Wybór routera

Witam, mam problem w doborze routera. Może na początek mała specyfikacja tego, czego oczekuje:

-Podłączam się do sieci osiedlowej

-jak na razie chce podłączyć 2 komputery: PC przez kabel i Laptop przez wi-fi(wątpię że będzie potrzebne podpięcie większej ilości komputerów)

-zależy mi na stabilności (płynności przesyłu, szybkości, nie wiem jak to określić po prostu chce by nie było problemów z zawieszaniem się i z tzw lagami w grach lub zrywaniem połączenia z siecią)

-mieszkanie około 40m

-łatwość konfiguracji w sumie nie musi być jakaś prosta, bez znaczenia(oczywiście bez przesady)

-cena? właściwie jeszcze nie wiem, nie więcej niż 200-250zl, mniej jak najbardziej

-filtrowanie mac(mieszkam w bloku)

Mam na oku 2 modele

Netgear WNR2000

Pentagram Cerberus P 6341

Ten 2 ma ADSL, który w sumie jest mi nie potrzebny a za to większa cenę, więc nie wiem czy jest sens go kupować? Lepiej się sprawuje?

Czekam także oczywiście na zupełnie nowe propozycje. Chciałbym by służył na lata, a szczerze przyznam, że jest to rzecz na której nie znam się wcale.

Z góry dziękuję za pomoc.

Powiem Ci, że mam właśnie Cerberusa P 6341, sprawuje się bardzo dobrze, nie rozłącza ani nic z takich rzeczy, mam go podpiętego do Neostrady. Zasięg to mam na jakieś 200 metrów poza domem :wink: a stoi kilka drzew mniej więcej na linii. I zasięg w całym domu (parter z wykorzystanym poddaszem, 170 m2).

hmm… Ciekawe czy równie dobrze sprawowałby się na osiedlówce, a nie na neostradzie.

A czy ktoś używał tego drugiego że cerberus dobrze chodzi to słyszałem ale nie wiem czy jest sens tyle wydawać? Stówa piechotą nie chodzi.

Flak , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Dodane 06.07.2010 (Wt) 9:11

Czas minął.