Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

Witam

mam taką sprawę mieszkam w kamienicy w mieszkaniu 78 metrów internet mam w INEA kablówka zmieniłem na 50mb router mam d link dir 300 podłączony do modemu cicso tego modelu bez wifi, w drugim pokoju mam laptopa i ps3 mam w drugim pokoju, jak sprawdzałem na speed testach to wychodzi max 20mb, jaki router zakupic do 200zł aby zwiększyc przepustowość łącza zeby wycisnąć te 50 mm, oraz żeby kolega w tej samej kamienicy mieszkający pode mną z tym samym rozkładem mieszkania miał lepszy zasięg tez w tym drugim pokoju gdzie ja mam laptopa i ps3 ?

TP-Link WR1043ND lub WDR3600 co do zasięgu w pomieszczeniu niżej to trudno coś zagwarantować.

ok dzieki za odpowiedz, a jeszcze jakis innych firm bo troszke do tp linka jakos nie jestem przekonany…

Dodane 13.11.2013 (Śr) 20:11

a z tp linków to co z tym modelem TL-WR941ND i tym TL-WDR3500 jak jeszcze sie ma ten Linksys Wireless-N N300 Router - E900 i ten D-LINK ROUTER WiFi DIR-636L N300 ? Pomoże ktos ? tak żeby faktycznie po wifi osiągnąć te 50mb ?

Wiatm.

Chcialbym prosic o rade w wyborze routera. Obecnie mam internet z MultiMedia 25mb, ale podlaczone kablami miedzianymi, wiec z tego co wiem faktyczna predkosc nie przekroczy 15mb (moge sie mylic). Jest to o tyle wazna informacja, ze nie trzeba mi demona predkosci, a przede wszystkim dobrego zasiegu i niskiego pingu. Teraz mam TP Linka i sluzyl w sumie ok 4lat bez zarzutu, lecz zaczal sie sypac i musze go wymienic na cos z dobrym zasiegiem. Budzet ok 100zl co polecacie?

Co oznacza dla ciebie dobry zasięg?

Przede wszystkim pelny w kazdym pomieszczeniu mieszkania (55m), a jesli to mozliwe to jakis przyzwoity (yt, poczta) ok 20m od mieszkania. Obecnie na modelu wr340g mam w moim pokoju 4 kreski zasiegu, a czasem nawet 3 ;/ (moj pokoj to pomieszczene najbardziej oddalone od routera i nie, nie moge zmienic polozenia routera).

Musisz brać pod uwagę że wszystkie urządzenia SOHO mają ograniczenie mocy do 100mW (szkodliwość działania fal mikrofalowych). Moja propozycja to TP-link WR841N lun WR1043ND

Bardzo dziekuje za odpowiedz :slight_smile: Pierwsza propozycja jest spoko, druga jednak mocno przekracza moj budzet :confused: A co jeszcze sadzisz o tym: Pentagram Cerberus P 6363? Opinie ma dobre koszt tez w granicach 100zl.

Panowie to i ja przyłączę się do prośby w kwestii wyboru rutera.

Obecnie wyzionął mi ducha TP-link TL-WR740n ver. 4.2 po około 14 miesiącach.

Odnoszę też wrażenie, że TP-linki mają dość spory problem z awaryjnością w zasadzie występującą z banalnych przyczyn lub potrafią zacząć źle funkcjonować same z siebie. Nie mam trochę zaufania do TP-Linków ale zdaję sobie sprawę, że to są dość tanie urządzenia.

Potrzebuję rutera trochę lepszego od wspomnianego modelu TP-Linka najlepiej by miał szybsze Wi-Fi, przede wszystkim był niezawodny, pozwalał na dość elastyczne ustawienie parametrów, to co oferował powyższy TP-Link było wystarczające.

Musi mieć 4 porty LAN.

Mieszkanie jest w bloku więc nie jest niezbędny jakiś gigantyczny zasięg jeśli chodzi o wi-fi.

Obecnie jest łącze 30MB/s jednak zapewne zostanie w najbliższym czasie przyspieszone, niechcianym by router był wąskim gardłem.

Jeśli jest możliwość zmieścić się w tej kwocie to porty LAN mogłyby być 10/100/1000.

