Wybór routera


(v3ct0r) #1

Sieć miejscowa, fundusz 100zł. Dwa komputery podłączone kablem i komputer przenosi oraz telefon poprzez wi-fi. Czy wifi będzie dostępne na całym mieszkaniu? W każdym routerze można zmienić adres MAC?


(Dawidson 12) #2

Posiadam u siebie to: http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=D-LINK+DI-524 Łatwa obsługa, początkowo można na skróty skonfigurować, a poźniej samemu dobrać się do bardziej szczegółowych ustawień. Po moim domu na wifi, mam cały czas zasięg.


(Tomaszfraszewski) #3

To już lepiej dopłacić te 30 zł (w sumie 129zł) i kupić Linksysa np. WRT54G Naprawdę niezawodny sprzęt z certyfikatem Cisco


(v3ct0r) #4

taki (LINKSYS WRT54G-EU 135zł)

a czym się różni od

tego (LINKSYS WRT54GL-EU 178zł)


(Kk26 2) #5

rodzajami szyfrowania połączeń bezprzewodowych


(Tomaszfraszewski) #6

Ja akurat w swojej sieci posiadam ten drugi który wymieniłeś i wiem że jest w nim możliwość zainstalowania innego oprogramowania z racji na większą pojemność pamięci. Aktualnie mam wgrany soft Tomato który jest trochę bardziej zaawansowany (posiada np dodatkowe statystyki użytkowania i inne takie usprawnienia). Jednak do zwykłego korzystania w domu sądzę że wystarczy Ci ten pierwszy.


(Chrucik) #7

Nie będę tworzył nowego tematu :wink:

Interesuje mnie router który by się łączył z AccesPointem Planet 4035 (działa jako Station-Infrastructure) przy pomocy PPPoE Żeby ustawić w nim login i hasło a on komunikuje się z AP loguje i rozsyła neta po mieszkaniu...


(Mariosti*) #8

Otóż to, posiada więcej pamięci flash. A co do tego czy pierwszy wystarczy do użytkowania w domu to nie byłbym taki pewien. Wykresy svg na żywo i rozbudowany system statystyk wykorzystania sieci to fajna rzecz, zwiększenie mocy wifi dzięki czemu sygnał jest świetny za dwoma zbrojonymi i jedną działą ścianami, no i mój provider ttl'e sprawdza, tak więc nic z mniej złożonym softem nie wchodziło w grę. Dodatkowo jest bardzo stabilny na tomato (znaczy nigdy mi się nie zawiesił, nawet podczas upałów i jak podłączonych do niego było 5 komputerów w pełni obciążających 6mbit'owe łącze jak również samego lana). Ale jest jednak prawie 2x droższy niż zakładany budżet, co nie zmienia faktu że jest jednym z najlepszych routerów do 500zl.


(v3ct0r) #9

?


(Tomaszfraszewski) #10

Nie wiem czy w każdym, aczkolwiek w tych podanych można :wink: I to się dokładnie nazywa "klonowanie adresu MAC"


(v3ct0r) #11

Wszystkie mają po 54Mbit/s? Co najważniejsze kupie go do 100zł.


(Benek432) #12

Żeby mieć te "108" musisz mieć sprzęt zgodny z tą funkcją (czyli karty d-linka).