Wybór sieci komórkowej - jaką wybrać?

Witam.

Za jakiś czas czeka mnie przeprowadzka i jak to zwykle przy tym bywa, będę siedział w tzw. “tymczasowym domu”.

Niestety dostępu do internetu po kablu tam nie ma żadnego. Jedyna możliwość to właśnie sieć komórkowa.

Nie wiem nawet czy jest tam jakaś sieć radiowa, ale na kilka miesięcy to chyba lepiej komórkową wg mnie?

No i moje pytanie jest takie. Jaka sieć komórkowa obecnie daje najlepsze warunki?

Byłem przyzwyczajony przez sporą ilość czasu do sieci komórkowej za granicą, gdzie nie ma limitów danych, a prędkość oscylowała w granicach 1mb/s (czyli około 120kb/s).

Jak jest teraz u nas z tym? Widziałem, że strasznie reklamują ten internet LTE, że zawrotna prędkość, itd. Zapewne…ale jak stoimy pod samym przekaźnikiem.

Mimo wszystko chyba innej opcji się i tak teraz nie opłaca brać? Myślę, że maksymalnie będę tam do zimy, więc umowa na czas określony też niezbyt pasuje.

Wiem, że na nieokreślony jest droższa, ale lepiej te kilka miesięcy niż bawić się w umowy na długie lata.

Korzystam z internetu na co dzień, więc rozłąka nie wchodzi w grę :slight_smile: Zarówno do pracy jak i rozrywki.

Jeśli chodzi o użytkowanie to standardowe przeglądanie stron, pobranie od czasu do czasu jakiegoś pliku + ewentualnie obejrzenie czegoś w wolnym czasie na YT.

Również od czasu do czasu uruchamiam konsolę, która też wymaga dostępu do neta (tzn. nie wymaga, ale dobrze jak jest).

Chciałem się również dowiedzieć, czy są już routery pod te modemy LTE, tak żeby mógł sobie korzystać z internetu w całym mieszkaniu na kilku urządzeniach.

Czy to wystarczy zwykły router pod sieć 3G i tyle? Widziałem na allegro jakieś TP Linki za około 120zł, które właśnie obsługują modemy sieci komórkowych.

Z góry dziękuje za pomoc.

O LTE zapomnij. Polskie LTE to nie to samo LTE co w USA. Po za tym LTE jest za drogie (mało GB za dużą kwotę), ma ograniczony zasięg. Wszystko zależy od tego, gdzie mieszkasz. Przede wszystkim sprawdź zasięg na stronach operatorów. (Play, T-Mobile, Plus, Orange)

Drobna uwaga: slogany marketingowe 4G czy LTE na polskim rynku telekomunikacyjnym wprowadzają w błąd. Wg zapisów IMT-Advanced, LTE, HSPA+ (następca HSDPA) to tak na prawdę 3,9G (HSDPA był określany jako 3,5G). Prawdziwym 4G będzie LTE Advanced (LTE-A)(niedostępne w Polsce).