Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

Witam.

Będę wdzięczna za pomoc.

Otóż mam dylemat,który model będzie lepszy :TP-Link 1043ND V2  oraz TP-Link TL-WR941ND Mieszkam w bloku z  tzw.wielkiej płyty.Mieszkanie o powierzchni 50 m2. Urządzenia jakie będą pracować w sieci to jeden laptop,jeden komputer stacjonarny oraz tablet i telefon z wi-fi.

Jeszcze raz dziękuję.

Pozdrawiam.

Jeśli masz do wyboru tylko te dwa urządzenia to 1043ND v2 będzie lepszy, ale jeśli przewidujesz jakieś alternatywy i masz większy budżet to znajdzie się coś lepszego.

Witam,

Poszukuję rouera do domu ok 60m^2 z wejściem WAN do 200zł. Obecnie mam router WR740N i korzysta z niego ok 10 urządzeń (po LAN i bezprzewodowo). Wynalazłem 2 modele: TL-WR1043ND, TL-WDR4300. Teoria mówi, iż WDR4300 byłby lepszym wyborem, gdyż ma 2 zakresy sieci, funkcję guest. Co sądzicie o nim, ewentualnie jakieś inne propozycje do tej kwoty?

http://www.skapiec.pl/site/cat/45/comp/860794

 

Mam go u siebie w pracy - aktualnie obsługuje kilkadziesiąt urządzeń - jest to DSL Sprinter ale router jest WLAN-owy. Generalnie spisuje się okey. Od czasu do czasu trzeba go zresetować (raz na tydzień). Ale u Ciebie pewnie będzie pracował w dużo mniejszej skali więc spokojnie podoła. Zasięg też jest ok, na mieszkanie spokojnie Ci wystarczy.

Witam

Router podłączasz tym kablem, którym masz obecnie podłączony Internet do komputera. Dzięki temu jest on w stanie ten sygnał rozdzielać na komputery w Twojej sieci domowej (czyli podłączone do Twojego routera poprzez kabel lub Wi-Fi).

 

Kabel od dostawcy ma taką końcówkę?

 

http://thumbs.dreamstime.com/z/rj45-plug-cable-773544.jpg

 

Jeśli tak to musisz szukać routera DSL - jaki masz budżet?

Tak właśnie taka końcówka… a budżet niestety niezbyt duży max 150 zł nie mam pojęcia  ile kosztują routery i czy za taką cenę dostanę dobrej jakości router. Ten starszy komputer nie ma wi-fi.

Nie szkodzi, pociągniesz kabel i nie będzie problemu.

 

Spokojnie wystarczy na router. Napisz jeszcze jak duże masz mieszkanie do pokrycia sygnałem i czy jest piętro/grube ściany? Chyba, że tego laptopa z Wi-Fi będziesz również używać w pobliżu routera lub na kablu to coś tańszego wystarczy :slight_smile:

uff dzięki :smiley: mieszkanie nie za duże ma około 50 m 2 … każdy komputer będzie w innym pokoju i nie zamierzam ich przenosić za daleko … mieszkam na parterze ściany jak w zwykłym bloku dosyć ciękie …

Skoro każdy będzie w innym pokoju, a jeden z nich nie ma Wi-Fi to tu będzie trzeba się wyposażyć w kabelek.

 

Co do routera - gdzie zamierzasz kupić / zamówić?

 

Oto przykładowe linki, jak chcesz z innego sklepu lub serwisu to napisz:

 

Mogę polecić Asus RT-N12 vD - http://asus.strefamarek.allegro.pl/asus-rt-n12vd.html

TP-Link WR-842ND - http://allegro.pl/router-wifi-tp-link-tl-wr842nd-300mb-s-5x-vpn-usb-i4608240112.html

 

Oba spokojnie powinny sobie poradzić, TP-Link ma możliwość ustawiania limitów prędkości na konkretny komputer bez instalowania alternatywnego oprogramowania, a Asusa ostatnio kupił znajomy i zapomniał, że ma router w domu :stuck_out_tongue:

 

Konfiguracja banalna, prowadzą za rączkę - w razie czego pisz na forum.

wolała bym sklep stacjonarny w pobliżu mam (Agd RTV, media ekspert, komputronik) bo nie chce mi się czekać na przesyłkę i za nią płacić :stuck_out_tongue: hehe ale nie odrzucam opcji zamówienia przez internet ( np: z x-kom) tyle że zrobię to raczej ze strony sklepu a nie alegro bo nie pamiętam dokładnie ale czymś się różni zamówienie z głównej strony sklepu a strony sklepu na allegro … z wyglądu bardziej podoba mi się ten drugi - TP-Link… i chyba właściwościami też się te dwa które mi przedstwaiłeś za bardzo od siebie  nie różnią… Dziękuje za pomoc :smiley:

http://www.komputronik.pl/product/191064/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/Asus_RT_N12vD.html

http://www.komputronik.pl/product/156900/Sprzet_komputerowy_/Sieci_i_komunikacja/TP_Link_TL_WR842ND.html

 

Zawsze możesz kupić online i odebrać w sklepie.

