Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

Hej,

Tworzyłem przy pomocy TL-MR3220 sieć u mojego szwagra - internet z Playa z routerem USB Huawei. Z konfiguracją i działaniem nie było żadnych problemów. Sieć WiFi pracowała w standardzie mixed g+n, bo podłączone do sieci były starsze urządzenia. Do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów.

Generalnie to ta sama konstrukcja, tyle że z dwoma antenkami, co oczywiście przełoży się na lepsze transfery po WiFi i większy zasięg rozgłoszeniowy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie do końca.

1 antenka ma wzmocnienie 5dbi, natomiast starszy brat ma 2x3dbi (to się nie sumuje podobnie jak częstotliwość rdzeni CPU :wink: )

model 3420 w wersji 2 ma procesor z taktowaniem 535MHz (wcześniejsze wersje 400MHz)

No i 3420 to standard N 300MBps, podczas gdy 3220 to LiteN - 150MBps

Więcej szczegółów tu - http://wiki.openwrt.org/toh/tp-link/tl-mr3420#hardware

mam to urządzonko w wersji z lepszym prockiem - kupiłem używkę za jakieś śmieszne pieniądze, śmiga z OpenWRT i dyskiem podłączonym pod USB - daje radę, choć gdybym miał kupować jako nowy to pewnie rozejrzałbym się za czymś nowszym z większą pamięcią do flashowania :wink:

Hej,

Wszystko zależy od tego, o której wersji sprzętowej mówimy. Wyszedłem z założenia, że o v2, bo na taką wskazywał obrazek. A skoro tak, to jeden i drugi model w wersji v2 mają zysk anteny 5dBi. http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=218&model=TL-MR3220#spec i http://www.tp-link.com.pl/products/details/?categoryid=218&model=TL-MR3420#spec.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam,

Witam, szukam routera, który będzie posiadał funkcję kontroli sieci (np. będę mógł ustalić maksymalną prędkość, ilość pakietów dla danego adresu ip). Do routera będzie podpięty komputer LAN, Dekoder telewizyjny LAN, laptop WiFi, telefon Wifi. Fajnie by się coś znalazło tak do 100zł

Witam,

 

Poszukuję routera do dużego mieszkania (120m2), który zapewni mi zasięg w każdym zakątku mieszkania. Obecnie posiadam TP-LINK TL-WR740N v4 (z racji ograniczonego budżetu przy zakupie), łapie sygnał prawie wszędzie, ale teraz potrzebuję połączyć go bezprzewodowo z komputerem, za pomocą karty sieciowej USB (TL-WN725N) i są problemy, ponieważ zasięg jest za słaby (prawdopodobnie).

 

Szukam routera:

  • do 250 zł,

  • obejmujący zasięgiem całe mieszkanie (patrz zdjęcie poniżej),

  • który bez problemu połączy się z tą nieszczęsną kartą sieciową,

  • nie musi mieć USB,

  • musi być stabilny (swój obecny muszę raz na jakiś czas zresetować, żeby WiFi działało),

  • najlepiej z portami 10/100/1000 Mbs (internet 60 Mb/s),

  • nie boję się wgrywać alternatywnego oprogramowania, więc jeśli router spełni moje wymagania dopiero po jego zmianie - zmienię go bez wahania,

 

Tak wygląda moje mieszkanie (czerwona kropka to miejsce, w którym będzie stać router):

http://zapodaj.net/07276dd9619c8.png.html

 

 

Jeśli zmiana routera nie pomoże to proszę poradzić co zrobić. Kupić inną kartę sieciową do komputera? Kupić wzmacniacz sygnału? Kupić lepszy router i wymienić anteny (w obecnym nie mam takiej możliwości)? Obecny router ma 1 antenę 5 dBi czy zmiana na inny z 3 antenami 5 dBi da jakiś efekt?

 

 

Pozdrawiam.

Muszę podłączyć w sieć 4 komputery i stara drukarkę hp 1200 by była możliwość drukowania z każdego komputera.Chciałbym kupić router z USB by tam podłączyć drukarkę i dzięki niemu połączyć się w sieć. Nie wiem tylko jaki router będzie obsługiwał naszą drukarkę ? Możecie mi podac jakieś ciekawe tanie i łatwe w konfiguracji będę wdzięczny. 

możesz to zrobić tak że udostępnisz na jednym z komputerów drukarke tyle że ten komputer bedzie musial być cały czas włączony albo kup USB print server.

