Wybór słuchawek do muzyki i gier

Witajcie w ostatnim czasie zakupiłem do komputera kartę dźwiękową Creative Sound Blaster AE-7 Sklep w którym zakupiłem

I teraz chciał bym się was zapytać jakie polecali byście słuchawki do tejże karty ,chodzi mi głównie o słuchanie muzyki ale również granie w gry

Osobiście upatrzyłem sobie ten oto model Beyerdynamic DT770 Pro 250 Ohm
Poczytałem o nich trochę w internecie i mają bardzo dobre opinie

miałem też na uwadze zwykłe słuchawki dla graczy Razer Kraken Black ale jak one by się spisywały w słuchaniu muzyki ?

Mój budżet wynosi 700–750 zł może ktoś z was miałby inne modele godne polecenia

Jeśli chodzi o typ słuchawek to tylko i wyłącznie nauszne zamknięte.

Cytat : ogólnie mam taką zasadę kupić raz a konkretnie

Proszę Cię… słuchawki dla graczy zniszczą uszy audiofila, ktory doceni dźwięk porządnych słuchawek. Nie będę pisał na temat konkretnego modelu, ale poszukaj czy tak duża impedancja na komputerze ma szansę zaistnieć, tzn. Czy nawet dedykowana karta dźwiękowa da sobie z tak wysoką impedancją radę.

Nauszne zamknięte https://www.akg.com/Headphones/Wireless%20Headphones/N60NC+BT.html

Miałem kiedyś ale się pozbyłem bo nie były wystarczająco ‘mobilne’
Za duże , za ciężkie …
Ale muzykę grają fantastycznie . Szczególnie pozycjonowanie instrumentów. Nie gram, ale wiem ,że w grach jest to ważne. Mają swoją cenę ale uważam ,że warto.

Według specyfikacji producenta karta posiada niezależny podwójny wzmacniacz Xamp do 600 Ohm chyba nie powinna mieć problemu z obsługa wymienionych przeze mnie słuchawek

bardzo ładne słuchawki jednak preferował bym coś na kablu

po kablu też grają, jeżeli nie przeszkadza waga akumulatorów w muszlach …
W sumie , nie dziwię się. Też preferuję stary, dobry kabel :wink:
Co nie zmienia faktu ,że słuchawki grają niesamowicie.

Na ten moment używam jeszcze starych poczciwych hyperx cloud drone kupione w 2015 roku typowe na tamten czas słuchawki dla graczy nie powiem ładnie brzmią, do tego czasu na zintegrowanej karcie w płycie głównej , po podłączeniu do dedykowanej karty dźwiękowej słyszę już wielką różnice lecz wiem że dobrej jakości słuchawki mogą dać jeszcze lepszy dźwięk

Grając po bluetooth omijasz wbudowaną dzwiękówkę kompa więc nawet jej podła jakość nie psuje przyjemności słuchania.
Słuchawki BT mają swój własny przetwornik DAC w muszlach.

Cześć. Od zawsze mam słuchawki HD Sennheiser 280 PRO i nie zamienie na inne. Muzyka jest świetna odczuwalna plus wspaniałe basy. Na dodatek jak zakładasz tylko na uszy i nie robisz nic, to już jesteś odcięty od otaczającego cię świata i hałasu.

Jak do grania to musi być mikrofon bez teog w multiplaer ani rusz
ja np lubie firmę AKG z nich bym polecił zestaw HSD271

Z innych topowych frim to Audio-Technica czyli model ATH-ADG1X
Lub GSP 600 z Sennheiser

Niestety ponad budżet bo po 1k ale warto dozbierać te 300zł

Jest taka firma Superlux. Robią tanie słuchawki ale niektóre modele potrafią pozamiatać o wiele droższą konkurencję.
https://www.head-fi.org/showcase/superlux-hd-330.14320/reviews