Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

Witam,

aktualnie posiadam ap na strychu do którego jest podłączona antena(internet radiowy) + router na piętrze, aktualnie miałem remont, i porobiłem sobie gniazdka przy telewizorach + komputerach, i się zastanawiałem, czy jest coś takiego jak połączony router z ap clientem na zew antene? (801.11a) i dodatkowo 6/8 portowy? Czy niestety będę musiał pozostać przy 2 urządzeniach?

Witajcie. Potrzebuję nowy router z WiFi do 100zł, bo obecnie posiadam TP-Link WR340G i ten już jest na granicy całkowitego zepsucia. Router byłby podłączony do komputera i bezprzewodowo do laptopa, konsoli i smartfonów. Najlepiej, jakby był w standardzie N. Nie potrzebuję w nim jakichś bajerów, chcę po prostu stabilny internet z niskim pingiem (żeby się dało grać w multi na konsoli, która jest w salonie piętro niżej). Fajnie by było, jakby się dało kupić dany model w sklepie typu Media Expert, żebym nie musiał zamawiać z internetu.

Witam, potrzebuje router do 100zł ze sprawnym QoS w miarę łatwym w obsłudze ze wszystkimi wtyczkami RJ-45 możecie coś polecić (mam dialog).

Może być nawet WR740N ale trzeba wgrać Gargoyle - LINK i LINK

Cześć!

Posiadam słaby router ( chyba jakiś Tomato ) i na końcu mieszkania w ogóle go nie wykrywa, a jak jestem w łazience to łapie rzadko na jedną kreskę. Mieszkam w kamienicy, więc mam stare mieszkanie. Ponad 120m kwadratowych i chciałbym, żeby w całym domu był zasięg, ale nie wiem czym mam się kierować kupując router. Internet mam z Dialogu 20mb, a na testach pokazuje mi 12-14mb ( po kablu ) i myślę, że to przez ten router.

Czy to urządzenie będzie wystarczająco mocne? http://allegro.pl/pentagram-cerberus-ds … 34013.html

Kolego urządzenia SOHO mają ograniczoną moc do 100mW dlatego jedno urządzenie może nie wystarczyć - LINK

Jaki polecacie tani router z Wifi oraz funkcją klonowania mac’a?

Co myślicie o TL-WR740N ?

Witam, dziś przeszedłem na łącze 120mb z upc i niestety mój obecny dlink dir-600 nie jest w stanie przepuścić takiego łącza. Moja płyta główna to ASUS M2N68-AM, a sieciowa z tego co wyczytałem na stronie to RTL8211CL Phy Gigabit LAN. Poradzi sobie z takim łączem? 1Gb=1000mb, ale wole upewnić się :slight_smile: http://www.asus.com/Motherboards/M2N68A … ifications

Wyszukałem taki oto router:

http://www.chip.pl/testy/akcesoria/rout … switch_t=t

myślicie, że warto? czekam ewentualnie na inne propozycje :slight_smile: cenowo to mam do wydania około 200zł. Pozdrawiam

a są lepsze modele w podobnej cenie?

Model WR841N ma szybsze radio.

Witam wszystkich.

Mógłby ktoś doradzić czy router Router D-LINK DIR-615 vH będzie odpowiedni i łatwy w konfiguracji dla internetu 30 MB przez kablówkę Multimedia i modem Cisco epc3008?

Czy coś w podobnej cenie będzie lepsze? Zależy mi na tym aby urządzenie wraz z anteną było stosunkowo “płaskie” ponieważ będzie stało w niskiej półce.

Wcześniej miałem łącze UPC i jako router ze względu na konieczność posiadania VOIPA wykorzystywałem Thomsona Speedtouch 706, ale teraz nie mogę tego uruchomić. Chyba inny annex, a ponadto WIFI już niewystarczająco szybkie.

Pozdrawiam.

Witam, szukamy do szkoły routera + anteny do 300zł (łącznie) szkoła jest 2 poziomowa (ściany raczej cegła), antena będzie umieszczona centralnie na 1 pietrze. Co do Routera zależy nam na możliwości ukrycia sieci, mile widziana możliwość zainstalowania alternatywnego oprogramowania. Oraz (ale to sprawa drugorzędna) zrobienia pendrive’a/dysku sieciowego.

Myślimy na taką antenką:

http://www.anteny.net/antena-dookolna-gaba-12dbi-24ghz-p-760.html

i do tego jakiś konkretny routerek, albo w wersji 17 dBi (220zł) i jakiś tańszy router.

Rozmiar sieci około 30 urządzeń trzeba policzyć

Witam, chciałbym kupić router do domu jednorodzinnego, nowe budownictwo (ok. 2 lata temu wybudowany), ma ok. 120 m/kw. Router stałby w bocznej części domu (tak jak na obrazku http://www.tinypic.pl/9ggkmg0ez38a :smiley: ). Mam internet radiowy, ktory na razie jest podpięty bezpośrednio do komputera. Chciałbym, aby zasięg wi-fi obejmował cały dom i kilka metrów wokół niego. Jaki router wystarczy? Kupić TP-Link TL-WR1043ND czy wystarczy coś słabszego? Dodam, że chcę podłaczyć smartfona, tablet oraz drukarkę pod wi-fi (HP Deskjet Ink Advantage 3525), no i pewnie używałbym przełącznika gigabitowego (czy jak tam to się nazywa) :smiley:

Myślę że WR1043ND to dobry wybór. Musisz liczyć się z tym że całego domu może nie objąć swoim zasięgiem ale to już wyjdzie w praktyce. Wszystkie urządzenia SOHO mają ograniczenie mocy do 100mW. Zawsze możesz dokupić wzmacniacz lub pomyśleć o transmiterach sieciowych PLC - LINK

czyli WR1043ND będzie bez problemu działał z internetem radiowym (jestem w tym zielony:D) ? I jeszcze pytanko: czy po podłączeniu routera zwiększy się ping?

Ok, więc ostatnie pytanie: czy ten router stosuje jedną z tych metod zabezpieczenia: WLAN - WEP 64 bit / WEP 128 bit, WPA-PSK, WPA2-PSK? Bo doczytałem się że Nokia asha 302 (telefon mojej siostry) obsługuje tylko te zabezpieczenia, a nie działa z WPA/WPA2: EAP

Tak obsługuje. Jest tam kilka standardów zabezpieczenia sieci do wyboru. Proponuję WPA2-PSK

Ok, wielkie dzięki:) Bardzo pomogłeś, jutro kupuję:D