Wybór routera, potrzebna wymiana

(FantaFighter) #1

Muszę zmienić router. Stary ledwo obsługuje TV,laptopa i dwa smartfony. Mieszkanie ma raptem 30 mk, dwie ściany, ale sygnał nie przebija. Potrzebuję czegoś w normalnej cenie.

(marcin20000) #2

Może kabel…? Wiesz, problemem może nie być jedna z marnych dwóch scian, ale jej grubośc lub napakowanie czymś co zakłóca i albo postawisz maszt telefonii komórkowej nad głową albo nie będzie sygnału nadal.

(xBotekx) #3

Dużo sieci wifi występuje w okolicy? Co to znaczy rozsądne pieniądze?

(synaptyk) #4

A jaki to router chcesz wymienić?

(bachus) #5

Fizyki nie oszukasz.

(januszek) #6

Jakiego routera używasz obecnie?

(TomalloWK) #7

Ściana ścianie nierówna :wink: w starym budownictwie z cegły bez acces pointa nie poszalejesz

(januszek) #8

Mieszkam w starym budownictwie. Asus RT-AC68U daje radę. Za trzecią ścianą wifi 5ghz - pełna prędkość 50mb łącza (na lapku z kartą Intel AC 8265 (2x2)) :slight_smile:

ps. Jeśli go wymienię, to tylko na Blue Cave :wink:

(Cyr4x) #9

Totolink A3002RU. W cenie do 200 zł nawet nie szukaj alternatywy. Fajne możliwości konfiguracyjne i WiFi 5 GHz ac. Mieszkanie M-5 w bloku z PRL z wielkiej płyty ogarnia bez problemu.

(janas01) #10

jak już to A2004NS, RU lubią sobie przygłupieć a NS dobrze się sprawują.

(TomalloWK) #11

Serio są aż tak dobre? Właśnie też mi je kiedyś ktoś polecał a cenowo tylko 150 :no_mouth: https://www.x-kom.pl/p/498534-router-totolink-a3002ru-v2-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb-dualband.html v2 to jakaś nowsza wersja?

(Cyr4x) #12

Ja używam od ponad roku i nie mogę złego słowa powiedzieć. W załączonym linku jest chyba jakaś nowsza generacja, bo ja mam biały i inaczej wygląda. Wi-fi 5 GHz działa sprawnie, są spore możliwości konfiguracyjne. Dodatkowo fajną opcją jest możliwośc podłączenia dysku po USB i udostępniania go w sieci jako ftp, samba albo DLNA.