Wybór routera ADSL (Neostrada, Netia, Orange FreeDom itp.)

Witam,na co zmienić mój router tp-link 8901g?

mam łącze tp i chcę mieć internet bezprzewodowy standard n w odległości 10m na 2 piętrach.

TD-W8960N to będzie ok czy może coś innego?

w8960n to stara dobra sprawdzona konstrukcja możesz brać,a inne routery godne uwagi to np netgear dgn2200 z portem usb albo http://allegro.pl/pentagram-cerberus-p- … 63383.html

Routery w cenie ok. 150-200 zł są bardzo do siebie zbliżone. Ciężko będzie uzyskać dobrą jakość (zasięg) w domu jednorodzinnym bez zastosowania Access pointów. Przykład takiego zastosowania podał kolega Ali_gator. Jest to doskonałe rozwiązanie które sprawdza się dobrze w starym budownictwie, domach kilkukondygnacyjnych czy dużych powierzchniach - jak pytało kilku poprzedników.

Witam, proszę o info. jaki będzie odpowiedni router do neo 6M na dwa laptopy, PS3 oraz jednego smartfona. Mieszkanie około 80 m2 stare budownictwo. Bardzo dziękuje za podpowiedx poniewaz nic nie wiem na ten temat, troche poczytałam ale nie sa to informacje wystarczające aby pójśc do sklepu o kupić.

Witam wszystkich, tez sie podpinam z zapytaniem:

mam 2mb neostrade (niedlugo 6mb) 2 pc stacjonarne, laptop, iphone roznie uzywane, stacjonarki kablem a reszta wi-fi

mam liveboxa ale obilo mi sie o uszy ze on “trzyma, blokuje” ogolnie jest stary

potrzebuje super szybki router z mozliwoscia podpiecia kablem (2 czy 3 sciany do jednego z pc, kompa do gier, lapka i phona)

do max 400-500 pln

z gory dziekuje :slight_smile:

Witam. Kończy mi się umowa z TP i będę brał netie albo TP 20mb/s i teraz takie pytanie. Mam do wyboru router:

-Netia Spot

-Livebox

i który według was jest lepszy ?

Ani jeden ani drugi, oba są siebie warci. Ja miałem 2 Netia Spoty i zostałem zmuszony do zakupu normalnego modemu w tym wypadku TD-W8960N.

Witam !

Nie znam się za bardzo więc zapytam Was który router polecilibyście mi do neostrady ?

http://allegro.pl/show_item.php?item=2062900221

czy

http://allegro.pl/show_item.php?item=2054443217

a może jeszcze inny w tych granicach cenowych

Witam.

Nad ranem padł mi Livebox - przestał się łączyć z internetem.

Nawet doszło do tego, że sygnału z WiFi nie było widać.

Wezwaliśmy montera od TP i powiedział, że Livebox uszkodzony.

Jednak nic nie wymienił bo jakimiś dziwnymi cyrkami nie jesteśmy w systemie.

No i akurat na 4 dni przed sesją jestem bez internetu k**wa!

Jestem i tak nieźle wkur… zdenerwowany znaczy się.

Udało mi się wypożyczyć Livebox’a od sąsiadów.

Brat zna się lepiej na sieci - zapisał ustawienia sąsiadów.

Potem pokasował i dał na nasza linię z ustawieniami.

Początkowo happy.

Niestety Livebox słabł z minuty na minutę.

Brat robił próby z pingiem na wp.pl.

Początkowo długo się czekało 23% straty z 50 pakietów.

Potem już 53% i na koniec 100% strat.

Nie da się otworzyć żadnej strony.

No i dopiero teraz znowu piszę.

Nie wiem co jest kaman.

Co chwila mi gubi strony i przestaje otwierać.

Jutro wpada znowu konserwator na 3 dni przed moją sesją.

Do prac jeszcze muszę opisów poszukać by być dopuszczonym.

Masakra - chyba się potnę :confused: no ale co poradzić.

Mam pytanie - może mi ktoś powiedzieć jaka może być tego przyczyna ?

Ja stawiam, że to wina ich centrali albo coś.

Ale okażę się jutro. Jak poznam prawdę to opiszę.

Drugie pytanie i najistotniejsze: możecie mi podać najlepsze alternatywne routery pod Neostradę ?

Dziś rozmawiałem z tym monterem i mówiłem o D-Linku a on, że tak samo planuje zakup.

Z bólami zrywania internetu przeszukałem dziś ceneo.


Nie znam się za bardzo na tego typu urządzeniach bo nie jestem sieciowcem akurat ale… zrozumiałem że:

jak chce mieć jedno pudło to ROUTER musi mieć funkcje MODEM oraz WIFI?

  • bo jak kupie bez funkcji modem to będę musiał mieć modem ale od tp ?

  • jak kupię bez wifi to w ogóle nie będę mieć bezprzewodowo albo sieci ?


No i szukałem, szukałem a oto tego efekty:

TP LINK TD-8901G

  • cena: 104 zł komputronik & Vobis.

  • opinie: 64 na ceneo. | gwiazdek: 4/5.