Poszukuję routera z wyjściem FR IN  do mieszkania w bloku. Mam internet w UPC i mam technicolor i bardzo źle działa mi na nim wifi… szukam alternatywy. Mam internet 125Mb/s

Grocal, masz dwa wyjścia: jedno to zgłoszenie się do UPC z żądaniem wymiany tego Technicolora TC7200 na modem Cisco EPC3212 i kupienia routera WiFi (np. TPLINK TL-WR1043ND) a drugie (gdyby nie chcieli wymienić) to wyłączenie WiFi w Technicolorze TC7200 (lub przestawienie go w tryb Bridge) i podłączenie go do kupionego wcześniej routera WiFi.

Pozdrawiam!

Witam poszukuję rutera do łącza: “OST OPTI 50Mb” obecnie posiadam modem ADSL2+  TP-Link TD-W8960n v3. Na dniach Panowie z OST powinni się zjawić i podłączyć światłowód do domu ale podłączą tylko modem bez wifi. Niestety TP-Link działa teraz niestabilnie i chciałbym go przy okazji wymienić na coś solidnego.

 

Szukam rutera:

-stabilnego

-z portem USB do udostępniania dysku sieciowego

-trwałego

 

Do rutera podłączony będzie PC przez LAN 100Mb, dwa laptopy, i trzy komórki i ruter WR740N przez LAN. 

 

Nie wiem czy miałem pecha ponieważ ruter ASUS’a wytrzymał u mnie tydzień i oddałem go na gwarancję.

TP-Link jakoś straciłem do nich zaufanie chyba że to też mój pech (W8960n ma 3 lata)

 

Chciałbym zamknąć się w 200-300zł, ale jak będzie 320zł to też przejdzie :wink:

Oski9191   proponuję ci   coś  takiego:

 

http://cdr.pl/p3802,netis-wf2880-ac1200-wireless-dual-band-gigabit-router-usb2-0.html

 

Kupiłem 3 tygodnie  temu i nie mogę powiedzieć złego słowa.

 

Za taką kasę nie dostaniesz routera z dualem i o takich możliwościach.

Nie potrzebuję duala ponieważ najbliższy sąsiad mieszka jakieś 100m od mojego domu, a ja nie mam urządzeń które mogłoby się połączyć w 5GHz.

Co nie znaczy że mieć nie będziesz :wink:

Masz rację :wink:

Witam!

 

Potrzebuje routera który będzie takim małym serwerem domowym. To znaczy żeby ściągać pliki bezpośrednio na dysk twardy, pomijając komputer. A co za tym idzie później ściągać sobie później pliki na dane urządzenie przez wifi. Co byłoby mi do tego potrzebne?

Proponuje zamiast routera zakup serwera NAS. Do tego celu jest o wiele lepszy.

Czyli najlepiej kupić router wifi do którego podłącze ten serwer NAS?

Tak. Jeśli nie masz routera. Serwer NAS najlepiej podłączyć po kablu do routera.

„QNAP”, „Synology” to najlepsi producenci. NASy prostsze i tańsze robią „Seagate”, „WD” , „Zyxel „ Asus”, „NetGear „ i wiele innych. Są bez dysków (czyli sam musisz dokupić i włożyć) i od razu z twardym dyskiem, jednym lub kilkoma. Z ogromną ilością dodatkowych funkcji i trochę słabsze. Droższe i tańsze… Wybór jest bardzo duży. Wejdź na stronę producenta NAS i poczytaj o różnicach w modelach. Do ilu zł możesz wydać na serwer?

 

Sam router tez może być. Jednak to musi być dobry router i z funkcją prostego serwera NAS, do którego podłączysz dysk . Router musi być wydajny bo potrzeba dobrego procesora i sporo pamięci do obsługi torrent i np. DLNA, ftp jednocześnie.

Dobra to tak.

 

Jak miałby być to ten serwer to na użytek domowy, Głównie byłaby to swego rodzaju chmura na zdjęcia filmy itp dla paru osób. Do tego ściąganie jakichś torrentów. I to tyle. Co do kosztów to im mniej tym lepiej. Dysk bym kupił osobno to kwestia 200zł. Najlepiej gdyby było miejsce na dwa dyski w razie czegoś.  

 

 

Jeżeli miałby to być router to myślałem o  NETGEAR WNR 3500L