Wybór sieci - psp

(system) #1

Witam !

Otóż z kolegami mamy psp :wink: mieszkamy obok siebie w bloku. Chcielibyśmy mieć w nich internet, niestety nie wiem co wybrać, ale chyba router, macie jakieś propozycje do wyboru jakiś tani. Aktualnie mam zwykły modem #-o internet kablowy. Proszę o jakąś podpowiedź :slight_smile: i czy router jest jedynym wyjściem

(niezDarek) #2

nie jest jedynym wyjściem, możecie stworzyć na laptopie sieć ad-hoc ale ona ma zazwyczaj mały zasięg

internet macie z kablówki ??

(MaRa) #3

Nie bardzo wiem, co znaczy "obok siebie"? Jedno piętro na jednej klatce, sąsiednie piętra? Sieć bezprzewodowa może mieć problem w bloku z powodu wysokiego tłumienia ścian (żelbeton). I raczej albo router z dwiema antenami, albo nawet typu N (najnowszy standard, najdroższe). Trzeba by się jakoś upewnić, czy rzeczywiście będzie działać - może od kogoś pożyczyć router i sprawdzić na wszystkich komputerach odbiór sygnału (lub na laptopie w każdym mieszkaniu), albo spróbować stworzyć sieć ad-hoc.

Udostępnianie internetu poza lokalem jest zazwyczaj niezgodne z umową. A operator może sprawdzić, ile jednocześnie komputerów korzysta z jednego łącza. Trochę utrudni ustawienie alternatywnego serwera DNS na routerze, choć może nie uniemożliwi.

(system) #4

internet mam z kablówki i to ja chcę zrobić tą sieć bezprzewodową

@MaRa

przepraszam, że nie wyjaśniłem ale nie wiedziałem że to będzie miało jakieś znaczenie jeden kolega na tym samym piętrze a drugi klatkę dalej na tym samym piętrze.

a mogę tylko sobie do psp?

na stronie mojego dostawcy nic nie pisze

ad-hoc nie podoba mi się, ponieważ komputer musi być ciągle włączony, a jeżeli tak to wystarczyłaby bezprzewodowa karta sieciowa pod usb?

karolks94 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

(system) #6

ok, zrobione

czyli mogę mieć internet przez karte sieciową wifi pod usb

-- Dodane 19.12.2009 (So) 22:24 --

refresh