Cena od 90 do 150zl ale jesli wyższa to też proszę o propozycje.

Jestem posiadaczem WR841N i jestem niezadowolony, nie polecam. Cerberusa mam w pracy i też mu się regularnie zdarza zawiesić.

Obecnie żałuję, że nie dopłaciłem do 1043ND, bo z tego co czytam to jeden z niewielu TP-linków wartych uwagi, jednak gdybym miał kupować drugi raz to zdecydowanie wolałbym produkt innej firmy.

Osimaru

Ja przeglądając różne oferty dochodzę do wniosku, że chcąc w miarę “bezproblemowy” router trzeba wydać około 400zł.

Tp-Link w ostatnich latach strasznie się pogorszył, przytrafiają się uszkodzenia z byle powodu, elektronika nie wytrzymuje, przegrzewają się i często owocuje to poważną usterką, ale firmy konkurencyjne z podobnej półki cenowej mają również problemy z jakością swoich produktów. Piszę to po tym jak przewertowałem tony informacji na temat routerów i problemów z nimi jakie miewają użytkownicy.

Dużo też zależy czego oczekujemy od routera.

Ja na przykład na prościutki TL-WR740n nie narzekałem, a używałem go na oryginalnym sofcie i też zbytnio nie obciążałem. Niestety nie wytrzymał kopiowania pliku z Wi-Fi na LAN i trzech podpiętych komputerów i prawdopodobnie przegrzał się procesor albo jakiś układ i obecnie do niczego się nie nadaje bo wariuje, a wgranie softu nie poprawia tej sytuacji. Taki typ usterki jest po prostu niedopuszczalny. To tak jak mieć w samochodzie kierownicę, którą nie można skręcać w lewo bo auto się rozpadnie.

Chciałem uniknąć kupowania innego Tp-linka ale do określonego budżetu jest się w zasadzie na Tp-linka skazanym, a zmiana na zasadzie z deszczu pod rynnę nie ma sensu.

Jeśli możesz to napisz z czego wynika Twoje niezadowolenie?

Często mu się zdarza zawiesić i pomaga jedynie reset od prądu, Wi-Fi łapie kilkuminutowe i ma spadki prędkości (przepustowość łącza 2mbps), szczególnie gdy korzysta jeszcze brat w tym samym czasie. Na Gargoyle jest tak samo. Sam myślałem nad kupnem Netgeara WNR3500Lv2 i chętnie bym go sprawdzić i zasięgnął opinii użytkowników.

@Wszechstronny, @Osimaru

Używałem WR-740n (wersję ‘kwadratową’) - prawie 3 lata, w wakacje oddałem kumplowi i u niego również śmiga bezproblemowo.

W zamian nabyłem (używany) w okazyjnej cenie MR3420 v2 - z zainstalowanym OpenWRT i podpiętym na USB dyskiem radzi sobie całkiem nieźle.

Ja należę do osób, które śmiało mogą polecić produkty Tp-Linka.

TL-WR842ND to jest to samo co TL-MR3420

Z tą różnica że TL-WR842ND ma więcej pamięci flash bo 8MB i coś tam jeszcze ale w zasadzie to są bliźniacze konstrukcje z tego co czytałem.

Witam.

Poszukuję routera w kwocie do 300 PLN, z tego co czytam najrozsądniejszym wyborem są sprzętu firmy TP-Link lecz może ja coś pomijam i chciałbym zasięgnąć rady kogoś kto lepiej się na tym zna, dlatego też pisze moje wymagania i do czego będzie używany.

Internet z sieci UPC 60Mb/s po kablu chciałbym podłączyć do PC i zintegrować w sieci z konsolą PS3, telewizorem i laptopem. W przyszłości również chciałbym podpiąć dysk zewnętrzny który byłby dostępny zarówno dla laptopa, PS3 i TV bez konieczności włączonego komputera. Głównie rozchodzi mi się o to aby mógł wszystkie urządzenia zintegrować i wszelakie dane szybko i sprawnie przesyłać między nimi.

Pozdrawiam.

Nie określiłbym tego wyborem najrozsądniejszym ale na pewno najtańszą opcją zważywszy na funkcje jakie Tp-link oferuje w przeliczeniu na cenę zwłaszcza przy kwocie do 300zł. Ale przy tym budżecie na router nie wybrałbym Tp-Linka.

