Wybór routera z AP client i USB (printserver) - radiówka

Witam

Potrzebuję rozdzielić internet radiowy - w zasadzie puścić go bezprzewodowo do laptopa (i mieć w zanadrzu możliwość podłączenia kompa :smiley: ). Obecnie mam zewętrzną antenę (chyba bezfirmówka) podłączaną do karty TP Link TL-WN551G. Niedługo sprzedaję kompa i kupuje laptopa. No i wiadomo, że muszę mieć necika bezprzewodowo. Mieszkam blisko nadajnika, ale jednak karta w lapie może być za słaba. Dlatego potrzebuję router z AP client (router, bo kiedyś sobie może kupię drugi komp). Chciałbym również podłączyć do routera drukarkę (urządzenie wielofunkcyjne) i dysk zewnętrzny, aby mieć do tego bezprzewodowy dostęp. Dlatego konieczne jest złącze USB 2.0. W razie czegoś, to mam HUBA USB (z czytnikiem kart), więc chyba mógłbym go podłączyć do routera. Wiem o czymś takim, jak routery z funkcją ściągania (HTTP, FTP, Torrent) - bardzo by mi się to przydało, a mam dysk zewnętrzny, więc… :smiley: W routerza mogłaby być funkcja filtrowania adresów MAC (chyba dobrze to nazwałem) i ograniczanie pasma.

Podsumowując potrzebuję dobrego, niedrogiego routera z AP client i USB 2.0 (super by było, gdyby mógł również ściągać).

Rozumiem, że każde urządzenie wielofunkcyjne będzie działało na czymś takim - jeśli się mylę, to mnie poprawcie. No i jeśli macie jakieś inne propozycje, to też mówcie. Czekam na konkrety.

Fajnie by było, gdybym miał możliwość połączenia z kuzynem z bloku obok (ja I piętro, a on parter). Odległość budynków to ze 100 metrów (nie więcej). Więc chyba potrzebna by była antenka dodatkowa.

Admin coś mówił o urządzonkach “ovislink”. Sieć pracuje w 802 11 b/g

Z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

Voytec , w Ekspercie z kwietnia było zestawienie kilku ruterów, dwa które dostały nalepkę “Ekspert poleca” to D-link DI-784 i Linksys WRV-200EU.

jaconon niestety to nie to… Czytałem ten test, ale ja potrzebuję innego routera. To nie o to chodzi

US robotics 9108 ma printserwer na usb, ale dysku zewnętrznego nie da sie podłączyć, chyba że przez lan.

http://www.usr-emea.com/products/p-broa … a&loc=pola

ten Linksys pozwoli ci jednocześnie odbierać radiówke i drugą anteną tworzyć sieć WiFi (do 11 Mbps) dla domu, tylko że nie ma serwera wydruku

http://www.komputronik.pl/Sieciowka_aktywna/Linksys/sieci_bezprzewodowe/sieci_bezprzewodowe_802_11g/routery_i_urzadzenia_dostepowe/Linksys_Wireless_G_Broadband_Router__WRT54G/pelny,id,6430/#

a co do dysku to zostaje ci tylko zakup obudowy z portem RJ-45 bo inaczej to go do sieci nie podłączysz

Wiem, że są takie kombajny - ALL IN ONE… ale są drogie. Myślę, że taniej mnie wyniesie coś takiego LINK1 lub LINK2 i jeszcze do tego jakiś AP. Polećcie coś z takiej konfiguracji.