Wybór routera kablowego (kablówki, osiedlówki, UPC itp.)

A dało by radę tak jak ,krowie na miedzy" wytłumaczyć jaki router, kabel itd :smiley:

Ale to mogłeś już napisać jaki potrzebny jest router, bo to co piszesz jest niejednoznaczne. Kolega musi kupić router z funkcją AP Client, jeśli chce rozdzielać łącze na kilka komputerów, router oprócz AP Client powinien oferować opcję WISP ale w tym przypadku router nie ma możliwości dalszego udostępniania sieci bezprzewodowo. Jeśli kolega chce bezprzewodowo odbierać od ISP i udostępniać łącze w LAN, to powinien rozglądać się za routerami z dwoma modułami WiFi, tzw. G.Duo, wówczas jeden moduł działa w trybie AP Client (odbiera), a drugi w trybie AP (udostępnia).

Niniejszy post traktuj jako wyjaśnienie czego powinieneś szukać.

Pozdrawiam!

Szukam na allegro i jakoś mi to nie wychodzi, widzę same routery z wejściami np pod kabel RJ-45, ja mam taką kartę sieciową (tylko zamiast antenki mam kabel)

http://www.ceneo.pl/325864s

I tu mam pytanie czy jak kupię np taki router

http://allegro.pl/t-tp-link-tl-wa500g-wifi-client-ap-rj45-wds-gwfv-i1486402148.html

to będę mógł zrobić tak ?

antena na dachu xD => kabel => router => i tu przez tą antenkę do karty sieciowej do komputera (do karty w kompie bym dokupił taką antenkę)

Jeśli masz kabel ethernetowy, a nie wkręcany to ten router Ci wystarczy, wtedy może śmiało udostępniać łącze bezprzewodowo.

To nie jest router, to jest Access Point :wink: Jeśli chcesz coś z TP Link, to mogę polecić WR543G, chyba że wolisz coś w standardzie n?

Pozdrawiam!

Kabel mam wkręcany do karty sieciowej :confused: H155/RPSMA

Jak wcale nie napisałeś czego oczekujesz to co Ci miałem napisać? Podaj jakiś zakres cenowy routera, skąd masz internet, jaka prędkość cie interesuje, na ile komputerów, cokolwiek…

Dojdźmy do ładu, antenę podłączasz do karty sieciowej kablem wkręcanym, teraz chcesz podłączyć tym kablem antenę do routera? Jeśli tak, no to szukasz takiego routera, o jakim pisałem w tym poście. Tutaj dobrze sprawdzi się TP Link WR543G ale jeśli chcesz udostępniać bezprzewodowo, no to ten się nie nada.

Pozdrawiam!

witajcie!

potrzebuję routera do kablówki ale nie mam kabla rj-45 tylko ten z wystającym bolcem, czy jest możliwość podłączenia np routera kablem z modemu? w tedy będę potrzebował router na rj45

Jeśli to jest kablówka, to powinieneś mieć jakiś modem do tego kabla, chyba że to radiówka, to szukaj jakiegoś routera pracującego w trybie AP Client/WISP, np. TP-Link WR543G.

Pozdrawiam!

mam modem Thompson TCM390, czy mogę podpiąć do niego router i będzie śmigać :P?

Skoro masz modem, to z modemu powinien wychodzić jakiś kabel do komputera, albo na złączu RJ45 albo USB ale z tego co widzę, to twój modem można podłączyć zarówno kablem na złączu USB, jak i na RJ45, więc możesz podpiąć go pod dowolny router i będzie śmigać.

Pozdrawiam!

tak, jest i USB i RJ45 :slight_smile: ok, to kupuje router i cieszę się z neta na 2 kompach :smiley: dzięki wielkie za pomoc!

Witam. Chciałabym kupić router WiFi do kablówki UPC, mam internet 10MB. Chciałabym podłaczyć do dwóch komputerów stacjonarnych i do laptopa przez Wifi, Laptop Asus N73JG, zeby dzialal internet bezprzewodowo np. w drugim pokoju. Jaki router kupić zeby był dobry, nie drogi i zeby sie za szybko nie popsul. Proszę o pomoc.

Z tego co widzę karta sieciowa laptopa działa w standardzie n, więc warto rozwarzyć kupno routera działającego również w standardzie n lub chociaż lite n, np. TP-Link TL-WR1043ND, który powinien kosztować w granicach 150zł albo TP-Link TL-WR941ND, który powinien być tańszy. Jeśli nie interesuje Cię gigabitowy switch (komputery połączone kablem sieciowym przesyłają miedzy sobą dane z prędkością do 1Gb), to możesz wybrać ten drugi router. TP-Linki mają to do siebie, że są atrakcyjne cenowo, a zarazem dobrej jakości :slight_smile:

Pozdrawiam!

cześć. Mam prośbę odnośnie zakupu routera z WIFI, zastanawiam się nad

TL-WR740N

WGR614EE

Cena do max 140zł, zastosowanie mieszkanie w bloku, podłączone urządzenia max 3 x laptop po WIFI, 1 x stacjonarny. Może ktoś ma do polecenia jeszcze coś innego? Z góry dzięki za pomoc. Pozdrawiam

