Wybór routera RT-N12 D1 czy TL-WR940N v3

Witam piszę z pytaniem o o poradę dotyczącą wyboru routera. Router będzie działać jako podstawowy punkt dostępowy. Ponieważ posiadam już router z modem ZTE F660 ze złączem GPON i do niego podłączyć chcę dodatkowy router. Zastanawiam się nad modelem Asusa RT-N12D1 ze względu na to że istnieje możliwość wgrania Tomato. Natomiast zaletami Tp-Link WR940N V3 są trzy anteny rozgłoszeniowe po 3dBi każda oraz 3T3R. Prosiłbym użytkowników wymienionych modeli routerów o krótkie ich recenzje co do pracy sprzętu. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Nie przeszkadza ci obecność portów 100Mbit w obu routerach? Będą ograniczeniem przy przesyłaniu plików po sieci lokalnej czy gdybyś chciał wykupić łącze 100Mb/s+.
Z tych dwóch propozycji Asus wydaje się być lepszą opcją. Lepsze wsparcie producenta, świetne oprogramowanie do zarządzania już na starcie - AsusWRT z możliwością rozszerzenia możliwości przez jak sam zauważyłeś instalacje alternatywnego softu. Ilość pamięci flash nie powala, to ledwo 8MB i 32MB RAM, więc możliwości tego sprzętu są mocno ograniczone względem droższych modeli. 450Mbit w TP-Linku będzie niemożliwe do wykorzystania, brak kart o takich przepustowościach, poza małymi wyjątkami (głównie modele wewnętrzne do PC) + kwestia ograniczeń portów LAN przy transferach kabel-WiFi.

Miałem do czynienia z routerami i jednej i drugiej firmy i jestem zdecydowanie za asusem jeśli idzie o stabilność działania i bezawaryjność.

Też według mnie Ausus będzie lepszy :slight_smile:

Zachęcam do zapoznania się z tą recenzją innego modelu https://www.purepc.pl/sprzet_sieciowy/asus_rtn14u_nietuzinkowy_router_z_funkcja_chmury która przemawia na korzyść Asusa,choć wiadomo każdy może mieć swoją opinię…
Mnie przekonuje że “może stanowić serwer drukarki, domowe FTP” :wink: