Wybór routera, Netia, Annex A, USB

Przez długi czas miałem Neostradę, a z nią niezastąpionego Linksysa WAG200G. Tydzień temu zmieniłem operatora na Netię, wszystko na kablach TP więc Annex A. Dali mi w ramach umowy router ASMAX 1004G za 1zł, lecz planuję zakup nowego, z portem USB do obsługi dysku twardego. Tamte dwa najprawdopodobniej sprzedam.

Moje wymagania co do routera:

  • switch min. 4-portowy, ale to chyba będzie standard (fajnie by było jakby miał 1Gb switch)

  • WiFi (najlepiej N)

  • USB do obsługi dysku zewnętrznego

  • Niezawodność (nie chcę co miesiąc do serwisu latać)

Co byście mi polecili?

Myślałem o tym TP-Link TL-WR1043ND i podłączyć do jednego z routerów poprzez port WAN. Co to tym myślicie?

Netgear DGN3500

Pozdrawiam

Wielkie dzięki za propozycję, ale nie ukrywam że coś tańszego byłoby mile widziane, także jeśli ma ktoś inne modele do zaproponowania to czekam :wink: Chyba będzie trzeba sprzedać ob poprzednie routery ;p

TP-Link to dobry wybór, używam tego sprzętu od dłuższego czasu i nie mam zastrzeżeń.

Tak na marginesie, to TL-WR1043ND nie ma wbudowanego modemu ADSL, więc nie bardzo wiem, jak chciałbyś się łączyć z siecią, skoro dwa poprzednie z modemem, chciałbyś sprzedać…

PS. Nie znajdziesz nic taniego spełniającego Twoje wymagania i dodatkowo posiadającego modem ADSL. Teoretycznie mógłbyś zostawić np. Asmaksa i zakupić wymienionego przez Ciebie TP-Linka i zrobić bridge’a. Wtedy jakoś by to działało.