  • plus: odkręcana wymienna antena.

  • minus: nie obsługuje n ale nie wiem jaką to by musiało mieć prędkość by to n obsłużyć.

  • minus: podobno nie zapamiętuje zapisanych ustawień po restarcie.

  • opinia na plus: ktoś się przerzucił i piszę, że duża poprawa względem livebox’a.

  • opinia na plus: nie taki prosty w konfig jak livebox ale o niebo lepszy.

  • opinia na plus: wejdź na stronę tp z własnym modemem i tam są konfig dla neo.

  • plus: ADSL 2 + WIFI.

TP-LINK TD-8950 ND

  • cena: 140 zł

  • Anteny: 1.

  • opinie: 8. | gwiazdek: 5/5.

TP-LINK TD-8951 ND

  • cena: 103 zł.

  • opinie: 2 | gwiazdek: 2/5.

TP-LINK TD-8960 N

  • cena: 165 zł ole-ole, 180 zł komputronik & neo24, 190 zł agito, 194 zł vobis, 219 zł EURO.

  • u mnie chyba faworyt - wydaje mi się, że cena/jakość jest tutaj najlepsza.

  • standardy: b/g/n.

  • wbudowany modem i WiFi.

  • anteny: 2 x 3 dBi - z opinii podobno wymienne i można dołożyć silniejsze. | moc nadajnika: 19 dBm.

  • wyposażenie: płyta cd ze sterownikami, zasilacz, instrukcja, przewód RJ-45, 2 x przewód RJ-11.

  • diody sygnalizacyjne, splitter ADSL. | 1 x ADSL Aneks A (RJ11) / ADSL2+ Aneks A. / 4 x LAN.

  • opinie na minus: nagrzewanie się, brak portu USB czyli nie połączymy na kablu usb-pc jak w livebox tp.

  • opinie na plus: markowy chipset znanej firmy Broadcom, podobno dobrze radzi sobie z Neostradą.

  • opinie na plus: ADSL aneks M ( nie znam się).

  • gwiazdek: 4/5 przy opiniach: 20.

TP-LINK TD-8961 ND

  • cena 139 zł.

  • opinie: 3 i raczej negatywne na ceneo. | gwiazdek: 4/5.

  • opinia od forumowicza, który ma to urządzenie u siebie: z neo zero problemów i dał linka do strony producenta.

D-LINK DSL-2640 B

  • cena: 140 zł komputronik, 142 zł x-kom, 150 zł EURO.

  • modem: tak. | wifi: tak.

  • anteny: 1 i odkręcana.

  • opinie: 22. | gwiazdek: 4/5.

  • opinie na plus: dobry zasięg, 24/24h przez 3 lata - zero problemów.

D-LINK DSL-2740 B

  • cena: 220 zł.

  • anteny: 2 - odkręcane.

  • plus: adapter wifi w zestawie podobno.

  • opinie: 14. | gwiazdek: 3/5.

  • podobno standardy: b/g/n.

  • wifi - podobno duży zasięg nawet 3 kondygnacje budynku.

D-LINK DSL 2741 B

  • cena: 235 zł.

D-LINK DSL-G804V

  • cena: 360 zł w komputronik & karen.

  • seria srebrno-zielona.

  • router + punkt dostępowy g.

  • 4 lan.

  • antena zewnętrzna.

  • najnowsze ADSL 2 / ADSL 2+ - oba w Annex A.

  • standardy to chyba b/g.


Szukam najlepszego Routera dla Neostrady z prędkością 2 mega. Dzięki za doradzenie.


Z poprzedniego postu dowiedziałem się, że muszę mieć ROUTER:

  • z funkcją MODEM - jeżeli chce mieć NEOSTRADĘ tylko z tego urządzenia.

  • z funkcją WIFI - jeżeli chce mieć internet bezprzewodowo.

  • z funkcją Annex A - nie wiem co to oznacza - prosiłbym o wytłumaczenie.

  • z gniazdami pod linię telefoniczną ale to chyba standard, że musi mieć.

  • nie wiem co jeszcze jest wymagane w takim urządzeniu - proszę pisać.

  • ilość anten zewnętrznych i czy można je wymienić na silniejsze - czy warto na to patrzeć ?

  • WPS WiFi Protected Setup oraz port USB - czy któryś z ROUTER-ów to posiada i czy jest to przydatne ?

  • Na co jeszcze warto zwracać uwagę ?


Dzięki z góry za pomoc i wyrozumiałość.

ps do admina. Szkoda, że nie ma funkcji chowania fragmentów własnego tekstu we wpisach.

Nie pamiętam dokładnie ale jest coś takiego na innych formach i można zwijać i rozwijać fragmenty.

Mam tego td-w8901g i tak jak Ty znalazłeś dałbym mu 4 bo czasami są małe problemy (mojemu kumplowi np. cały czas rozłącza, u mnie raczej ok). On też nie ma usb, ma płytkę z oprogramowaniem. I on zapamiętuje wszystko po resecie takim “sprzętowym” poprzez wyłączenie i włąćzenie - jeśli wejdziesz na jego ustawienia to możesz ustalić reset albo z ustawieniami twoimi, albo fabrycznymi. Z konfiguracją nie powinno być problem, ale wystarczy napisać to ktoś poda jakie ma tam parmetry na linii. Z resztą raz się ustawi i nie powinno się do tego wracać.

