Wybór sieci (obecnie Era, ale czy warto przedłużać umowę?)

Witam,

Obecnie jestem posiadaczem telefonu SE k550i w Erze, abonament 30zł. Niedawno zaczęła do mnie dzwonić bardzo uprzejma konsultantka która namawiała mnie do jak najszybszego przedłużenia umowy. Zaproponowała mi 30 + 70 darmowych minut co miesiąc z opłatą miesięczną 35 zł + telefon Samsung C3050. Nie jestem jakimś specem jeśli chodzi o telefonie komórkową, ale oferta jakoś nie brzmiała super fajnie jak na kogoś kto posiada z nimi umowę od jakiś… 8 lat? Tzn. mamy 2 telefony w Erze, jeden ‘8. letni’ posiada siostra, ja mam drugi, od 2 lat. Ale trochę już im płacimy ;] W każdym razie zacząłem coś szperać po innych stronkach operatorów, u konkurencji, jak tam wyglądają oferty. I tak pochodziłem, poczytałem i się… zakopałem. Tego jest za dużo! Nieczytelne!

Dlatego zwracam się z prośbą do Was, na pewno są ludzie którzy mieli podobny dylemat, lub są po prostu ‘bardziej w temacie’. Gdzie się opłaca teraz być? Interesuje mnie abonament za jakieś 30zł, ale często przekraczam więc 50 też może być jeśli to będzie 50, a nie nagle 90 (tak miałem na początku z Erą =/). Z telefonu korzystam sporo, muzyka, radio, bluetooth, dobry aparat (zwłaszcza do robienia fotek z bliska, wiecie, zeszyty dokumenty itd) + spory wyświetlacz żeby to się dało przeczytać. mam taki problem z k550i, aparat ma naprawdę dobry - jak na swoją cenę - ale średniawy wyświetlacz, przez co nie widzę co fotografuję. Po prostu interesuję mnie jakiś multimedialny. Najwięcej rozmawiam z UK (rodzina), a tak standardowo Orange/Era/Plus. Co opłaca mi się wybrać? Nie chcę przepłacać. Opuszczać Ery też nie, ale to co mi porponują… no marnie marnie to widzę.

Z góry dzięki za wszelką pomoc! :slight_smile:

Nigdy w życiu abonamentu! W abonamencie jest najdrożej, brak promocji itd. Polecam najtańszą (po Play) sieć Plus, a dokładnie 36i6. Sprawdź na www.36i6.pl

Jeśli chcesz pozostać w abonamencie to sprawdź może ofertę Plusa, teraz możesz tam bezpłatnie przenieść numer.

Ofertę masz TU

Piszę Ci o tym bo w Plusie jest ciekawa usługa, która pozwala wykonywać tańsze połączenia do innych państw, np. UK.

Więcej o Usłudze przeczytasz TU

No tak, ale 36i6 to tylko sieć, bez telefonu, a moje k550i sprawowało się bardzo dobrze, ale chcę go zmienić :slight_smile: Play wygląda ciekawie, ale Plus też ma niezłą ofertę, zwłaszcza te minuty do UK (ale 10zł więcej abonament…). Za punkt odniesienia wybrałem telefon Samsung Avila S5230 (fajny telefon, jakieś opinie?) i tak:

Orange od razu odpada,

Era: 45zł/miech telefon za 149zł / 1zł; 70 minut w abonamencie 59 groszy za minutę i smsy za 20 groszy; —> Tu nie rozumiem, mają dwie oferty: Prezenty na święta i Telefoniczna Okazja, jedyne czym się różnią to tym że w pierwszej telefon kosztuje 149zł a w drugim 1zł… Dlaczego tak jest?!

Plus: Taryfa Syberyjska 40zł/miech, telefon za 1zł; 60 minut w abonamencie 58 groszy za minutę i smsy za 18 groszy;

Play: One Play PRO 40zł/miech telefon za 99zł; 137 min w abonamencie ; 29gr za minutę i smsy za 20 groszy --> bardzo fajne stawki, no ale do mnie drożej…

Play zdecydowanie wypada najlepiej no ale tam musi być jakiś haczyk. No i co z tą Erą, czym różnią się te dwie taryfy? Co z telefonem, ten Samsung wygląda ciekawie, ale jako że nie jestem znawcą to nie wiem czy nie ma lepszego/ciekawszego odpowiednika. Poradźcie :wink:

  1. Dzwoniąc do Play jest drogo

  2. Pakiety internetowe nie działają na nadajnikach Plus (nadajników Play jest mało)

  3. Ubogie pakiety internetowe

Możesz też zobaczyć ofertę MixPlusa.

master_zonk6 , ja mam abonament w Erze i jestem mega zadowolony. Fakt, że promocji w trakcie trwania nie ma zbyt często ale mi to w ogóle nie przeszkadza. Jakiś czas temu przedłużyłem umowę i mam za 30zl - 120 minut do wszystkich (wymienialne na smsy) + 2000minut na stacjonarne i do Ery więc źle chyba nie jest.

