Wybór routera WiFi n

Mam zamiar kupić router WiFi działający w standardzie 802.11n. Internet to kablówka.

Mam już swoje dwa typy:

Pentagram P 6361

TP-LINK TL-WR740N

Który wg was będzie lepszy? Może ktoś jest użytkownikiem jednego z tych routerów i wyrazi swoja opinię?

A może koś poleci mi jeszcze jakiś inny model (najlepiej do 100 PLN, max. 150 PLN).

Ze swojej strony mogę ci polecić TP-LINK WR941ND. To już jest pełna “N-ka” na Allegro już za 130zł+przesyłka. Twój typ TP-Linka ma jedną antenę - działa w trybie 1T1R - co pozwala na przesyłanie max 150Mbps. Mój typ to 3 anteny - pozwalają na przesył 300Mbps.

Ja dziś kupiłem taki router po kilku dniach szukania opinii i sugestii na różnych forach (założyłem temat niecałą godz temu). Za taką cenę nie znajdziesz pełnej N-ki, a opinie również są bardzo dobre. Ja niestety nie mam komputerów z kartami sieciowymi ‘n’, router kupiłem w tym standardzie z myślą o przyszłości, ale głownie ze względu na możliwość wgrania oprogramowania alternatywnego OpenWrt. Niestety jak się dziś okazało, TP-Link nie daje wsparcia dla tego oprogramowania dla tego modelu routera, choć modyfikowane oprogramowanie znalazłem :slight_smile: - ale wolę nie kombinować.

Jakbyś się decydował na tego TP-Linka to napisz prywatną wiadomość. Sprzedam jeszcze taniej bo w tej cenie znajdę coś w standardzie ‘g’ + TOMATO albo DD-WRT

Słyszałem już wiele narzekań na TP-LINK, osobiście używam routerów Netgear i bardzo je sobie chwalę.

ze względu na śmieszną cenę jak na standard “N” zakupiłem wczoraj tl-wr740n, po południu mogę napisać jak to się sprawuje.

tp-link ma niezły stosunek jakość/cena, używałem chwilowo starszego tl-wr340 i nie mam powodów do narzekań.

Coś jest na rzeczy. Mam router Netgear, też obsługuje standard ,n" kupiłem go jakieś 2 lata temu za sto kilkadziesiąt zł, podłączyłem wszystko i zapomniałem, że go mam. Działa bardzo dobrze, nic się nie wiesza, zasięg ok. Z kolei w biurze do komputera stacjonarnego kupiłem sobie kartę sieciową TP-LINKa i notorycznie gubi zasięg, notebooki w tym czasie mają zasięg idealny…

TP-Link rzeczywiście jest słabe. Jak kupowałem router, to na wasserman.pl polecili mi Anex A WIFI Cerberus P, zakupiłem go i działa do dziś (około 1,5 roku :))

Ja dla znajomego kupiłem jakieś 5 lat temu router Netgear wifi (z tym że b/g) w zestawie z kartą wifi na pci (nówki) i nadal działa bezbłędnie.

Potem dla siebie kupiłem identyczny model tylko że używany i już ze 2 lata działa u mnie bez problemów.

Niedawno kupiłem sobie jeszcze jeden i z tym też nie mam problemów.

Dlatego Netgear polecam z czystym sumieniem.

Popatrzę jeszcze na coś do Netgara, a jak mnie nic nie zainteresuje to wezmę tego Pentagrama.

Dzięki wielkie za zainteresowanie się tematem :slight_smile:

O Pentagramach słyszałem wiele dobrego ale nie miałem żadnego ich urządzenia więc nie mogę potwierdzić tych informacji.

Z pentagramami też nie miałem wiele do czynienia, ale ich mp4 było tragicznej jakości i rozpadło się już na początku użytkowania, a to daje do myślenia…

Zgadzam się z Tobą-z tp-linkami jak z rzeczami z bazaru: raz się trafi coś ok, a raz badziew. Kumpel się naciął na ich router za kwotę 90zł i żałuje wydanych pieniędzy (wiesza się i trzeba go kilka razy dziennie resetować).

Radzę zakup sprawdzonego modelu Netgeara, a nie będziesz miał problemów. Czasami lepiej dopłacić te 30-50zł, żeby być zadowolonym z zakupu niż wywalić kasę w błoto i wkurzać się codziennie. Pod kablówkę polecam WNR2000 (pełne n) lub WNR1000 (150Mb/s). Pamiętaj, że musisz mieć nowe karty sieciowe WLAN, żeby wykorzystać możliwości routera z n.

Kupiłem jednak tego Pentagrama. Spisuje się bez zarzutów :slight_smile: