Wybór routera, potrzebna wymiana

Muszę zmienić router. Stary ledwo obsługuje TV,laptopa i dwa smartfony. Mieszkanie ma raptem 30 mk, dwie ściany, ale sygnał nie przebija. Potrzebuję czegoś w normalnej cenie.

Może kabel…? Wiesz, problemem może nie być jedna z marnych dwóch scian, ale jej grubośc lub napakowanie czymś co zakłóca i albo postawisz maszt telefonii komórkowej nad głową albo nie będzie sygnału nadal.

Dużo sieci wifi występuje w okolicy? Co to znaczy rozsądne pieniądze?

A jaki to router chcesz wymienić?

Fizyki nie oszukasz.

Jakiego routera używasz obecnie?

Ściana ścianie nierówna :wink: w starym budownictwie z cegły bez acces pointa nie poszalejesz

Mieszkam w starym budownictwie. Asus RT-AC68U daje radę. Za trzecią ścianą wifi 5ghz - pełna prędkość 50mb łącza (na lapku z kartą Intel AC 8265 (2x2)) :slight_smile:

ps. Jeśli go wymienię, to tylko na Blue Cave :wink:

Totolink A3002RU. W cenie do 200 zł nawet nie szukaj alternatywy. Fajne możliwości konfiguracyjne i WiFi 5 GHz ac. Mieszkanie M-5 w bloku z PRL z wielkiej płyty ogarnia bez problemu.

jak już to A2004NS, RU lubią sobie przygłupieć a NS dobrze się sprawują.

Serio są aż tak dobre? Właśnie też mi je kiedyś ktoś polecał a cenowo tylko 150 :no_mouth: https://www.x-kom.pl/p/498534-router-totolink-a3002ru-v2-1200mb-s-a-b-g-n-ac-usb-dualband.html v2 to jakaś nowsza wersja?

Ja używam od ponad roku i nie mogę złego słowa powiedzieć. W załączonym linku jest chyba jakaś nowsza generacja, bo ja mam biały i inaczej wygląda. Wi-fi 5 GHz działa sprawnie, są spore możliwości konfiguracyjne. Dodatkowo fajną opcją jest możliwośc podłączenia dysku po USB i udostępniania go w sieci jako ftp, samba albo DLNA.

sorry walnąłem się, A2004NS lubiły świrować a A3002RU były dobre, w tej białej budzie wcale nie sprawiały problemów a te v2 w tej czarnej niedawno dostaliśmy i poza dodanym włącznikiem, wyglądem i domyślnym IP 0.1 zamiast 1.1 chyba dużo się nie zmieniło, strona konfiguracji ta sama.