MaLuTeK , najlepiej to przejdź się do Ery i negocjuj umowę. Bliżej świąt może coś ciekawszego będzie. Co do telefonu, ja miałem przez krótki okres telefon dotykowy - i nigdy więcej. Za dużo zabawy…

No właśnie dzisiaj byłem, ale tłok mieli straszny więc tylko sobie obczaiłem telefony. Bo w sumie fajnie by było wiedzieć co się chce do konkretnej umowy ;] Dlatego na chwilę zmienię temat, mianowicie które z tych 2 telefonów:

-Samsung Avila (S5230)

-LG KP500 Cookie

byście wybrali lub sami zaproponowali jakieś godne zainteresowania bo tak szczerze to nie znalazłem niczego ‘super’. Avila mi przypomina k550i, taka uniwersalna i tania, jest wszędzie. Tak samo było z k550i, strasznie popularny telefon (4 osoby w grupie go mają). Niestety ten Samsung nie ma auto focusa ani wejścia mini jack, no ale jest tani. Coś za coś.

Jutro do mnie zadzwoni babka z Ery to sobie troszkę pogadam, teraz jestem już bardziej w temacie, stawek itd. więc się łatwo nie dam zbyć ;] Oby! Tylko jaki telefon do tego?!

Szajsunga i Eledzi sobie odpuść. Szmelc jakich mało. Polecam jakąś Nokię lub SE W995. Telefon dostępny również w Erze

No ale ten Szajsung sprzedał się w ponad 10 milionach, liczby też coś mówią :wink: A wygląda mi jakoś lepiej od LG. tego SE sprawdzałem, nie podoba mi się. Co do Nokii, 5800 XM jest świetna, ale cena już mniej :stuck_out_tongue: Widziałem też tańszy odpowiednik; 5530 ale nie wiem w jaki sposób została okrojona. W ogóle skłaniam się ku dotykowcom, mam ochotę na takiego, tak wypróbować :wink: Są jeszcze jakieś inne ciekawe phony, jakieś inne Nokie?

Ja bym wzial Avile. Ale przyjrzal sie jeszcze abonamentowi 55 w Orange. Moze akurat cos dla siebie tam znajdziesz. Wiem, ze mocno promja te oferte, takze najprawdopodobnie jest zadowalajaca.

Fiat Panda też się sprzedaje… :wink:

Telefon tani to musi się sprzedać. =P~

A to teraz żeby kupić telefon na wolnym rynku trzeba na Zachód jeździć?

Skoro jesteś 8 lat w Erze to negocjuj z nimi jak najlepszy telefon w jak najniższym abonamencie ; ) przez 8 lat to trochę punktów era premia ci się uzbierało, więc możesz je wykorzystać i mieć tańszy telefon : > Ja bym brał NOKIĘ 6500 : )

Z Erą jestem prawie 14 lat, od 1996 roku (przedtem telefon miał bratanica, nie byłem pewien od którego), niemniej jednak wcale to dużo nie pomogło w negocjacjach. Dostałem ofertę abonamentu o 10zł tańszego + jakieś marne usługi które zupełnie mnie nie interesują. Na dodatek w ofercie Ery nie ma żadnego interesującego (mnie przynajmniej) modelu telefonu, i mocno się zastanawiam nad zmianą operatora.

Z punktami tak różowo nie jest Konrad93 , ponieważ one ulegają wygaśnięciu (nie wiem jak, ale sprawdzałem ostatnio historię i mi odcieli właśnie jakieś 43 punkty). Mam ich 4500, ale co mi z tego skoro 0 fajnych telefonów.

boczi co do kupna telefonu, na początku nie chciałem tego w ten sposób zrobić, ponieważ wychodziłem z założenia, że skoro przysługuje mi możliwość zmiany telefonu to dostanę go przystępnej cenie, nie chcę wydawać 600zł ot tak. Jednak chyba będę do tego zmuszony, ponieważ Nokia 5530 jest tylko w Plusie i Play`u a 5800 jest zbyt droga w Erze. Przeglądam ceny na Allegro i 5530 nowe zaczynają się od 580zł, a 5800 od jakiś 700zł. Gdybym zdecydował się na kupno telefonu osobno, to bardziej się opłaca zostanie na abonamencie 50% tańszym czy przejście na kartę (ponoć o wiele lepsze stawki/ pakiety niż w abonamencie). Warto wydawać te 200zł więcej na GPS, 0,3 większy ekran i 3G (którego używać nie będę, tylko żal szybkiego neta)?

I jeszcze jedno, czy w UK są jakieś sieci które dają telefony bez simlocka? Bo słyszałem że tam wszyscy nakładają simlocki na telefony (to dlaczego u nas z tego zrezygnowano?), a mam możliwość kupienia telefonu na abonament właśnie tam.