witam, niedługo podłączą do mnie światłowód 50/15 MB/s z zakończeniem na wtyczkę rj45. poszukuję dobrego routera, który nie ograniczy prędkości na wifi, jeden komputer stacjonarny po kablu będzie plus laptop wifi w całym domu, okolo 100m2, ściany dość grube. Budżet to około 250 zł, kupić mogę gdziekolwiek w sieci. szukając samemu narazie upatrzyłem tp link tl wr2543nd , ale wolę zapytać się was co poradzicie

I chyba tak zrobię :D…Jeszcze tylko chciała bym zapytać o kabel bo mówiłeś że

“Skoro każdy będzie w innym pokoju, a jeden z nich nie ma Wi-Fi to tu będzie trzeba się wyposażyć w kabelek.” to jaki ten kabel mam kupić? … i czy te podane routery ( jeden z nich) na pewno będą pasować do moich laptopów? i to nie ma znaczenia jakie to modele komputerów, jakie mają oprogramowanie itd …??? trzeba się skupić tylko na sposobie podłączenia ich do internetu?  i na sam koniec czy te 2 routery różnią sie od siebie jakością któryś jest lepszy a któryś gorszy czy oba mają podobne właściwości? Który Ty byś wybrał?

Mam starszy model TPlinka WR841N i szczerze mówiąc jako jego jedyną zaletę mogę wymienić możliwość ustawienia limitów prędkości dla komputerów w sieci na standardowym oprogramowaniu. Zdarza mu się zawiesić, kable siedzą luźno i ciężko go stabilnie ustawić przy podpiętych kablach, a ten różni się tylko kolorem antenek. Może po prostu trafił mi się kiepski egzemplarz.

 

Asusa kolega sobie chwali. Ogółem oba routery umożliwiają wgranie alternatywnego oprogramowania, ale nie sądzę aby to w Twoim przypadku był jakiś argument :stuck_out_tongue: Ogółem za te pieniądze podejrzewam, że wszystko jest podobnej jakości i zawsze może Ci się trafić jakaś trefna sztuka, ale trzeba być dobrej myśli :smiley: Poza tym zawsze jest gwarancja.

 

Ja bym brał Asusa :slight_smile:

 

A kabel potrzebujesz sieciowy prosty z końcówkami RJ-45.

 

Wszystko będzie Ci działać, kwestia konfiguracji routera ew. komputera.

 

Witam.

 

Od kilku dni szukam routera, który dziłał by lepiej niż mój obecny 8lewel WRT-300.

Posiadam łączę 60 w UPC.  Interesuje mnie router który będzie miał dobry zasięg (o ile nie najlepszy) na wifi.

Chciałbym wydać na to +/- 250 zł jeśli będzie coś ciekawego to mogę nawet dobić do 280zł.

Dodam jeszcze, że interesują mnie routery z antenkami i nie stojące w pionie.

Moja karta sieciowa jest wbudowana w komputer i nazywa się :Qualcomm Atheros AR9485 i z tego co się orientuje obsługuje tylko 2,4 Ghz.

 

 

Z góry dziękuje za pomoc 

Hej , z tego opisu myślę, że router Netgear DGN2200 byłby dla Ciebie w sam raz. Mój brat go ma i jest bardzo zadowolony, inetrnet śmiga i jest stabilny, ma 2 anteny a teraz sądzę, że kupisz go nawet za 200 zł.

Cześć

aktualnie posiadam router Tp-link WR 740N http://www.ceneo.pl/4251472#tab=spec jednak przestał on wyrabiać z urządzeniami.

Potrzebuje router z mocną anteną, który da rade obsłużyć stale 3-4 komputery przez WiFi N. Antena musi być dookólna, bądź dwie kierunkowe ponieważ router jest po środku urządzeń.odległość do komputerów to ok 10-15metrów, tyle że jest sporo ścian (do jednego urządzenia 6, drugi 2 a trzeci 4).Żadne inne bajery typu serwer drukarka czy modem mnie nie interesują, liczy się tylko wydajność WiFi (kablem jest połączony tylko jeden komputer).Cena jaką chce wydać to ok 200zł jednak jeśli trzeba będzie to dołoże jeszcze 100zł.Aha, wszystkie komputery działają w standarcie N

pozdrawiam

Dobry.

Brat utknął na dwa lata z umową w Play na internet (3G), używa modemu USB Huawei E3372. Po miesiącu jednak wyszło, że dobrze by było jednak mieć internet na dwóch komputerach i telefonie… Udostępnianie z któregoś komputera odpada, więc szukam jakiegoś prostego/taniego routera z obsługą modemu 3G - na USB, nie chodzi mi o wsadzenie samej karty SIM. Wstępnie znazlazłem takie coś: TP-Link TL-MR3220 (http://proline.pl/?p=TL-MR3220). Czy ktoś miał w użyciu tego router TP-Linka? Sprawia jakieś większe problemy w konfiguracji/działaniu? Widzę, że obsługuje (poza N) standard G i B- komputery mają starsze karty Wifi pod G - nie ma z nim problemów w tym standardzie? Z góry dzięki za pomoc.

 

Edit: widzę, że niektórzy bardziej polecają TL-MR3420 - co o nim sądziecie?

Jaki router wifi do internetu multimedia 60mb/s? Nie za bardzo znam się na tych rzeczach, tylko zależy mi na tym, żeby działał płynnie.