Wybór routera ADSL (Neostrada, Netia, Orange FreeDom itp.)

Polecam router TP-Link TD-W8901G. Kupiłem go za 90zł i jest bardzo dobry jak na tą cenę. Mam wersję tego routera 3.5, a czytałem że niższe wersję coś się psuję dlatego ostrzegam kupujących go patrzcie na wersje!

Lepszy od TP-Link TD-W89 01 G będzie TP-Link TD-W89 10 G, bo jest oparty na chipsecie broadcoma. Albo TD-W8960N, bo też oparty na Broadcomie, a do tego ma wifi w technologii N, co jest przydatne właśnie przy opcjach powyżej 10 Mb/s, a poza tym jest większy zasięg.

Witam :wink:

Licze na pomoc poniewaz jestem kompletnie zielona w temacie i mam problem z wyborem odpowiedniego routera. Posiadam internet w Orange FreeDom 1 Mb z modemem siemens ADSL A-100 i chcialabym zastapic go odpowiednim routerem, ale niestety nie mam pojecia jaki wybrac :frowning: znalazlam kilka propozycji i licze na opinie czy ewentualne inne propozycje.

http://allegro.pl/linksys-wag200g-route … 76885.html

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-rou … 72339.html

http://allegro.pl/td-w8950nd-router-neo … 15584.html

http://allegro.pl/neostrada-orange-neti … 69545.html

Za wszelka pomoc z gory bardzo dziekuje!

To zastanów się nad Ovislink Air3G (http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/941079), ja mam i zasięg kierunkowy ponad 300m (tylko trzeba zmienić ustawienia mocy sygnału na np. normę “Ameryka Południowa”, bo domyślnie są europejskie, a te mają przepisowe ograniczenia).

Witam

Ponowie pytanie z poprzednich postów

Lada dzień będzie w domu drugi komputer i potrzebuje podłączyć go do sieci. Obecnie mam Orange 6mb(w grudniu przesiadka na Neo) i szukam routera, który rozdzieli neta na dwa komputery. Cena max. - 150zł

Pozdrawiam.

Router ma być bezprzewodowy? Jeśli tak to cena pewnie będzie o kilkanaście złotych wyższa niż maksymalna jaką podałeś. Mogę polecić TP-Link TD-W8960N - bezprzewodowy, działa w technologiach B, G i N, oparty na chipsecie Broadcoma (lepiej trzeba synchro), można zmieniać na nim synchronizację. Cena zaczyna się jednak od 150 zł (chociaż jest jakaś aukcja na Allegro i teraz leci za stówę, ale nie wiem czy sprawny).

przewodowy

Chyba TP-Link TD-8840 powinien być odpowiedni. Tylko nie bierz modelu z T na końcu, bo jest oparty na gorszym chipsecie. Z tego co wiem radzi sobie dobrze.

tp-link w8950nd

a coś takiego?

Niby jest na Broadcomie, także to jego plus, ale ma niepełny standard N, chociaż nawet przy 20 Mb/s wystarczy. Także skoro pasuje to kupuj :wink:

PS. Żeby wykorzystać standard N, również karta sieciowa musi być w N. Przy G 10 Mb/s powinno spokojnie działać.

Zależy mi żeby nie zrywało połączeń. Tyle. Nie będę korzystał z WiFi, chyba że w przyszłości kupię lapka, na razie będą dwie stacjonarki.

Tak więc mam nadzieję, że będzie net chodził jak należy :slight_smile: na dwóch kompach rzecz jasna

Powinno działać jak należy, a nawet lepiej! :smiley: Na pewno przyda się, gdybyś chcial szybszy internet i ewentualnie bawić się synchronizacją - bardzo przydatne.

Witam.

Posiadam internet z Neti razem z telefonem na lini tp.Mam router kablowy Zyxel P-2602R-D1A ,do tego podłączony switch który rozdzielał mi sygnał na stacjonarny i na laptopa.Stacjonarny sprzedałem kupiłem laptopa. Czym zamienić ten router na inny z wi-fi tak aby obsługiwał 2 laptopy oraz telefon,lub czy jest możliwość do tego routera podłączenie innego routera z wi-fi zamiast swicha .

Pozdrawiam

Potrzebuję routera WiFi z modemem ADSL2+. Cena to tak do 200zł, chociaż wolałbym tak mało, jak to tylko możliwe. Standard - obojętne. Może być G, nie gra roli. I tak szybszego neta, niż 10 mbps na nim nie puszczę, bo linia nie pozwala. Niby wszyscy tak polecają TP-Linka TD-W8960N, ale jak jest z jego niezawodnością?

