Wybór routera wi-fi

Tak jak w temacie. Muszę zakupić router z Wi-Fi. Aktualnie mam takiego:

http://www.asmax.pl/produkty/pokaz/acro/router_asmax_br-604

wykorzystuje w nim wszystkie gniazda (4 komputery) i chcę, żeby nowy router mógł obsłużyć 4 komputery które aktualnie są podpięte pod mojego asmaxa oraz za pomocą wi-fi na terenie całego domu- notebooka.

Nie wiem jakie “zasięgi” i moce sygnału mają te wszystkie routery które udało mi się znaleźć, a nie chcę kupować w ciemno, bo troszkę to jednak kosztuje.

Wybrałem na razie coś takiego:

http://allegro.pl/item534857850_router_wi_fi_pentagram_p6381_2_realne_5dbi_dsl.html

ale nie wiem, czy spełni on moje wymagania…

stąd moje pytania:

  1. jaki orientacyjny zasięg mają tego typu routery?

  2. czy z piętra na parter w domu o dobrze zbrojonych ścianach, podłogach, sufitach, itd. itp. nie będzie zanikał sygnał?

  3. czy można jednocześnie korzystać z takiego urządzenia zarówno z komputerów podpiętych kablem sieciowym jak i komputerów połączonych przez wi-fi?

z góry dziękuje za odpowiedzi :slight_smile:

  1. zależne od przeszkód

  2. w linii pionowej nie będzie żadnych strat, w linii ukośne można się spodziewać

  3. tak

http://allegro.pl/item528454805_linksys … oclaw.html

dzięki za szybką odpowiedź :slight_smile:

więc tak: ten który podał technik_elektro jest troche drogi… wiem, że są dużo droższe, ale mimo wszystko chcialbym się zamknąć w granicy 100zł.

i jeszcze jedno: czy ten który podałem wyżej nie nadaje się do celu w jaki chcę go wykorzystać i czy odstaje znacznie od tego który podał technik_elektro?

nadaje się ale jest nieco prostszym rozwiązaniem i bardziej awaryjnym, ale będzie działać.

Zrobisz jak zechcesz, ale ja bym ci radził Linksysa (można kupić za 150 - 180PLN). Ja mam Linksysa od 2,5 roku - może ktoś nie wierzyć, ale ani razu się nie zawiesił. Chodzi 24h, 3 kompy chodzą na nim po WiFi, do jednego portu podłączona jest drukarka (dostępna ze wszystkich kompów), do drugiego portu rejestrator cyfrowy (monitoring). Wiele razy czytałem, że Linksysa włączasz, konfigurujesz i … zapominasz o nim. Potwierdzam tę teorię w 100%.

Co do zasięgu sygnału: mój router stoi na strychu, na pierwszym piętrze sygnał prawie na full, na parterze jakieś 75%. Sygnał mam w całym ogrodzie, latem pracuję na hamaku :smiley: Kiedyś poszedłem z laptopem żeby sprawdzić jaki jest sygnał - połączenie zerwało się jakieś 130 metrów od domu.

Kupując jakieś badziewie zaoszczędzisz kilkadziesiąt złotych - ale na pewno nie będziesz miał takiego spokoju jak ja z Linksysem. 2,5 roku temu byłem w takiej sytuacji jak Ty - musiałem kupić router a nie miałem o nich bladego pojęcia. Przeczytałem wtedy setki postów na różnych forach i wybór padł na Linksysa.

Nie zakładam nowego tematu tylko się dołączę, bo też będę musiał zakupić router Wi-Fi :slight_smile:

Nie mam takich wymagań jak skicio :stuck_out_tongue:

Ale potrzebny mi router który rozdzieli Neostradę na 1 PC i na laptopa.

Router musi mieć dobry zasięg, będzie stał w mieszkaniu w bloku a wiadomo jakie w blokach ściany :stuck_out_tongue:

Czy ten router który podałeś technik_elektro , będzie bdb ? Mogę przeznaczyć do 200 zł :slight_smile:

Aha miałem u siebie w domu router Planet WL straszny badziew więc nic z tej firmy nie chcę :stuck_out_tongue:

Ewentualnie możecie polecić coś z Netgear’a jeśli będzie lepszy od tego co podał technik :slight_smile:

PS: proszę moderatorów o nie kasowanie tego posta, dziękuję :slight_smile:

hmm… miałem ten dylemat i troche czytałem na ten temat… osobiście wybrałem tego linksysa, którego podał wcześniej technik_elektro. tutaj daję linka do najtańszej wersji (najtańszej znalezionej przeze mnie, co nie znaczy, że nie ma tańszej :wink: )

http://allegro.pl/item528667306_router_linksys_wrt54gc_eu_wifi_promo_sklep_slask.html

nie mogę go polecić, ponieważ na razie jest on w drodze między sprzedawcą a mną, ale z tego co się doczytałem i skonsultowałem z ludźmi którzy mają o tym pojęcie to linksys prowadzi u większości, o pentagramie sie dużo nie mówi i sporo osób uważa, że d-link jest przereklamowany i odstaje od linksysa :slight_smile:

Do Vanshei :

Pewnie o tym wiesz, ale żeby nie było jakiejś skuchy: ten Linksys podany przez technik_elektro nie nadaje się do neostrady (nadaje się do sieci osiedlowych, kablówek). Do Neostrady musisz mieć z wbudowanym modem ADSL.

Robsoneczek , akurat nie wiedziałem tego, nie mam pojęcia o routerach dlatego pytam :slight_smile:

To w takim razie co byście polecili pod Neostrade ?

Z tańszych TP-Link TP-LINK W-8901G lub TP-Link TD-8910G, z droższych to chyba Linksys WAG200 ale nie ma wymiennej antenki i jeżeli masz grube ściany albo wielką przestrzeń po której byś się poruszał to mógłby Internet “zanikać/przerywać”.

Max mogę dać ok 250 zł.

Zależy mi na tym żeby był dobry sygnał na całym mieszkaniu bo lapka będę używał i w kuchni i w salonie no i wiadomo w sypialni :slight_smile:

co do przestrzeni to mieszkanko ma ok 55m kwadratowych, w bloku więc chyba ściany ma solidne :stuck_out_tongue:

zobacz mój post w tym wątku z 24.01 - używam Linksys WAG200G od 2.5 roku. Prawda, żę nie ma wymiennej antenki - ale nie mam żadnych problemów z zasięgiem. Sygnał w całej chacie i ogrodzie (a ogród mam baaaaaaaaardzo duży :smiley: )

Co myślicie o tym?

http://www.allegro.pl/item534237240_lin … _adsl.html

Na pewno jest OK pod względem funkcjonalności. Trochę się tylko martwię, że nie ma zewnętrznej anteny (tak jak WAG200), którą można ustawiać w różnych kierunkach. Ale do mieszkania powinien być OK.

A dużo lepszy zasięg jest z tą antenką ?

Jeśli tak to wezmę ten model co podałeś. :slight_smile:

Hej Vanshei.

Dawno tu nie zaglądałem (zarobiony byłem). Kupiłeś coś? O tej antenie pisałem dlatego, że jeżeli nie ma zewnętrznej anteny (tylko wbudowaną w środku w obudowie) to przypuszczam, że zasięg będzie słabszy niż z anteną zewnętrzną (ale o ile słabszy tego już nie wiem bo nie mam doświadczenia z takim routerem).

ta kupiłem ten bez antenki Linksys WAG54G2 i mam z nim problem…

więcej w tym temacie viewtopic.php?f=15&t=309239&p=2048145#p2048145

ech…