Warto brać router z gigabitowym LANem (co przy tej kwocie nie podlega nawet dyskusji) przydaje się to jeśli przerzuca się sporo danych między maszynami spiętymi w sieć po kablu.

Ja osobiście nie odważę się polecić Tp-linka, sam niby kupiłem drugiego, pomijam nawet fakt, że padł mi właśnie TL-WR750N, a obecnie zakupiłem TL-WR842ND, bo nie mam czasu na poszukiwania w tym momencie, ale w przyszłości na pewno poszukam w innych markach. Tp-Linki po prostu pogorszyły się jakościowo w ostatnich latach. Dość dużo jest problemów ze stabilnością, nowy firmware wcale nie gwarantuje poprawy starych błędów bez powstania nowych.

Jeśli nowy zakupiony Tp-link odstawi numer to prawdopodobnie rozważę coś w stylu na przykład tego OvisLink AirLive GW-300NAS lub coś lepszego.

Warto wcześniej się zapoznać z różnymi markami niż jak owca kupować to co polecają wszyscy bo taka moda.

Witajcie.

 

Potrzebuję jak najszybszej porady co do wyboru sprzętu do sieci Orange. Mam zamiar zakupić w ich abo 35GB mobilnego internetu. Potrzebuję sprzętu do tego (nie chcę dopłacać Orange za urządzenie). Ważne, żeby mogły się do niego łączyć min. 2 urządzenia (2 laptopy, czasem dodatkowo smartfon). Dom jest piętrowy, połączenie byłoby albo po skosie (strop) lub 2 ścianki między pokojami.

Szukałem czegoś, ale albo nie umiem tego szukać, albo nie wiem, czego w ogóle szukać, na obecną chwilę mam takie propozcje:

http://www.euro.com.pl/routery-gsm-3g/d-link-dwr-730.bhtml

http://allegro.pl/tp-link-m5350-router-3g-na-karte-sim-bateria-aero-i3769085481.html

 

Czy ktoś może polecić coś konkretnego jeszcze do tego? Będę wdzięczny za szybką odpowiedź! :slight_smile:

Hej,

Generalnie routery przystosowane do pracy z sieciami 3G można podzielić na dwie grupy - z wbudowanym modemem 3G i takie, które umożliwiają podłączenie zewnętrznego modemu 3G poprzez port USB. Tych pierwszych jest jak na lekarstwo; w drugiej grupie wybór jest nieco lepszy.

Jeśli chodzi o urządzenia, które znalazłeś - będą charakteryzowały się jednym - słabym zasięgiem WiFi. Maleństwo TP-Linka nadaję się pod namiot, albo do połączenia sieci w jednym, góra dwóch pomieszczeniach - nie ma więc mowy o udostępnianiu połączenia pomiędzy piętrami. D-Link niestety też zewnętrznych antenek nie posiada, więc zasięg sieci WiFi może być kiepski.

W przypadku urządzeń drugiego typu - czyli tych bez wbudowanego modemu - może być coś takiego - TP-Link TL-MR3420. Oczywiście trzeba zwrócić baczną uwagę na listę obsługiwanych modemów 3G.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Czyli rozumiem, że wszelkie urządzenia, które reklamuje Orange, Play czy inni, nadają się najwyżej do małego mieszkania, ale nie do domu wolnostojącego. Mam obecnie modem 3G z T-Mobile, ale nie pamiętam dokładnie, jaki to model, tyle tylko, że Huawei, jak wrócę do domu, to sprawdzę dokładniej i dopiszę.

A gdybym dokupił np. http://allegro.pl/modem-usb-huawei-e3131-aero2-antena11dbi-fa-23-i3734083707.html takie coś, grałoby to dobrze z tym routerem, który podałeś?

Hej,

 

Niestety tak. Sprawdzałem taki router WiFi Huawei’a i niestety zasięg był kiepski.

 

Sprawdź na stronie http://www.tp-link.com.pl/support/3g-comp-list/?model=TL-MR3420, czy modem znajduje się wśród listy kompatybilnych modeli.

 

Tak, modem ten jest kompatybilny, więc z TP-Linkiem powinien działać bez problemu.

Pozdrawiam,

Dimatheus