Wybór routera WiFi

Zaskoczyłeś mnie, myślałem że to wyłącznie przez ten “Anti-Brick-Mode”.
Ciekawe czy konkurencja wymyśliła coś podobnego?

Pewnie też ma. Ale jakoś nigdy się tym nie interesowałem. A i problemów z aktualizacją routerów (czy to Asusa czy TP-Linka) nie miałem.

Czytając inne fora żaden producent routerów nie wymyślił jeszcze zabezpieczenia przed zbrickowaniem swojego urządzenia pozwalając jednocześnie na wgrywanie alternatywnego oprogramowania.

Może wychodzą z założenia, że skoro tak rzadko wypuszczają poprawki, to i tak nikt ich nie instaluje. I zabezpieczenie nie jest potrzebne.

Może nie umieją, a Asus opatentował swoje rozwiązanie.
Jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o licencje i patenty.

I wynikającą z tego kasę. :slight_smile:

Tak

Czy ktoś z czytelników zna firme co robi routery i ma zabezpieczenie anty brickowe?

zabezpieczenie antybrickowe - 3 x sprawdż czy te firmware jest na pewno pod ten router :joy:
sprawdzasz model routera ale też i rewizje bo jeden router może mieć kilka rewizji.Rewizje możesz sprawdzić na tabliczce znamionowej routera obok numeru seryjnego.

Masz rację i wiem o tym ale w przypadku np tak fatalnie opisanego alternatywnego oprogramowania jak openwrt można się pomylić czy dany plik się nadaje do naszego routera czy nie. To taka loteria 50:50.

Powtarzam pytanie: Czy firmy takie jak Linksys, TP-Link, DLink, Netgear itp. mają zabezpieczenie, które uniemożliwia ZBRICKOWANIE routera?

Wychodzi na to, że nie!

Trochę to śmiechu warte, że firma głównie od płyt głównych wyprzedziła firmy od sieci komputerowych. Zdumiewające