Masz miec 2 mb to ten spokojnie wystarczy, mi na nim śmiga 10 (w prawdzie z netii, ale na kablach tp więc to żadna różnica) a czasami więcej , na torrentach ściąga max 1.7 Mb/s jak dobrze seedują.

Witam.

Posiadam Neostradę 6mb/s, komputer stacjonarny i laptop. I teraz tak: szukam dobrego routera, by podzielić łącze na te dwa komputery. Tylko tak podzielić, by router był podzielony z komputer poprzez kabel Ethernet, a laptop przez Wi-Fi. Oczywiście tak, by laptop nie musiał działać przy włączonym komputerze. Jaki router możecie mi polecić? W przedziale 100-200zł?

Dzięki z góry :wink:

Obecnie mam neta 4 MB/s z WDM Computers (Mielec). Teraz używam przewodowego routera tp link td 8840t. Chcę kupić jakiś bezprzewodowy cena +/- 100 zł. Jaki byście doradzili ?

Witam.

Zamierzam zmienić moje łączę na neo 6mb i w związku z tym potrzebuję porady, jaki router wybrać. Cena to maks 200zł, chociaż wolał bym zamknąć się w 100-150. Wymagań dużych nie mam. Musi działać bezproblemowo 24h Podłączony do niego będzie tylko komp stacjonarny + czasami tel na wi-fi i bardzo rzadko 2gie urządzenia lapek. Dobrze, gdyby zasięg był na całe mieszkanie :wink:

Mam też pytanie, czy np podłączenie routera z kompem stacjonarnym kartą a nie kablem będzie miało wplyw na ping? Będzie wyższy lub będę gubił pakiety lub miał któreś z dużym opóźnieniem?

Z góry dziękuję za pomoc. :wink:

Witam

Potrzebuję pomocy w wyborze routera.

Moje “wymagania”:

  1. Wbudowany modem ADSL

  2. Gigabitowy Lan

  3. Standard N (300Mb/s lub więcej)

  4. 2,4GHz ; 5GHz (najlepiej jednocześnie)

  5. Musi dobrze znosić niski SNR (na poziomie 10db)

W tym momencie posiadam Netgear-a DGN2000 i gdyby nie to, że nie spełnia punktów 2,3,4 nie zmieniał bym go :wink:

Co polecicie ??

Nie ustalam granic cenowych ale oczywiście im taniej tym lepiej.

Nie potrzebny mi port USB czy klient torrent (to mam w swoim NAS-ie) - chociaż jak będą to też nic się nie stanie.

Jeżeli ktoś zna jakiś model który nie spełnia pkt. 4 też prosił bym o jego podanie.

Z góry dziękuję za pomoc

Pozdrawiam

Otrzymałem z TP - przepraszam Orange :wink: router Sagemcom Fast 2704, a miał być jakiś ZTE

zaraz chciałem dzwonić, że co to mi za sit przysłali (mając w pamięci Sagem 800)

ale myślę, może jestem uprzedzony i najpierw sprawdzę - otwieram a tu antenki brak ale WiFi jest a w dodatku port USB do podłączenia dysku sieciowego albo drukarki! (i to działa)

będę informował jak się sprawuje - u mnie na 6Mb

Witam!

Posiadam teraz asmax ar 1004g z netii. Mam taki problem, z internetu w domu korzystają dwa komputery stacjonarne podłączone na kablu LAN oraz bezprzewodowo laptop. W chwili gdy na jednym z komputerów ktoś np. otworzy film na youtube, na pozostałych nie da się używać internetu np. gram sobie w Diablo3 a na drugim kompie siostra wchodzi na youtube, natychmiastowo dostaje lagi po 2000-3000ms, gdy odepnę kabel lan od tamtego kompa natychmiast się poprawia i opóźnienie spada do 70-100ms. Mam wrażenie że albo modem jest źle skonfigurowany albo popsuty. Dodam że opcja QOS jest w opcjach włączona.

Mogę wymienić modem na Netia Spot, ktoś go może używa wraz z kilkoma komputerami? Jakieś opinie? :slight_smile:

Mam szybkie pytanko.

Który sprzęt polecacie pod analogową neostradę 1mb .

Czy Tp-Link TD-W8960N

Link

a może Tp-Link TD-W8961ND

Link

Co polecacie z routerów na Netię ???

Tp-Link TD-W8960N pod netie i neostrade dobry stabilny zwłaszcza pod słabsze linie gdzie są problemy z zrywaniem połączeń ,chyba że coś z portem USB to NETGEAR DGN 2200

http://allegro.pl/netgear-dgn2200-route … 83392.html

http://allegro.pl/tp-link-td-w8960n-neo … 81998.html

To który lepszy wybrać z usb czy bez ???

Te co wymieniłeś są w opcji full N nie jakies lite okrojony zasieg N czy cos w tym stylu ??