Problem polega na tym, że mam dosyć lipne parametry linii i szukam czegoś, co da radę trzymać przy nich stabilne połączenie. TP-Link W8901G, który posiadam aktualnie, potrafi czasem zerwać połączenie a potem nie chce się połączyć dopóki go nie zresetuję (nie wiem czy wszystko z nim ok, bo potrafi minutę po odpaleniu nabić 65000 błędów CRC, przy czym na innych zakładkach pokazuje CRC 0, innym razem po restarcie w ogóle ich nie nabija, jest 0… tak więc chyba on już zaczyna padać). I szukam w związku z tym czegoś na wymianę.

Nie musi być no najnowszy dostępny sprzęt, byle by był stabilny. Trochę boję się brać kolejnego TP-Linka. Bardziej patrzę w stronę Linksys, Netgear itp. Co powiecie o Linksys WAG200G? Trochę stary, ale podobno daje radę. Tylko nie wiem, czy będzie dobry na słabą linię.

Poszukuje jakiegoś dobrego rutera pod Neostradę TP 2mb/s, który bardzo dobrze utrzymuje synchronizacje na słabych liniach i ma bardzo dobry zasieg wifi w domu.

Proszę Państwa. Coś za Netia Spota poszukuję, cena do max 300zł (z kawałkiem). Tego czegoś nie idzie używać, jeden poszedł po kilku dniach z awarią, a ten (w sumie tamten też) ma ciągłe problemy z Wi-Fi. Podłączenie dalej routera mija się z prawdą bo pospolicie nie działa, albo zrywa (sic!).

Cześć. Neostrada 6mb, blisko centrali, ponoć świetne parametry i niemal “zerowe” szumy. Obecnie mam TP-LINKa TD-W8901G. Jak dla mnie porażka. Często traci synchronizację, pingi też dziwaczne( przy ping wp.pl w konsoli : 50ms to samo w innych testach pingu na stronach itp. :confused: ) Dość mam twardych resetów, fabrycznych ustawień, ponownych konfiguracji i testów. Szukam świetnego routera pod tp sa z wi-fi , cena bez znaczenia, pozdrawiam.

Możecie coś poradzić w sprawie routera (przewodowego) z modemem do neostrady + VPN. Czy znalezienie takiego sprzętu w przedziale do 500zl to strata czasu i lepiej poszukać jakiegoś VPNa w software? Macie jakieś pomysły, sugestie? Możecie coś polecić?

Szukam routera z modemem adsl (Dialog) w standardzie N który będzie posiadał następujące cechy.

  1. QOS umożliwiający grę online przy jednoczesnym użytkowaniu na drugim komputerze takich serwisów jak youtube, facebook itd. To jest priorytet numer JEDEN. Jeżeli sprzęt w standardowym oprogramowaniu nie posiada takich opcji, a alternatywny firmware np. DD-WRT będzie w stanie zaoferować takie możliwości - jak najbardziej może być.

  2. Port USB z możliwością ściągania plików (najlepiej z serwisów typu hotfile/rapidshare) na pendrive, udostępnianie multimediów z podłączonego dysku DLNA. Nie wymagam tej opcji, ale była by mile widziana.

Biorę pod uwagę obecnie: ASUS Router DSL-N12U oraz LINKSYS CISCO WAG120N. Jedna teoretycznie tylko Asus ma jakąś wbudowaną opcje QOS pod gry.

Co proponujecie? Może być propozycja modemu + router w rozsądnej cenie. np. do 250-300zl

Szukam dobrego routera do Neostrady tak aby nie zrywał połączenia - mam na myśli zrywanie wifi - chodzi o stabilność samej sieci (tak aby np. przegrzewanie go nie zrywało).

Odnośnie odległości to jest to dom rodzinny - piętrowy (chce aby zasięg był z parteru na minimum 1 piętro).

I jeszcze jedno pytanie - czy gdybym zakupił dodatkową antenę np. 12dB to jak wzrósłby zasięg - mógłbym odbierać sygnał np. w domu oddalonym o 50m ?

Dodane 19.12.2011 (Pn) 10:47

Cena - do 200 złotych, ale najlepiej gdyby było to coś w okolicach 160 - 180

Dodane 19.12.2011 (Pn) 10:47

maksymalnie :slight_smile: