, ustawienia statycznego IP (to chyba każdy), może a nie musi 1 USB (3G/4G lub dysk) czytnik kart SD, microSD. W miarę prosty w obsłudze i konfiguracji, a fajnie byłoby ujrzeć polski interfejs. Najlepiej sprawdzony przez was i posiadający dobrą opinię publiczną :slight_smile:

 

Obecnie mam internet w Neostradzie/Orange 10MB/s, ale planuje 20MB/s.

 

Zastanawia mnie ten: ASUS DSL-N12U, ale mimo wszystko najciekawszą opcję reprezentuje TP-Link W8970.

Tak jak już polecałem jednemu koledze - wybierz coś z serii Nighthawk. Podobno ten model, który posiadam czyli r7000 jest najlepszy :slight_smile:

Witam, od dłuższego czasu mam problem z internetem z Netii. Ale zacznę od początku.

Twój router obsługuje ADSL+ czyli prędkość pobierania do 24Mb. Sprawdź w ustawieniach routera czy masz taki rodzaj połączenia aktywny.

Jeśli chcesz kupić to wystarczy dowolny router na tym aneksie z obsługą ADSL2+

 

http://asmax.pl/produkty/pokaz/acro/asm_router_ar-1004_g

Witam. Potrzebuję routera do Neostrady gdyż modem od tepsy nie posiada sterowników dla 8.1 :wink:

Nie wiem jakie informacje dodatkowe powinienem podać.

Jakieś propozycje?

Kup markowy router z modemem ADSL2 z wifi. Komputer połączysz kablowo lub po wifi.

Witam, noszę się z zamiarem wyniamy routera bo mój stary Pentagram p 6331-6 coraz częściej mi się zawiesza wacham się miedzy tymi dwoma routerami:

http://www.morele.net/router-tp-link-td-w8980-wireless-adsl2-802-11n-b-g-600mb-s-623598/

http://www.morele.net/router-asus-dsl-n16u-wi-fi-asds2-2-n300-4xlan-3xantenna-5dbi-dsl-n16u-638915/

Zależy mi żeby był to router stabilny i “future proof” żeby posłużył mi parę lat.

Jestem otwarty na inne propozycje w tym przedziale cenowym.

 

Z góry dziękuę za pomoc

Szukam dobrego routera do Neostrady o dużym zasięgu do 300zł?

Znalazłem coś takiego http://www.tp-link.com.pl/products/details/cat-15_TD-W8970.html

tylko nie jestem pewny i szukam porady. Może da się znaleźć coś lepszego? Zależy mi bardzo na dużym zasięgu i stabilności WiFi.

DSL Driver Version: AnnexA version - A2pB023k.d21d
DSL VPI/VCI: 0/35
DSL Status: Showtime
DSL Mode: ADSL2+
DSL Channel:         
DSL Upstream Rate: 618 Kbps
DSL Downstream Rate: 9563 Kbps

                      Down up    
DSL Noise Margin: 10.0 dB 17.5 dB
DSL Attenuation: 31.0 dB 11.4 dB
DSL Transmit Power: 17.5 dBm 12.8 dBm

Potrzebuję kupić router do neostrady. Zależy mi na stabilności, dla mojego łącza, i dobrym zasięgu 2,4 GHz. Przyszłościowo (gdyż obecnie nie posiadam takich urządzeń) fajnie, gdyby wspierał 5 GHz (ale mogę z tego zrezygnować).

Użytkownicy, którzy kupili w listopadzie lub grudniu objęty akcją router ASUSa u wybranych partnerów handlowych, mogą odebrać kupon na gry cyfrowe w sklepie GRAM.PL. W promocji biorą udział takie modele jak: RT-AC3200, RT-AC87U, RT-AC68U, RT-AC55U.

http://www.asus.com/PL/News/Jy7idGCfVJpmpwlB

Jeden z modeli Netgear, DGN. Ewentualnie przy budżecie na poziomie 500 zł kupicie już router z kilkoma antenami, USB 3.0 i generalnie wypasionymi parametrami. Przy takim sprzęcie utrzymacie zasięg wifi na naprawdę bardzo dużym obszarze i absolutnie nie będzie problemów z nieruchomości. No ale najpierw trzeba w ten porządny sprzęt zainwestować.

Od lat używam routera DGT FG4

Mieszkam niecałe 500 m od centrali, parametry linii niby rewelacyjne( informacje z infolinii)), bez szumów, strat, nowa sieciówka w skrzynce. Obecnie (znaczy od lat)  Neostrada 80/8 ale dopiero od paru dni ledwo 45/8 ping 25-30. Do niedawna wojny i prawie pozew, bo miałem max 35/7 i nic nie mogłem im zrobić, bo w umowie jest “DO 80, a minimum to 20” więc jak mi się nie podoba to wypad. Mała miejscowość koło Zielonej Góry, niemal zero możliwości zmiany operatora (bo kable zostaną te same). Muszę mieć neta 24/h, żaden psudo LTE czy inny nie wchodzi w grę. Ogólnie DGT pracuje OK…ale chcę zmienić na coś nowszego, co NIE OBETNIE mi łącza. Już prawie kupiłem TP-Linka w9980 ale przeczytałem, że lubi obciąć łącze kosztem jego poprawy. Teraz myślę o Asusie N-17U. Ceny niemal te same. Router za 600-700 mnie nie interesuje. 9980 i n17U mają dobre opinie, chcę czegoś z szansą na mniejsze pingi, bez obcinania mi łącza, nie gubiące ustawień po restarcie…Pozdrawiam 

Parametry z DGT:

http://zapodaj.net/b652286c86dbd.jpg.html

http://zapodaj.net/6c5db39628737.jpg.html

5036196178.png

p.s…a może iść w koszta i zainwestować w Asusa dsl-n66u?

Cześć,

Borykam się z wyborem nowego routera z modemem DSL. Główne zastosowania to mała sieć, w której skład będą wchodzić:

  • 1 główny router,
  • 2 AP,
  • serwer NAS,
  • drukarka sieciowa,
  • ok. 4 komputery,
  • smartTV.

Przede wszystkim zależy mi połączeniu VPN w celu dostępu zdalnego do niektórych komputerów poprzez pulpit zdalny oraz na nieprzerwanym działaniu.
Czy poniższy router się nada?

Czy możecie coś innego polecić tańszego lub w podobnej cenie? Powyższy sprzęt jest wart swojej ceny?

@EDIT
Czy może jednak lepiej spisze się poniższy sprzęt?


Dzień dobry. Który z tych routerów wybrać - tp link archer mr200 czy TP-LINK TL-MR6400? Zależy mi na tym, aby router miał slot na kartę SIM.