Wybór - sklep internetowy

Witajcie!

Chciałbym poradzić się doświadczonych użytkowników - jaki jest waszym zdaniem najlepszy darmowy system sklepu internetowego?

Jaki z nich polecacie - i czy jest w ogóle sens używać darmowych?

Chodzi o sklep z max. kilkuset produktami, więc _średniego_ rozmiaru.

Czym w ogóle kierować się w takim wyborze? Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam.

PrestaShop.

Zależy co chcesz sprzedawać i jak przedstawiać. Fajnie aby miał łatwo podmienialny szablon.

Bardzo posty w modyfikacji i średnio zaawansowany to quick.cart.

Bardzo zaawansowany to tak jak kolega wyżej PrestaShop.

Natomiast odradzam osc.gold

Bardzo prosty wg mnie i wystarczający żeby zrobić cokolwiek to np. http://www.silverstripe.org/

Popieram, aczkolwiek na początku mogą wystąpić problemy z konfiguracją (bynajmniej ja takowych doświadczyłem). Na plus polski support, spore możliwości, skrypt darmowy, możliwość podczepienia sporej ilości modułów. Na minus szablony (jest ich zaledwie parę - tych nieodpłatnych).

Polecam pobrać nową wersję i przekonać się na sobie, czy dana wersja skryptu Tobie odpowiada :wink:

Odradzam darmowe rozwiązania jeśli nie będziesz sobie potrafił poradzić z modyfikacja kodu w przypadku włamania. Wystarczy, że ktoś wklei lub podmieni moduł płatności z danymi swojego konta a potem przez podstawioną osobę dokona zakupu. Ty nie dostaniesz pieniędzy a on będzie domagał się towaru, z który “zapłacił”.

Takie właśnie ataki pojawiły się ostatnio na darmowe sklepy z racji dostępu do ich kodu łatwo spreparować “gości” i zainfekować sklep.

Skorzystaj z profesjonalnego rozwiązania, zwiększa to bezpieczeństwo Twoje i klientów pozwala bezpiecznie modyfikować sklep stan bezpieczeństwa jest bieżąco monitorowany a regularny backup sklepu chroni bazę klientów i towarów .

@RedGhost: brzmisz jakbyś był sprzedawcą takich usług :stuck_out_tongue:

@tehaiks: cokolwiek wybierzesz zawsze się okaże, że czegoś brakuje, coś nie pasuje i coś chcesz zmienić - a to generuje koszty. Więc może być ciekawą alternatywą , przynajmniej na początku przerzucić całą część techniczną na allegro/świstaka a samemu stworzyć tylko witrynę z opisami oferowanych produktów. Widziałem już bankructwo jednej firmy, która przeinwestowała w swój sklep przy zbyt niskich obrotach i marżach:P

Nie jestem sprzedawcą takich usług ale firma, w której pracuję od kilku lat prowadzi również sklep internetowy stąd znam realia takiej działalności oraz niebezpieczeństwa na jakie sprzedaż internetowa jest narażona. Przerabiałem już próby włamania na sklep, próby wstrzykiwania szkodliwego kodu, pad samej strony sklepu, czy też wysypanie się bazy danych na sklepie.

Stąd wiem, że sprawdzają się tylko profesjonalne rozwiązania - platformy sprzedaży, z dobrym hostingiem - backup danych przynajmniej 1 na 24h - gwarantującym w razie problemów przywrócenie stanu sprzed 24h.

Sklep rozwija się etapami w miarę wzrostu sprzedaży uruchamiając kolejne modułu i usługi w ten sposób rozkłada się koszty inwestycyjne tak aby część z nich pokrywać z bieżących zysków sklepu.

Stracisz na jakimś amatorskim sklepie - badziewiu kilka tysięcy to inaczej spojrzysz na temat.

Zabieram się za instalację Presty, mógłbyś powiedzieć o jakich problemach konkretnie mowa - może pomożesz mi się ich ustrzec ;-).

Ten wybór już nie należy do mnie, będę odpowiedzialny jedynie za instalacje sklepu i wsparcie techniczne. :slight_smile: - ale rada uważam całkiem sensowna.

Oczywiście, rozumiem że jedynie profesjonalne rozwiązania zapewniają 100% komfort. W tym jednak przypadku, wybór padł na rozwiązania darmowe - a ja po “rozpoznaniu” uważam, że PrestaShop świetnie się do tego nada… Takie są przynajmniej założenia. Jak to wszystko zweryfikuje praktyka - zobaczymy. :wink:

Pod pojęciem “problemy z konfiguracją” rozumiem doprowadzenie sklepu do stanu 100% użyteczności. Miałem problemy np. z ustawieniem różnych wariantów modeli/kolorów danego produktu, tak by wszystko ładnie wyświetlało się w PA. Było ich oczywiście o wiele więcej… Tak czy inaczej, jak masz jakieś pytania, to śmiało możesz je zadać tutaj/na PW - jeśli będę znał odpowiedź, postaram się pomóc :slight_smile:

No nie wiem, komercyjne skrypty mogą mieć więcej błędów niż darmowe, a to dlaczego? ponieważ darmowe więcej osób testuje, raportuje błędy.

Idąc tym tropem, równie dobrze można by stwierdzić, że przy tworzeniu komercyjnego skryptu pracuje/pracują fachowcy, którzy owe często występujące błędy powinni mieć w małym palcu :wink:

ale czym większa grupa testujących tym większe prawdopodobieństwo wykluczenia błędu, głupi przykład ale Linux i Windows

1,2,3 osoby (czy fachowcy czy nie) nie przewidzą wszystkiego - ludzie błędy ZAWSZE będą popełniać, tylko maszyny się nie mylą, fachowcy jedynie mają doświadczenie w tym co robią a to już duży plus.

Można porównać to na przykładzie programistów systemu Windows i Linux :wink:

PS. troiP , w opisie użytkownika masz “2037 MB (DDR2-667),”, chyba dla "37 ci się ręka zsunęła w lewo…

To właśnie darmowe skrypty są komercyjne i ogólnie dostępne co powoduje możliwość bezproblemowego grzebania w kodzie i szukania dziur wykorzystywanych potem do włamań.