Mam następujący układ:

INTERNET — [router] —/ budynek obok /— [switch] — [dwa komputery]

Zamiast switcha chcę wstawić następny router, żeby ograniczyć sieć lokalną do jednego budynku. Przy okazji myślałem o podłączeniu dysku przez USB do routera. Jednak z tego co czytałem, większość modeli ma problem z uzyskaniem przyzwoitych prędkości czy stabilności podłączenia, a te są dość istotne w tej konfiguracji. Wiecie może który z routerów z USB radzi sobie z udostępnianiem lepiej od pozostałych, albo jest stabilniejszy? Znalazłem ASUSA WL-500GP V2, jednak nie wiem czy jest sens płacić ponad 200 zł za coś co i tak będzie działać kichowato. Jest też Siemens Gigaset SE551, ale na niemieckich forach również znalazłem informacje o problemach z wolnym transferem.

W tej chwili dysk jest podpięty do jednego z komputerów i udostępniony w sieci, jedną wadą jest to, że ten komputer musi być włączony (to akurat nie problem) ale druga kwestia to stabilność tego udostępnienia - nie ma możliwości komfortowego korzystania z tego zasobu. Albo pojawiają się błędy połączenia (System Windows nie może uzyskać dostępu do \komputer), albo kopiuje się jeden plik (i trwa to niemożliwie długo) a reszta się wysypuje. Systemy to Windows XP SP3 (klient) i Windows 7 (X64). Wiem, że pewnie zmiana systemu z XP na W7 pomoże (będzie można skonfigurować grupę domową, ustawienia udostępniania będą identyczne) ale ten komputer jest już leciwy i obawiam się, że W7 go zajedzie - poza tym są tam programy które nie działają pod W7.

Dlatego router wydaje się być dobrym rozwiązaniem, na pewno lepsze będzie połączenie stabilne i wolne niż - jak jest teraz - niestabilne i tragicznie wolne, dlatego będę wdzięczny za każdą pomoc. Limit cenowy to koło 250 zł za naprawdę dobre urządzenie.

Cześć sprawa wygląda tak. Mam internet radiowy na dachu antena z kabelkiem ethernet kabelek idzie do takiego zasilacza z wejściem POE i za chwile wychodzi obok kabelek LAN który idzie do kompa. Chcę to podzielić na stacjonarny i laptopa czy ten router

http://allegro.pl/promocja-tp-link-tl-wr340g-router-wifi-upc-gwfv-i1619902603.html

będzie się nadawać do tego podziału? i czy wtedy ten zasilacz będzie mi potrzebny?

Szukam routera na kablówke(xDSL) do 200zł. Ale nie byle jakiego…

Co wymagam:

  • 802.11n

  • co najmniej jeden port USB 2.0

  • zewnętrzne anteny

  • w pełni otwarte stery czyli możliwość bezproblemowego podpięcia Tomato (ewentualnie OpenWRT, DD-WRT)

  • mile widziany gigabitowy interfejs

co w połączeniu mogło by pozwolić na postawienie serwera ftp czy obsługę p2p(torrent) z zapisem pobranych plików na podłączony dysk/pendrive na USB.

Ok… temat mi zamknęli to spróbuje tutaj… ale srednio to widzę, bo tu same pytanie, a 0 odpowiedzi ostatnio.

Potrzebny router do małej firmy, który ma działac stabilnie, nie wysypywać się smiało obsłuzyć te 10 komputerów. Wifi sprawa drugorzędną. Miłoby było gdyby miał USB do którego po podłączeniu dysku twardego (powiedzmy 1 TB) byłby stabilny i pewny NAS do tworzenia kopii zapasowych. Oprócz tego czyli standard - QoS, DMZ- powinien miec VPN- starczy na kilka komputerów. Poki co łacze jest tam jakieś standardowe koło 10 Mbit, ale możliwe, że w przyszłości będzie jakieś większe, symetryczne, bo niewykluczone, że komputery w sieci będa korzystały z zewnętrznych serwerów do przechowywania danych (a wtedy naście GB dziennie przewalonych przez router)

Czy da się coś zrobić nie korzystając z jakichś specjalnych serwerów czy routerów za niewyobrazalna kasę? ;p Jak nie pod te zewnętrzne serwery to chociaż pod komfortowe korzystanie przez te 10 komputerów, serwer monitoringu, z tym budzetowym NASem z zewnętrznego hdd?

kasowo oczywiście im mniej tym lepiej… myślałem o 200-400 zł.

ps. nie musi jakoś specjalnie radzic sobie z torrentami, nie musi mieć gigabitowego interface’u (bo jakieś matoły mi 100MB kable położyły)

http://www.tp-link.com/pl/products/prod … L-WR1043ND

Jak wgrasz DD-WRT albo Open-WRT to wymiata praktycznie całą konkurencję.

Znajomy ma ten model, podłączył do niego huba USB, podpiął do tego pendrive’a na którym zainstalował Linuksa, do drugiego portu dysk zewnętrzny, do kolejnego kamerkę od PS3 (monitoring), do czwartego jakiś tuner radia internetowego. Do tego wszystko zarządzane z zewnątrz.