Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

Czy przy późniejszej

konfiguracji routera ovislink g.duo

będzie się gdzieś wpisywać

serwer proxy?czy tak jak teraz

tylko w programach? I jeszcze

jedno pytanie, możne zmienić

adres mac tego routera na

taki jaki ma teraz karta

sieciowa w pc?

Tak, to się nazywa klonowanie MAC

A adres i port serwera proxy?gdzie sie to wpisuje w konfiguracji g.duo?

A jeżeli chcę rozdzielić internet radiowy na dwa komputery przez WLAN to mam kupić router z wbudowanym modemem czy bez?

Skoro masz internet radiowy i nie korzystasz z żadnego modemu adsl, przynajmniej ja się jeszcze z czymś takim nie spotkałem, to kupujesz router bez modemu. Jeśli dostawca dostarcza Ci internet bezprzewodowo, powinieneś kupić router z funkcją AP Client, np. TP-Link WR543G i jeśli dostawca filtruje adresy MAC, to musisz do niego zadzwonić i powiedzieć mu, żeby zmienił Ci obecny adres na adres MAC Access Pointa, który znajdziesz w routerze. W większości routerów klonowanie/ręczna zmiana adresu MAC możliwa jest tylko dla ethernetowego wejścia WAN.

Pozdrawiam!

Witam,

Poszukuję porady jak najprościej oraz najtańszym kosztem można podzielić internet z kablówki - Vectra.

Otóż wiem, że należy użyć routera czy np. taki Netgear WGR612 router xDSL WiFi G 1xWAN 2xLAN , mógłby być?

Aktualnie internet jest podłączony do jednego komputera (stacjonarnego poprzez kabel) przy użyciu Thomson TCM 420, natomiast chciałbym mieć dostęp również poprzez WiFi. Czy instalacja routera to wpięcie go jedynie za modemem a następnie poprowadzenie kabelka od niego do stacjonarnego? - co trzeba zmienić w konfiguracji routera aby działało WiFi? - może polecilibyście inny router w cenie ok. 50zł (max. 60zł) z 802.11n?

Dzięki.

Pozdrawiam,

Może, ale moim zdaniem poszukaj modelu WGR614, ale koniecznie wersji v10. Niby jest to router w standardzie G, ale po aktualizacji softu robi się z niego LiteN.

To co w instrukcji jest napisane.

Za 50 zł router w standardzie N? Jak taki znajdziesz, to daj mi znać.

Dziękuję za odpowiedź. Patrzyłem na model podany przez Ciebie ale jego koszt oscyluje w granicach 80-100zł. więc troszkę dużo jak na router do studenckiego mieszkania… :wink: Po prostu zależy mi aby rozdzielić neta i ma to prosto mówiąc działać - nie będzie dzielone na kilka komputerów tylko na dwa…

Rozumiem, ale bardziej chodziło mi o to jak zrobić, bo chyba vectra ma wpisany mac adres - tylko czyj modemu czy komputera stacjonarnego na którym aktualnie jest net? - czy trzeba jakoś zmieniać w vectrze ten adres?

Nie napisałem, że koniecznie musi być standard n - po prostu miło jak by był :smiley:

  • a tak przy okazji ma ktoś jaki “poradnik” na temat dzielenia łącza / konfiguracji dla Vectry?

Dzięki, Pozdrawiam.

Vectra nie ma nigdzie zapisanego Twojego macadresu. Po prostu jak podłączysz nowe urządzenie (w tym wypadku router), będziesz musiał zresetować modem z Vectry (najlepiej wyłączyć go na kilknaście/dziesiąt sekund).

Co do tanich routerów, taniej możesz TP-Linka WR-340g kupić, ale o ile wyższe modele tego producenta mogę polecić, to ten bym sobie odpuścił.

O dzięki Areh :slight_smile: co do TP-Linka to czytałem o nim różne opinie dlatego wolałbym wybrać inną firmę… rozglądam się i trudno mi jest znaleźć coś oprócz wyżej wspomnianego WGR612… - co moglibyście jeszcze innego polecić? :slight_smile:

Czyli nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?bo to dla mnie wazne.przeczytalem poradnik o konfiguracji g.duo ale o proxy nic tam nie bylo :)pomozcie jestem zielony

Napisz dokładniej o co chodzi, to może ktoś będzie znał odpowiedź. Napisz jakiego routera potrzebujesz, a przede wszystkim w jaki sposób łączysz się z internetem.

Pozdrawiam!

Mam internet radiowy,kartę wlan w komputerze stacjonarnym i antenę (tube) na dachu :slight_smile:

A więc z tego co wiem mój dostawca stosuje filtrowanie mac i sieć zabezpieczona jest kluczem WEP.

Chciałbym rozdzielić ten internet na laptopa(WIFI) i stacjonarny po skrętce.Myślę , że do tego nadawałby się router Ovislink Airlive G.Duo.Trochę czytałem na temat konfiguracji tego routera ale nic na temat proxy nie znalazłem :frowning:

A więc chodzi mi o to czy gdzieś w konfiguracji tego routera podaje się serwer proxy i port,który dotychczas był wpisywany w ustawieniach przeglądarki?Bo nie chce kupować routera na ślepo , żeby się nie okazało że się nie nada :wink:

Ale dostawca przecież dostarcza Ci adres IP, a serwer proxy jest zapewne po to, aby przyśpieszyć wczytywanie stron internetowych. Napisz czy gdzieś w konfiguracji sieci musisz podawać jakiś adres serwera proxy. Ogólnie Tobie jest potrzebny router z funkcją AP Client, router z G.Duo oferuje dwa moduły WiFi, jeden może działać, np. jako AP Client, a drugi jako AP.

Pozdrawiam!

Dobra odpowiedź, tylko kolega będzie odbierał bezpośrednio sygnał od dostawcy, ale nie rozdzieli go już w domu bezprzewodowo. Do tego trzeba router z dwoma radiami, jak wspomniany wyższej Ovislink Duo.

Nie uzyskałem odpowiedzi na pytanie o pojedynek Asus RT-N56U vs Netgear WNDR3700. Cena przemawia na korzyść tego drugiego.

Proxy bylo wpisywane tylko w przegladarce:)tak wlasciwie to nie wiem co to jest to proxy…w ustawieniach karty wifi podawalo sie ip,brame i dns :slight_smile:

I w routerze niczego więcej podawać nie będziesz musiał. Jak pisałem wcześniej

taki router, to np. TP-Link WR543G lub podany przez Ciebie OvisLink AirLive ale wybór zależy już od twoich potrzeb i pewnie ceny.

Pozdrawiam!

W tej cenie nic lepszego nie znajdziesz. Polecany Netgear WGR614 jest wystarczający do podstawowego rozdzielenia neta w domu przy starszych kartach sieciowych oraz necie o szybkości do 15-20 Mb/s. Moim skromnym zdaniem jest on lepszy od wspomnianego Tp-linka. Ten nowy model WGR612 to już typowy low-end, lepiej dołożyć do WGR614.

Siema. Mam internet radiowy (antena => kabel => karta sieciowa) i chciał bym sobie sprawić w domu WiFI tylko w ogóle nie wiem co do tego jest potrzebne :smiley: Pomożecie ?

Potrzebny jest router :slight_smile: Kupujesz i podłączasz antena => router => kabel/wifi => karta sieciowa